Každý má možnost něco zajímavého a užitečného pro sebe udělat.

Obsedantní neuróza

Znáte termín „nutkavé jednání“ nebo „nutkavé chování“? Jsou nutkavé myšlenky, které se vracejí stále dokola, pořád musíte myslet na problém, přestože víte od všech kolem, že nemá řešení. Rozejdete se s partnerem a celkem snadno upadnete do obležení dotírající obsese. Vrátí se? A kdy se vrátí? A co, když se nevrátí? Vrátí se potom? Za jak dlouho se vrátí? V jakém asi tak časovém horizontu?
Vědci se domnívali, že mozku chybí serotonin, ale problém to bude zřejmě daleko složitější. Ano, existují léky proti obsedantní neuróze, ale trvá to asi 4 až 5 měsíců než zaberou. Proto se mnozí pacienti přestanou léčit. Proč ale někteří lidé začnou trpět svižnou obsesí? Příznaky se mohou objevit doslova přes noc. Jedna pacientka si najednou začala mýt ruce, třeba i stokrát za sebou a nemohla s tím přestat. Obsedantní neurotik opakuje jednu činnost stále dokola, i když je to činnost nesmyslná, nepotřebná nebo dokonce škodlivá, či představuje riziko zdržení pro všechny kolem.
Dětská autonomní neurotická porucha je často spojená s nákazou streptokokem. Nepomůže psychosomatika, nepomůže zaříkávání, večer jde dítě spát zdravé a šťastné, ráno se probudí s obsedantní neurózou. I když se ve speciální léčebně vyléčí, může vše začít znovu, stačí když opět dostane streptokokovou infekci, která už jednou stála na počátku prvních potíží. Ale pozor – sourozenci postiženého dítěte nemusejí dostat obsedantní neurózu, i kdy dostanou streptokokovou infekci. Jen jedno procento dětí je postiženo obsesí. Proč streptokok spustí u jednoho obsesivní stavy a u druhého ne? Je to v genetice? Vědci došli až ke zpětnému inhibitoru serotoninu a ke kognitivní behaviorální terapii. Rozhovory s pacientem. Pacient má všechno napsané na seznamu. Popisování lístečků různými pokyny patří ke klinickému obrazu obsesivního chování. Někdy se podaří pacienta přesvědčit, aby se popsaných lístečků zbavil (pokud tam nejsou důležitá telefonní čísla), čímž se sníží hladina úzkosti. To je důležitou součástí behaviorální léčby, která je úspěšnější než psychoanalýza.
Psychoanalýza používá asociace, ale to nevede k ničemu, protože asociace dovolují pacientovi opakovat, reprodukovat sebe sama, jenomže tím se nedostane z posedlosti. Většina stavů posedlosti, obsese a neuróz je spojená s opakováním jakékoliv činnosti. To vede až tak daleko, že například pacientka, která vypíná světlo pořád dokola, se těžko přesvědčuje, že světlo je skutečně vypnuté, i když to její oči vidí. Přesto jí něco říká, že tomu tak není. K obsesi se váže i nutkání všechno kontrolovat a kontrolovat můžete jen to, o čem víte.
Prvním krokem k léčení obsedantní poruchy je uvědomit si, že jde o obsedantní poruchu. Druhý krok je začít tomu čelit. Nejlépe vědomým nasměrováním mysli k něčemu užitečnému.
Obsedantní neuróza a nutkavé jednání se často začne projevovat jako nutkavé hromadění. Pacienti špatně reagují na medikamenty i na terapii. Hromadí věci a často začnou hromadit i léky, místo aby je užívali.
Vědátoři zkoušeli i mozkové operace a hloubkové stimulace mozku pomocí elektrod, zavedených do mozku. Zapnete proud a pacient cítí mravenčení na jedné nebo na druhé straně těla. Je to léčba vyhrazená pro lidi, kteří nereaguje na medikamenty a jiné druhy léčby. Otázkou ale stále zůstává, jestli to k něčemu povede…
Další možností je jednou týdně polknout morfin. Ovlivňuje to stresové myšlenky.
Zatím ale stále nikdo neví, co je lepší, medikamenty, terapie nebo obojí? Vzhledem k tomu, že pacienti se zlepšují, když se jim věnujeme, doporučil bych i výklad tarotových karet s přihlédnutím k astrologickým konstelacím. Proč? Rozeberte si to už sami…

Pokud chcete něco pro sebe udělat, nechte stranou všechny šedé teorie a začněte se učit sebeobranu. Je docela pravděpodobné, že se vám to jednou, dříve nebo později vyplatí a rozhodně vám to trochu pozvedne sebevědomí, protože už jenom vědomí toho, že umíte něco, co ostatní neumí a to něco je praktické… rozhodně praktičtější než pozitivní myšlení nebo propláchnuté čakry, působí přímo hojivě. V tomto případě skutečně platí, že rány vítězů se hojí rychleji než rány poražených, zvláště díky skutečnosti, že, se na rozdíl od ran poražených jedná většinou jenom o lehké oděrky a menší povrchová zranění. Vítězové bývají šibalové…© Raven Argoni

Odpovědi, konzultace, výklady astrologických konstelací a tarotových karet osobně i po mailu. Konzultace ohledně meditací, cvičení, zpomalení stárnutí a boje proti rakovině a osteoporóze – ozvěte se na kterýkoliv z níže uvedených mailů.

Při platbách ze zahraničí používejte

IBAN: CZ11 0300 0000 0001 0567 7704
SWIFT/BIC banky: CEKO CZ PP

Při platbách z vnitrozemí platí
číslo účtu: 105677704/0300

Zde jsem jako nezávislý filosof, fotograf a spisovatel (bez vztahu) na fb:

https://www.facebook.com/pages/Raven-Argoni/449685995157461?fref=ts

Tady je můj soukromý profil, když se přidáte ke mně do přátel, získáte přístup k hromadě dalších informací, fotek a videí:

https://www.facebook.com/raven.argoni

Mailové adresy:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další webové stránky

www.argoni.com
www.digi-amulet.cz
www.digi-amulet.com
www.mcmag.cz

AA