Se kdysi říkalo, Írán - Čurán, Írák - Čůr...

Írán - Írák, Čůrán - Čů... - Rozumíte tomu?

Dnes jsem hned po ránu přemýšlel o tom, že srážka s blbcem může být někdy docela užitečná. Myslím, že se pan J. W. Rich mýlil, když tvrdil, že nejhorší, co může člověka (který není blbcem) potkat, je srážka s blbcem. Naštěstí nerozebíral poměrně frekventovanou možnost srážky dvou a více blbců najednou. Nebo případy, kdy zcela běžně každý považujeme za blbce toho druhého.

Ale faktem zůstává, že pokud jsem se v životě někdy dostal k zajímavé a dobře placené práci, tak to bylo vždy po setkání a jednání s nějakým blbcem. Tak nám na naše blbce, pane J. W. Richu raději nesahejte!

K této mé úvaze se rozeběhla následující diskuze.

Dobrý den. Tak to jste měl kliku. Mám opačné zkušenosti, takže souhlas směrem k panu J. W. Richovi.

Šťastný to muž... já po srážkách s blbcem většinou zachraňovala co se dalo, aby to, co natropil, nepřerostlo v maxiprůšvih či maxiškodu. To jsem pak byla ochotna poopravit jedno přísloví... to o blbci, který se utluče sám, na o blbci, kterého utluču já...

Já mám taky s blbci blbý zkušenosti. Je ale blbý, že blbce fakt v podstatě poznám, ale je mi to nějak hovno platný... stejně pak zachrańuju, co se dá.

Já jsem asi nepoučitelnej blbec::))
 
Raven: Nicméně, musím trvat na tom, že pouze přes blbce jsem se dostal k zajímavé práci a zajímavé činnosti a pokud nyní, dnes, ve žhavé současnosti, přemýšlím o tom, co bych mohl zajímavého dělat, opět vidím, že všechny atraktivní cesty vedou hlavně buď přes blbce nebo u blbců začínají. Samozřejmě, pokud člověk viděl film Nadoraz s Robertem Downey jr, tak by blbce střílel na počkání, ale právě proto to zde říkám - není blbec jako blbec, některý blbec může být užitečný, takže bych tak urychleně negeneralizoval.
 
Když o tom přemýšlím takhle, je to pravda.
 
Raven: Vycházím ze Sokratovy poučky, že pokud najdeme jednoho jediného blbce, který nám byl v životě užitečný nebo nám s něčím pomohl, neplatí poučka o všeobecném zatracení všech blbců, takže pane J. W. Richu, bohužel s vámi souhlasit nemohu. Některé srážky s docela velkými blbci vedly v mém životě k zajímavé práci i k zajímavým financím. Horší je fakt, že s postupem času nemám chuť ani na konstruktivní srážky s blbcema nebo s blbci a to je ten hlavní problém o který zde běží...
 
Řeknu to ještě jinak - rád bych se jednou v životě srazil s příjemným, inteligentním člověkem, se smyslem pro humor... ale mám obavy, aby mě zase on nepovažoval za blbce a podle J. W. Richovy poučky hned zděšeně neutekl.
 
Nebo bych to řekl ještě jinak - jak je možné, že se nemohu napoprvé domluvit ani s blbci, ale ani s těmi tzv. inteligentníma? A nakonec se většinou domluvím spíš s tím blbcem. Inteligenti prominou, ale vím, o čem mluvím. Inteligentní lidé jsou sice inteligentní, ale z nějakého zvláštního důvodu se většinou se mnou nikdy nechtěli o ničem bavit, zejména ne o nějaké spolupráci nebo práci.
 
Takže hlavně díky blbcům jsem se nakonec dostal tam, kde dnes jsem. Podotýkám, že jsem se vždy živil sám, nebyl jsem nikde zaměstnán, nestála za mnou žádná instituce, žádný podnik, žádná televize, ani společnost. Nikdy jsem nezatěžoval náš sociální systém, nikdy jsem nežil z jakékoliv podpory nebo z dotací, či sponzorských příspěvků a stále ještě existuji, pracuji a myslím, tedy jsem.
 
