Neběží všechno hladce

Titulek "neběží všechno hladce" vtipně vyjadřuje určitou disharmonii, která je takzvaně na obou stranách barikády.

Všichni víme, že se obyvatelé zeměkoule skládají z těch, co takzvaně "udržují pořádek" a z těch, co mají poslouchat. My, co máme poslouchat, máme právo se bránit, když nás někdo doma, na našem území nebo na ulici chce okrást, znásilnit nebo zabít a toto právo je nám dáno po dobu trvání zjevného útoku. Jakmile útok pomine, už nemáme právo se bránit, už by to nebyla obrana, ale pomsta, neboli útok z naší strany a ten by se mohl jevit stejně postižitelný, neboli trestný jako jakýkoliv jiný útok.

Takoví ti prapůvodní obhájci demokracie kdysi dávno tvrdili, že v demokratickém režimu je celkem jedno, kolik máš peněz a jaký máš majetek, právo a povinnosti by měly být pro všechny stejný a soudnictví, které by mělo rozhodovat ve sporných případech by mělo být striktně nezávislé, to znamená, že i kdyby na křižovatku vjel na červenou nějaký papaláš, tak by šel sedět jako jakýkoliv jiný nevolník, pokud by provedl to samé.

Ano, už se začínáte u smívat, protože je jasné, že ať už v jakékoliv diktatuře nebo v jakékoliv demokracii, všude vždy a za jakýchkoliv okolností, pokud existují, vládnou pouze a jedině peníze. Zákony každému visí u řitě, každý chce peníze. Proto také není důvod, proč by například stát měl dodržovat nějaká sociální pravidla, i kdyby na ně všichni poslanci a celý zákonodárný sněm přísahli jak jeden muž, sitauce je zde v podstatě stejná, jako když rodiče slíbí dítěti nějakou debilovinu, hlavně, aby byl spratek aspoň chvilku zticha. Pak místo splněného rodičovského slibu dostane pohlavek a život sviští dál. Je to hra, kterou vyhrává ten bohatší a mocnější, ne ten chytřejší. Ani ne ten, který je právě na tahu.

Proto také bohatší lidé mají dost potíže s dodržováním pravidel silničního provozu, nemohou pochopit, proč by zrovna na silnici měli dávat někomu přednost třeba jen kvůli tomu, že přijíždí zprava. To vám, jako typickému zbohatlíkovi prostě rozum nepobere. Nikdy mi taky nebylo jasné, kdo pojede jako první, když se na jedné křižovatce střetnou hasiči, policajti, sanitka se zapnutou sirénou, vládní vozidlo, vůz čínského diplomata a ferrari pana starosty. Kdo bude dávat komu přednost a v jakém pořadí? A ještě by se tam mohla objevit firma, která právě stěhuje celý menší kostel z ohroženého, nekulturního území a spěchající americká kolona pandurů.

Jak jsem již říkal, demokracie by vám měla dávat možnost mít majetek, o kterém nebude nikdo vědět a můžete jej mít na místě, o kterém rovněž nebude nikdo vědět. Bohužel jaksi, lidi, kteří to tak mají, tak v podstatě překračují občas nějaký ten zákon, protože žádný šmírák, co vás v rámci možností od rána do večera šmíruje a zapisuje si všechno co děláte, s něčím podobným nebude souhlasit. A pokud se může vrtat i v zákonech, tak nastane zajímavá situace, jak vždycky říkám, chvilka k zamyšlení.

Zatím ale ještě nemáme čipy - a obyvatelstvo, které není očipované a je sledovatelné pouze pomocí Googlu a mobilních telefonů, tak kdyby bylo inteligentní a chytré a klidně i trochu vychcané a hlavně organizované, mohlo by "těm nahoře" připravit skutečně horké chvilky nebo i milion horkých chvilek, ale podínky, které jsem právě vyjmenoval jsou v česku nesplnitelné, takže jako šéf specificky tohoto evropského kmene bych si ohledně jeho ovládnutí nedělal těžkou hlavu, to by zvládl i arogantní opilec nebo člověk, který je na drogách.

Jan tak mimochodem, byli jsme se trochu projít po Praze 7 a je zajímavé, že zde máme celou řadu domů, o kterých se vůbec neví, kdo je jejich majitelem, i když se to už různé firmy snaží zjistit, ale prostě jdete po ulici a najednou spatříte zajímavý dům, který je evidentně neudržovaný - a pokud jej neudržuje majitel, tak jej nebude udržovat nikdo.

Nechápu sice, jak je možné, že na českém území může být majitel nemovitosti nebo pozemku či domu cizinec, ale prostě to tak je a já sám to asi nezměním. V málokteré zemi je tohle možné. Ale u nás snadno najdete barák, který evidentně není obsazený nájemníkama, i když v něm fungují elektroměry, pomocí elektroměrů zjistíte kulový, ale pokud se v tom budete šťourat, tak přijdete třeba na to, že nemovitost patří nějaké devadesátileté babce z Argentiny, která v Čechách nebyla už třicet let (jak se k tomu baráku asi dostala?), čili asi využila svého demokratického práva mít majetek, o kterém v Argentině nikdo neví... u nás asi taky ne, jsou to prostě zamotané situace, jak s těma prachama, tak i s majetkem nebo s demokracií, jak se říká, v tom aby se prase vyznalo, ale ptal jsem se už v několika velkochovech všech možných prasat a taky žádné nevědělo, možná jsem se neptal těch správných prasat.

 

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/