Děti noci

Po staletí zavrhovaná a strachem obestřená byla často zvířata, která jsou prostě jenom divoká, nespoutaná či mají zvláštní, pro lidi odpor vyvolávající způsob života.

Vlci

Známí svoji divokostí a nespoutaností, která ve středověku dráždila. Z nich vyšlechtěný pes byl pokorný a věrný, zatímco původní vlk se svými rychlými reflexy se stal synonymem zla.

Vzpomeňme na bajky a biblická podobenství. Máme celé stádo krásných bílých oveček a venku na ně číhá zlý vlk. Ovečky jsou symbolem hodných členů křesťanské církve, všichni jsme ovečky boží, beránek je dokonce podobenství Ježíše, vlk je Ďábel, který může ublížit čisté bílé lidské duši.

Z toho je jasně vidět, že byly preferované bílé ovečky, pojem černá ovce přetrval dodnes jako něco špatného, jako vadné zboží třeba i po morální či charakterní stránce, tvor, který vyčuhuje z dobrého stáda.

V pohádce Červená Karkulka vlk symbolizuje divého nadrženého chlapa, který číhá na dospívající dívku, aby se jí zmocnil a ublížil jí. Vše napraví až myslivec – muž kultivovaného chování, ochránce, který nechce na dívky líčit oka a sítě, ale naopak je chrání před nadrženými vlky.

Zvrácená sexualita se s vlky pojila i ve starém Římě, kde podle legendy maličké pozdější zakladatele Říma zachránila před utonutím a smrtí hladem vlčice, která je kojila. Vlčice se řekne lupa a tak byly také označovány nevěstky, prostitutky či děvky, takže pokud odhlédneme od romantické balady, dvojčátka nejspíš odkojila tehdejší sexuální pracovnice.

Vlk symbolizuje něco nezkroceného a divokého, na rozdíl od kultivovaného, jemného, poslušného a věrného psa. V tarotech vlk symbolizuje minulost a pes budoucnost, vlk vleče svou kořit pryč, do hloubi lesa a už se jí nevzdá, stejně jako se minulost stále vzdaluje a už se do ní nevrátíme. Musíme se oprostit od toho, co bylo v minulosti, jinak se nikam nedostaneme. Budoucnoust se k nám lísá v zářivých barvách, stejně jako oddaný pes a právě proto ji budeme s pocitem jistoty volit v nejbližších volbách.

Vlčí způsob života je spjat s nocí, vlčí vytí na měsíc nahánělo lidem strach. Před vlky se musela střežit a chránit stáda a vlci byli pronásledováni, zabíjeni a vybíjeni, až byli z většiny krajin a lesů vytlačeni a zbylo jich jen zoufale málo.

Proto už téměř nikde neuslyšíte ono tajemné mystické vlčí vytí při kterém, jakožto pozůstatek z dávných dob, tuhne krev v žilách, ačkoli, pokud není extrémní nedostatek jídla či nevejdete přímo do vlčího doupěte a zapomenete pozdravit, je téměř vyloučené, aby vás vlčí smečka napadla.

Což bylo tématem hororu Mezi vlky, kde parta mužů v divokých horách je pronásledována a postupně vyvražďována vlčí smečkou, až ten poslední zjistí, že to bylo proto, že místo útěku se stále přibližovali k vlčí jeskyni.

Vlk jako zvíře noci, spolupracoval s romantickými Upíry, Draculou počínaje. Byli to druhové, stejně jako jsme druhové my a naši pejsci. Upír se mohl proměnit ve vlka a když na to někdy zapomněl, mohl mít ve vlčí podobě sex s dívkou. Třeba i s Karkulkou.

Nejznámějším vlčím strašidlem je vlkodlak, napůl vlk a napůl člověk. Původně to bylo pro člověka prokletí, kousnul ho jiný vlkodlak a on, pokud přežil, se sám stal vlkodlakem a každý úplněk se měnil do vlčí podoby. Podle některých pověstí byla vlčí podoba kompletní, někde měl pouze lidské oči a jindy, to byla zrůda, takový vlkočlověk.

Cítil nekontrolovatelnou chuť jíst lidské maso, proto během úplňkové noci vraždil a když mu to šlo od ruky, tak to byl docela masakr. Verze se různí v tom, že o tom někdy ubožák ani nevěděl, probudil se normálně v posteli a sám se děsil, cože to roztrhalo jeho spoluobčany. V podstatě se jednalo o druh somnambulismu, kdy dotyčný může poměrně akční, třeba i jako sériový vrah, přitom ale sladce spí a nic netuší, ani, když se probudí.

Jindy o tom věděl a snažil se své tajemství všemožně tajit a samozřejmě se obával každé úplňkové noci.

Ve středověku se hledala strašidla za každým rohem, takže i lidé s nadměrným ochlupením byli často označováni za vlkodlaky, zvlášť, pokud byli mdlého rozumu. Pokud se stalo (a občas se to skutečně stalo), že tehdejší děcka byla odchovaná vlky, tak se samozřejmě nenaučila mluvit a bylo jasné, že jsou to vlkodlaci.

Vše se mění ve svůj opak a tak jsou dnes vlkodlaci vnímáni spíše jako mladíci, kteří jsou silní a sexy, většinou jsou černovlasí a samozřejmě i patřičně svalnatí. Ve vlka se nemění po kousnutí jiným vlkodlakem, ale už se tak narodí. Vlkodlaci žijí ve společenství jako vlčí smečka, pomáhají si navzájem a jsou tu samozřejmě i krásné vlkodlačice, většinou samozřejmě již bez nadměrného ochlupení, to už se také v současné době nenosí.

Na vlka se mění, jen když sami chtějí, například na obranu, při boji nebo když jim ujede autobus a nemají žádné těžko zavazadlo a současně se chtějí trochu proběhnout po lese.

V jednom seriálu se měnili proti své vůli o každém úplňku, což samozřejmě občas naštve a proto se snažili toho prokletí zbavit, aby se mohli měnit libovolně.

Každý fantasy film či seriál má svá vlastní pravidla, takže se dají najít různí vlkodlaci, ale společné mají hlavně to, že už to nejsou žádní prokletí ubožáci, ale hrdí příslušníci vlkodlačího národa a někdy i nebezpeční zabijáci. Často jsou ale také spravedliví ochránci. Téměř domobrana. Mění se v obrovské vlky a ten největší a nejsilnější z nich je alfa samec.

Hledání alfy je zápletka mnoha seriálů o vlkodlacích a druhá zápletka je nenávist k upírům či souboje s nimi. Nejdůležitější je však romantická láska, která překoná i překážky rozdílného bytí, například láska vlkodlačice k upírovi nebo vlkodlaka k lidské dívce.

Kdybych to měl ještě doplnit nějakou vlastní myšlenkou, tak bych do nadhozeného děje zasadil ještě pár psychopatů, kteří se, alespoň podle svého vlastního tvrzení mohou kdykoliv proměnit v cokoliv a příběh by byl téměř dokonalý.

 

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/