Znáte hodně lidí, kteří by se u nás, v ČB uživili samostatně, jen díky své práci? Já jich moc neznám. A když mluvím v tomto smyslu o spolupráci, tak myslím kšeft, za který jsou prachy, o které se zúčastnění rozdělí - ale i v tomto případě vás vezme do kšeftu spíš blbec než inteligent.
 
Tak i já přispěju k tomuhle velezajímavýmu tématu. Já to mám asi úplně nejblbější, protože mně v mnoha případech připadá inteligentní člověk i blbec úplně stejný. Někdy to od sebe těžko rozlišuju a potřebuju delší čas k analýze, abych je od sebe rozeznala. Někdy se pod rouškou na první pohled přesvědčivé blbosti může skrývat chytrý mozek, ale může tomu být i naopak. Spíš se mi stává ten druhý případ, že si o blbcovi, co se tak na první pohled nejeví, myslím bůhvíco a pak zjistím, že i když má někdo vysokou školu, tak mu to nemusí být nic platný.
 
Že jo? Že je to individuální? Někdy se blbec projeví docela inteligentně a někdy se inteligent zachová jak blbec. Podle čeho to pan J. W. Rich rozděloval, to se nějak nedochovalo. Možná, kdo s ním nesouhlasil, byl blbec, teď bych asi měl babu já....
 
Co se týče zajímavé práce, kterou vlastně zprostředkuje blbec, to se mi ještě nikdy nestalo, ale to bude tím, že moje pracovní obzory se super výdělkem jsou těžce omezený. Pracuju celý život ve zdravotnictví a tam je úplně jedno jestli narazím na blbce, nebo inteligenta, plat je mizerný ve všech případech. Spíš se mi potvrzuje pravidlo, že měnit je dobré, ale ne jako v pohádce o dědečkovi co měnil, až vyměnil a měl nakonec hovno. Já kdykoliv jsem změnila pracoviště, vždycky jsem si polepšila, ale taky je to dnes tím, že už si nenechám líbit nic, co se mi moc nelíbí a nejsem taková ustrašená.
 
Jestli ono neni těch blbců s vysokou nejvíc.. páč tam zasáhne sebevědomí::))
Statistika, což je škoda... ale jak by se taková statistika dělala? Každej se asi někdy zachoval jako blbec.. takže.. třeba.. třikrát jako blbec rovná se statistický blbec?
 
Pan Bohatý to asi rozděloval podle vlastních osobních zkušeností a utvořil z toho pro ostatní obecně platné názory, které se zakládají pouze na jeho subjektivním pocitu.
 
Mě by to teda trvalo hrozně dlouho, já jsem jednou poznala jednoho, nechci říct, že blbce z ústavu pro postižené, až poté, co ke mě měl dost zajímavou řeč o svém přesunu vlakem a o znalosti jízdního řádu a potom si inteligentně začal číst noviny vzhůru nohama.
 
Možná je ta definice blbosti druhých odvozena od chápání míry blbosti vlastní.
 
Já si myslím, že každý kdo není v naší Velké Straně je svým způsobem... jak to taktně říct... je vlastně proti nám, že jo... nebo se mýlím?
 
Jak by asi vypadala taková něžná, sametová srážka s milým, rozpačitým blbcem?
 
Jak by ta srážka asi proběhla?? Mile a rozpačitě? Nebo by záleželo na tom, kdo má zbraň, nebo lepší zbraň?
 
Jani, my přeci máme lepší zbraně, my přežijem a taky tu eneržži zázračnou, zvanou Habakuk.
 
Jasný že přežijem.. a s námi přijdou lepší zítřky, pozítřky i popozítřky..
 
Až se z toho popopo... serem.
 
My budem v pohodě... poserou se jiní::)) A dobře jim tak.
 
Z toho je patrné, že se po ránu nemá přemýšlet ....

 

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/