Digitální amulet
Představte si, jak se John Lennon vrací domů a u vchodu do baráku ho osloví nějaký pobuda, požádá ho o podpis na elpíčko a vzápětí ho zastřelí. Stát se to může každému, chvilka nepozornosti a neštěstí je hotovo. V případě slavného hudebníka, jednoho ze zakladatelů skupiny The Beatles se v nás, hlouběji myslících, hned probouzí hromada dalších otázek – jakou cenu má poslední podpis Johna Lennona? Podpis, který učinil několik vteřin před svou smrtí? Bude mít větší cenu, než ostatní jeho podpisy? Asi ano… žijeme ve společnosti, která oplývá představivostí, fantazií, empatií… nejsme jen tupí, racionální tvorové, zajímá nás doslova všechno. Co si kdo v určitém časovém úseku myslel nebo myslí, jaký má na něco názor, proč ho má, proč si nemyslí něco jiného, přičemž já sám osobně si myslím, že kdyby se prodávaly dálkové čtečky myšlenek, byl by to asi nejprodávanější artikl na současném trhu. Nejenom předvánočním. Teď si představte, že si John Lennon těsně před svou smrtí někde vypil kávu třeba cafe latte – jakou cenu bude mít lžička, kterou si zamíchal své poslední kafe? Budeme se na tuto lžičku dívat jako na kteroukoliv jinou lžičku ze stejné výrobní série nebo bude mít v našich očích výsadní postavení? Toto je lžička, kterou si John Lennon zamíchal své poslední kafe… to zní dobře a všichni víme, že lžička, o které je řeč, pokud je to skutečně dokazatelně ona, má daleko vyšší cenu, než jiné lžičky, kterých se John Lennon ani nedotkl. Odvážil bych se tvrdit, že tuto skutečnost chápou i omezenější z nás nebo i čistě racionálně uvažující a myslící lidé (lžička jako lžička, a = a, jeden ze základních axiomů, z nichž vyrůstá klasická algebra). Tady však zákony algebry neplatí, jedno „a“ bylo posvěceno dotykem jedince, který má ve společnosti výsadní postavení, ostatní „a“ nikoliv. Takže mezi milióny různých (podle algebry však stejných) „a“ má jedno z nich výsadní postavení. A proč měl výsadní postavení John Lennon? Vždyť to byl v podstatě úplně stejný člověk jako milióny jiných, pravda, trochu drnkal na kytaru (zřejmě nějaký tříakordový zázrak, jak se jim v té době říkalo), složil pár písniček, ale to se občas stane každému, není to zase nic až tak nadpřirozeného nebo zázračného – realita je však taková, že říkat si může každý kdo chce co chce, skutečností zůstává, že John Lennon vstoupil do všeobecného povědomí jako jeden z hudebních géniů dvacátého století, takže lžička, kterou si zamíchal své poslední kafe, stejně jako jeho poslední podpis budou mít obrovskou cenu.
Pomalu se dostáváme k otázce amuletů a talismanů, amulety nás chrání před zlými vlivy, talismany přitahují všechno, co chceme, aby se k nám díky jakékoliv proveditelné náhodě přitáhlo. Podle čeho se určuje hodnota a cena amuletu a talismanu? Bystřejší z vás už začínají tušit, že to asi bude mít nějaký vztah k výše uvedenému odstavci o relikviích, které po sobě zanechal slavný John Lennon. Ano, pentagram na kus papíru může nakreslit každý, stejně tak může každý, když se to naučí, zhotovit z něčeho křížek, každý může nasekat tisíc fotek a uložit je na paměťovou kartu. Každý může nad průmyslově vyrobeným a v ezoterickém obchůdku zakoupeným amuletem zamávat rukama, a s očima vykloubenýma k nebi pronést něco jako - a tímto tě zasvěcuji na lžičku, kterou si John Lennon zamíchal své poslední kafe… V esoterice jde, jak jsme si už řekli a zdůraznili, o změnu, nazývanou transmutace – a k tomu je třeba mnoho a mnoho opakování. Vzpomeňte si na vrcholové sportovce. Málokterému sportovci, který ve svém oboru něco dokázal, stačil jeden odpolední trénink a přátelský štulec do ramene od trenéra, tak to zvládni, chlape… z žádného takového se prvoligový sportovec nestal. To platí i pro všechny odpolední kurzy, v nichž se máte naučit cokoliv, co se týká transmutace, povznesení či konstruktivní změny mysli. O víkendovém kurzu se můžete naučit tak nejvýš přišít knoflík nebo poskytnout první pomoc. Zkušeným neurochirurgem se rozhodně nestanete.
Takže, ještě jednou – na našich ditigálních amuletech jsou zaznamenány rituály, které jsme konali po dobu dvaceti let, jsou v nich skryty prakticky všechny grafické symboly, s nimiž jsme pracovali a které se vztahují k tématu ochrany v různých životních situacích. Na základním amuletu je miliónkrát zopakovaná lakšmi mantra a každá fotografie se vztahuje k poměrně složitému rituálu, kterému jsme se věnovali několik dní až několik let a to vše je díky digitální technice soustředěno na jednom CD, které si přehrajete na paměťovou kartu a nosíte s sebou. Buď jako přívěsek u klíčů nebo na krku. V současnosti mám v nabídce nový digitální amulet na rok 2014, pokud se chcete dozvědět něco bližšího, ozvěte se mi na mail.
Raven
www.digi-amulet.cz