První jarní den, den rovnodennosti

Podle tradic můžeme očekávat hromadu zajímavých věcí. Řekl bych tradičních věcí, tradičních hodnot, čili hodnot, které plynou ze zkušenosti, z tradice. Odjakživa se něco v těchto dnech měnilo a my teď očekáváme, že ke stejné změně dojde i nyní. Z toho plynuly pohanské tradice, zvyklosti a obyčeje.

První jarní den, den rovnodennosti je symbolem pohlavního zrání, první kopulace, těhotenství, plození potomků, je to symbol zamilování, lásky, sexu a z toho také plynul průběh jarních slavností, no prostě, jedna prasárna za druhou a jedna "horší" nebo lépe řečeno šťavnatější než druhá. Škoda, že jsme to v původní podobě nezažili.

Dobrá, řekli jsme si, z čeho můžeme vycházet. Tradice, zkušenost. Zopakujeme něco, co jsme se naučili a máme s tím dobré zkušenosti, očekáváme proto výsledek, který se vždy dostavil - a on se nedostaví.

Oslavíme první jarní den - a místo bujného všeobecného veselí máme na krku celostátní karanténu a místo radostného unikání do přírody v sexuálně naladěných dvojicích, musíme řešit zákaz vycházení, popřípadě jen vycházení na nutný nákup potravin a s rouškou na hubě. Nejdříve staří, potom ti mladší. Vsadím se, že když za hodinu vyběhnu do ulic, tak, jako vždy, uvidím kolem sebe mladé muže mezi 25 a 35 lety a ženy od 55 do 80 let. Stejné to bude i v obchodech se žrádlem.

Posledně jsme zde podobný a podobně celorepublikový problém měli 15. března 1939, nevím, jestli si na to ještě pamatujete, německá, hitlerovská vojska vjela do Prahy a pár dní tady byl docela šrumec, protože v Německu se jezdilo vpravo a u nás se ještě v té době jezdilo vlevo, podobně jako v Anglii, i když je pravda, že parlament a vláda nebo co to tady bylo, už asi dva roky rokovaly o tom, že to odhlasují a změní na ježdění vpravo. 15. března přijel Hitler a jezdilo se vpravo. Dva týdny se ještě předělávaly koleje a tramvaje, aby se přizpůsobily ježdění vpravo - a život plynul dál. Nezávislý pozorovatel by si ani nevšiml, že v Čechách došlo k nějaké průrazné změně. Začalo se jezdit vpravo. Jinak všechno fungovalo, téměř jako dříve. A přesto se 15. březen 1939 řadí k nejhorším dnům v historii českého národa.

V současné době došlo ke změnám, které ještě méně myslící lidé nedokáží docenit a možná si je ještě ani neuvědomují. Málokdo si uvědomuje skutečnost, že už nikdy nebude nic takové, jaké to "bylo". Že právě nastal obrovský evoluční zlom, něco jako konec civilizace, na kterou jsme byli stovky let zvyklí - pozor, konec civilizace, na kterou jsme byli zvyklí, neznamená konec naší existence, stejně, jako když někoho chytí a šoupnou do basy na doživotí, neznamená, že zemřel.

Ve stručnosti si to řekněme asi tak - dovedete si představit, že bude pokračovat fotbal, hokej, závody v jízdě na kole, závody formule, Olympijské hry, masové sportovní akce, průvody, karnevaly, plesové sezóny, divadla, taneční zábavy, málem jsem teď napsal "taneční závody", ale i jakékoliv open air akce, včetně demonstrací, na jaké jsme byli tradičně zvyklí? Vždyť bychom ani nemohli jít do války, pokud bychom měli zachovávat dvoumetrové odstupy pěšáků během líté zteče a útoku na nepřítele.

Možná se bude v mých názorech projevovat určitá profesionální deformace, protože jsem léta pracoval na Vysoké škole chemicko-technologické a dlouhá léta pracovat ve výzkumu a v chemickém průmyslu (pro Holandský Fardem, možná to neznáte, ale je to jeden z největších chemických koncernů, skoro až koncertů na světě a pro rodinku Marsů, to je taková nenápadná, ale nejbohatší rodina na světě, která má své neskonalé příjmy ze známých laskominek, což je většinou zkaramelizovaný cukr, zabalený ve fólii z umělé hmoty, vyšperkované devítibarevným tiskem - cesta k úspěchu je často naprosto jednoduchá).

Ještě si docela dobře pamatuji, jak se dělaly různé hokusy-pokusy s biologickými zbraněmi, což byly většinou zmutované bakterie a donekonečna mutované viry a samozřejmě také pokusy s ochranou proti nim, potom to bylo mezinárodně zakázané, jako ohavné a nečestné, stejně jako chemické zbraně, takže se zásoby difosgenu většinou likvidovaly a výzkum virů se odsunul do mínus sedmého až mínus desátého patra pod zem. Občas v Africe, ale většinou v Číně.

S Čínou je to takové zajímavé, protože Čína vlastně nikdy nevedla žádnou útočnou, agresivní válku. Útoky na sousedy se z čínské strany odehrály jen občas a výjimečně, Čína se ani moc nenamáhala zakládat kolonie, Čína vždy jakoukoliv zem nebo třeba i celou Afriku, vydrancovala rovnou.

Politika Číny se bude vždy zakládat, stejně jako politika Ruska na suchém konstatování, "nas mnogo". Kdosi kdysi spočítal, že kdyby Číňané v sedmistupech rázně pochodovali do moře, kde by suše nebo mokře mizely, tak, i kdyby se tento proces odehrával dlouhé dny, týdny a měsíce, tak by se to na celkovém množství obyvatel nijak neprojevilo. A to už je trochu k zamyšlení.

Zítra si povíme, jak se nová situace, v níž jsme se najednou ocitli, projeví v magii, na rituálech a prakticky ve všem, co souvisí s esoterikou.

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/