Osudové změny

Změna, jak už od své samé podstaty toto slovo napovídá, znamená (kliknuli jste na slovo napovídá?), že se právě ukončila existence nějaké věci nebo nějakého jevu a nastává existence jiné věci, popřípadě jiného jevu.

Lidé většinou nemají změny rádi, protože člověk je tvor, který má podvědomý strach z neznámého a tudíž i nového (všimněte si, kolik je v Česku Nováků, Novotných a Nových, to všechno jsou jména, dávaná neznámým a nevyzkoušeným lidem, kteří se odněkud přistěhovali, kde se vzali, tu se vzali, najednou tu byli a starousedlíci si je museli nějak označit) a těžko proto kdokoliv také přijímá jakékoliv rozsáhlé změny.

Dalo by se říct, že právě díky těmto změnám, které už nastaly a nikdy se nedají zpátky, žijeme v prapodivném, paralyzovaném stavu, kdy z poloviny nechceme vidět novou skutečnost, která nás už obklopuje jako pevná, neprodyšná rouška a z poloviny si na novou realitu pomalu zvykáme, ale musíme si to všechno častěji opakovat.

Jak jsem již naznačil, těžko se zvyká na to, že už neexistuje fotbal, neexistuje hokej, neexistuje většina hudebních kapel a zpěváků. Třeba znáte známého a výborného rappera, znáte vynikajícího zpěváka folkové kapely, ale on to už není známý a slavný zpěvák, herec, komik a kdovíco ještě, ale už je to jen obyčejný člověk, muž, žena, určitého věku, navíc bez zaměstnání a bez pravidelného příjmu, čili normální bezzemek, jaký si v naší společnosti zaslouží spíše odmítání a opovržení, než slávu a obdiv.

Bude ještě chvíli trvat, než si zvykneme na to, že se náš život z větší části, pomalu, ale jistě bude přesouvat do virtuálního internetového prostředí. Kdo nebude mít počítač a připojení na internet, jako kdyby neexistoval.

Vždycky říkám a lehce zdůrazňuji, stále si opakujte moji definici lidské bytosti - je to agresivní, arogantní tvor, který se rodí s vrozenou touhou někoho nebo něco ovládat a když se mu to delší dobu nedaří, začnou se u něho projevovat sebedestruktivní sklony (piercing, tetování, ostříhání dohola).

Samozřejmě se pomocí mé definice dají docela dobře vysvětlit války, boje a bitvy mezi národy a světadíly, ale i mezi pouličními gangy, soutěž mezi cechy a svazy řemeslníků, obchodníků, právníků, soudů a soudců. Všichni víme, že svět má za sebou nějaké ty světové války, má za sebou i studenou válku, nukleární hrozbu, soutěž v dobývání vesmíru a v poslední době i mnoho obchodních válek, spojených se vzájemným drancováním.

Nemusí na to být ani žádný zvláštní lumén, aby si mohl spočítat, že nukleární zbraně mají sice až hovadskou účinnost, ale po vítězné válce není co obsazovat a dost těžko se dobyté území uklízí. Je to podobné, jako kdybych se chtěl zmocnil nádherné sbírky čínského porcelánu a začal bych tím, že bych do výstavní síně hodil obranný granát. Je pravděpodobné, že bych vyhlédnuté území poměrně rychle dobyl, ale už nebylo co loupit. Úspěšnost akce = Nula.

Zajímavá cesta k tomu, abych se něčeho zmocnil, by byla biologická válka, díky níž by obráncům klesla inteligence a vrozená agresivita téměř na nulu. Potom by už stačilo jen přijít s nůši a původní zaměstnanci, sekuriťáci a zřejmě i majitelé, transformovaní do novodobé podoby blbouna nejapného, by vám ještě pomohli zabalit vybrané kousky porcelánu do novin, aby se vám na cestě domů nerozbily.

Žijeme v době transformace. Neměli jste za posledních, dejme tomu deset let, dojem, že se lidem výrazně snížily hodnoty IQ? Nad tímto problémem se zamýšlela už celá řada psychologů, psychiatrů, neurologů, filosofů a buď to připisovali přirozené evoluci, jednou to holt jde "nahoru", jindy za "dolů", to už neovlivníš, zřejmě to může souviset i s tím, že pomalu přichází další doba ledová nebo to občas někdo připisoval tomu, že si děcka zbytečně dlouho hrají přes den s počítači. Nebo, že za snižování IQ mohou sociální sítě.

Potom děcka neumí řešit úkoly běžného života, jako třeba jít si koupit za roh cigarety, pivo, alkohol nebo si sehnat obvyklou dávku oblíbené návykové látky, rodiče musí všechno dělat za ně, floutky jedny liný, vojnu by potřebovali! A zabavit počítače!

Nicméně, takhle, abych zde nespřádal nitky různých konspiračních teorií, řeknu vám, že jestli tohle všechno někdo vymyslel dopředu - a nevidím důvod, proč tomu tak nemohlo být, tak tedy klobouk i roušku dolů.

 

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/