Co mě nezabije, to mě vysílí

Určitě znáte rčení, co mě nezabije, to mě posílí, u nás se to začalo říkat někdy v šedesátých až sedmdesátých letech, považovali jsme to za vtipné, málokdo věděl, že autorem je Friedrich Nietzsche německý filosof prapodivného jména, který také řekl, žij každý den svého života, jako kdyby byl tvůj poslední a kromě toho existovaly i různé parafráze jako třeba, co mě nezabije, to mě přizabije a podobné výkvěty všeobecné inteligence, nakonec, proč ne?

Občas říkám, že není dobré se rouhat nebo vyzývat osud na souboj, člověk by si měl ve vší skromnosti rozmyslet i promyslet pokud možno všechno, co kdy plácne, hlavně na veřejnosti, protože zrovna Friedrichovi později takříkajíc jeblo, zůstal ochrnutý čučet do blba, prý progresivní paralýza, takže strávil zbytek života v jakémsi polovědomém stavu a jeho matka jej za peníze ukazovala turistům, inu, nevím, nevím, ale čistě z osudového hlediska to bylo docela ironické naplnění tvrzení, že co mě nezabije, to mě posílí.

Kromě toho ale řekl nebo je mu připisována řada dalších, docela vtipných výroků, například, lidé pomalí v poznávání se domnívají, že pomalost patří k poznávání nebo, žádný vítěz nevěří v náhodu - to jsou výroky, s nimiž se většinou nedá nesouhlasit.

Taky jsem kdysi vymýšlel podobné vejšplechty, které ale nevstoupily ani do dějin, ani nikam jinam, například:

Byli čtyři bratři, šetřili a měli za tři.

"Bezpečnost práce?" profesor bezmocně rozhodil rukama, přičemž srazil jednoho ze svých asistentů do nádrže s kyselinou sírovou.

Být nejlepší nestačí.

Tak dlouho říkal hop, až mu přeskočilo.

A tak dále, a tak dále, většinou to nikoho moc nezajímalo, ale to je už vedlejší. Jo, co jsem chtěl ještě říct, občas se stává a jistě se to ještě vícekrát stane, že se tyto webové stránky "seknou" nebo prostě zmizí, provozovatelé uhnízdění těchto stránek se většinou vymlouvají na to, že musí na serveru čistit trubky nebo co, ale potom se zase, většinou po intervencích z naší strany rozeběhnou, kdyby se náhodou někdy nerozeběhly ani po delší době, přece jenom, cenzura má dlouhé prsty s ostrými drápky a mohlo by dojít k nějakému politováníhodnému odstřižení nebo by se muselo přistoupit k méně populárním, leč nezbytným opatřením, budou fungovat ještě na youtube nebo by alespoň ještě měly fungovat odkazy na "argoni - kanál" no a i kdyby tento kanál byl zasypaný, třeba kvůli bezpečnosti nás všech a z hlediska národního zdraví, tak je ještě možnost najít mě tam, kde jsou horoskopy, třeba by se tam našel i nějaký zajímavý pohled do blízké i vzdálené budoucnosti, popřípadě by mohla ještě fungovat mailová pošta, ta skýtá též určité možnosti komunikace.

Si vzpomínám, jak se v roce 1968 loučil celkem ještě svobodný český rozhlas po odvysílání posledních zpráv (potom přešel pod vedení komunistické strany) básničkou od J. V. Sládka -

Ne, konec není!

Byť to stokrát znělo

z úst vítězových,

konec ještě není!

Porážkou skončil

jeden zápas denní,

leč navěky

se slunce nezatmělo.

No vidíte, tohle zaznělo z rádia v roce 1968, krátce po zahájení druhé okupace sovětským svazem a neuplynulo ani padesát let a desátého března 2020 to tu máme skoro zase. Posílí nás to nebo zabije?

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/