Znovu upozorňuji na rozhovor se mnou o sexu a o všem, co se k němu víže na stránkách Růžového Slona, stačí kliknout na fotku nahoře.

Všechno se mění...

Co dělat, když jsou velká vedra? Sednout si pod klimošku, nechat si do zad pustit proud ledového vzduchu, kopnout do sebe colu s podchlazenou ledovou tříští, blížící se teplotě vesmíru nebo naopak podle rad našich babiček, si tiše sednout do stínu lípy a způsobně usrkávat teplý čaj? Doktoři v denním tisku varují (mají radost, že se opět mohou na náš účet zviditelnit), nepijte příliš ledovou vodu a pouštíte-li si v autě klimatizaci, vezměte si na sebe svetr. Pokud se ovšem vyřítíte kolem dvanácté hodiny ven jen tak, v tričku a kraťasech, můžete bídně zahynout na infarkt, dehydrataci, vybuchne vám hlava, prostě a jednoduše, v poledním vedru se už zpátky domů nedostanete.

Vyzkoušeli jsme za vás všechny možné metody, jak se chránit před prudkým vedrem. Celkem slušně se v našem testu umístil hasičský ochranný oblek z kopolymerového plastu, krátkodobě odolávající teplotám až 140 stupňů. Na prvním místě ale stále zůstává ochranný skafandr, který vyvinula NASA za účelem kolonizace povrchu Slunce. S tímto oblekem si můžete na pár minut lehnout do kremační pece nebo si na třicet minut sednout do zahradní restaurace, kde vám podchlazený číšník, který k vám na chvíli přiběhne z mrazáku, přinese kapuccino nebo kafé latte. Leč dosti již nejapného humoru. Vedro je vedro a s tím si jen tak někdo neporadí. Stačilo by ho jen půl a bylo by fajn. Žijeme v realitě, kde je všeho nějak moc. Ze všech stran se na nás valí věci, kterých by i podle známých přísloví bohatě stačila půlka. Jez do polosyta, pij do polopita a budeš dlouho živ. Ale proč to příroda nezařídila rovnou? Že by nepočítala s naším evolučně podmíněným úsporným rozvojem? S chutí do toho, půl je hotovo, takže opět stačí odpracovat jenom polovinu. Celý život bychom vlastně mohli jet na poloviční plyn a chodit na poloviční směny. Jako kdyby zde nefungoval zákon akce a reakce. Možná je to spíše zákon akce a poloviční reakce. Zkrátka a jednoduše, jak se mezi půlky volá, tak se mezi půlkama ozývá…

Když už jsme u těch klimatizací, možná si pamatujete, že autorovi Klíče Králů, muzikálu o elfech a upírech, na kterém jsem též byl v divadle Broadway, ochrnul obličej zřejmě díky špatně seštelované klimatizaci. Asi je opravdu nebezpečné sedět v průvanu a skládat hudbu. Tak to raději ani nezkoušejte.
Jinak na zvládnutí vedra je docela dobrá metoda ochlazování předloktí, protože člověk se ochlazuje především díky končetinám, takže i kraťasy a trička s krátkými rukávy mají své opodstatnění. Až půjdete ven, vemte si s sebou škopek nebo kýbl s ledovou vodou a občas si do ní strčte ruce. Nic lepšího vědci zatím nevymysleli, i když teď prý používají k výzkumu, jak jsem se dočetl, průhledné myši, které si vypěstovali speciálně k tomu, aby byly průhledné. Možná by bylo lepší za ty peníze, co to muselo stát, vypěstovat průhledné vedoucí pracovníky ministerstva financí, no nic, to jen tak na okraj.

Je také otázka, jak se dá v takových vedrech cvičit. Člověk se v posilovně nad něčím zamyslí a už je zpocenej jak dveře od chlíva. Moje tréninkové metody počítají prakticky se vším – pokud se chcete na cokoliv zeptat nebo přijít ke mně na konzultaci, můžete se mi ozvat na kteroukoliv z mých (dvou) mailových adres.


Raven

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.argoni.com
www.digi-amulet.cz
www.digi-amulet.com
www.mcmag.cz