Vytisknout
Kategorie: News

Věci jsou buď přirozené nebo umělé

Může nás ohrozit "umělá inteligence"?

Věci jsou buď přirozené nebo umělé. Přirozené věci prý stvořil a tvoří bůh, umělé jsou dílem člověka. Ale naštěstí platí, že, co je dovoleno bohovi, není dovoleno člověku.

Občas čtu povzdechy na téma, proč už se nerodí géniové typu Leonarda da Vinci nebo jiných šíbrů, kteří zasáhli do vývoje vědy, techniky a celkového rozvoje nebo spisovatelsky-filosoficky do vývoje lidského myšlení.

Řekl bych, že se rodí, není důvod, proč by se géniové přestali rodit, je sice pravda, že jsme národ pitomců, ale není to tím, že by se do našich řad nerodili géniové. Důvod jejich zjevné nepřítomnosti na refýžích a v dopravních prostředcích MHD je zřejmě jinde.

Klikni zde

Občas nabývám přesvědčení, že na to, aby se rozumný člověk rozhodl co nejrychleji z této společnosti zmizet, ani nemusí být génius. Stačí se rozhlédnout a nenamlouvat si kraviny.

Knihy, díky nimž se mnoho lidí zabilo

Vždycky jsem si říkal, že literatura si tak trochu zahrává s literární magií, něco napíšete a ono se to pak stane (Karel Čapek, Válka s mloky nebo Morgan Robertson, Futility) a i když nebude působit vyloženě jako žhavé želízko v oblasti rituální magie, může vše, co je dáno tím, že je to psáno, působit jako inspirace pro ostatní. Člověk je schopný napodobit každou popsanou peachovinu. To je v podstatě jeden z pádných důvodů, proč jsem já sám upustil od napsání svých dalších, původně plánovaných knížek. Ne, že by mi nějak záleželo na dalším osudu této společnosti, ale nechce se mi sypat z rukávu proveditelné nápady, které mohou mít za jistých okolností dost velkou cenu.

No, a jak to v současné době může být s těmi chybějícími génii a velikány typu Leonarda da Vinciho? Ono je to asi tak, že jak docela svižně rostla schopnost techniky uchovávat, vyrábět a šířit ve virtuálním prostoru nejrůznější informace, vpravdě jakéhokoliv charakteru, tak jsme se nejdříve přiblížili a nyní již s naprostou určitostí dostali či spadli, do patové situce, která je dána přehlcením, přeplněním, přesycením. Informační sklady jsou již natolik plné, možná spíše přeplněné, různými poznatky, zprávami a informacemi, že se v nich už nevyzná ani ono příslovečné prase - což bohužel neznamená, že se můžeme dostat ke každé užitečné informaci, ale spíše naopak - k tomu, co bychom třeba i z praktického hlediska mohli informačně využít, se nedostaneme, například si vzpomínám na několik naprosto vynikajících celovečerních filmů z "filmové historie", které jsem nikdy, ani náhodou nenašel na netu a na desítky dalších filmů, které naprosto beznadějně zapadly... nikdo neví kam. Stejný osud má, bohužel, literatura. Normání člověk by si řekl, výborně, je tady internet, který určitě zvládne zaznamenat a zapsat všechny knížky, které možná už ani nejsou v knihovnách nebo v soukromých sbírkách - a ono prd, jak by řekl literární vědec.

Takže je i docela dobře možné, téměř určité, že mnoho talentovaných lidí, umělců, spisovatelů, fotografů, malířů, mohlo stvořit díla, která jsou nenapodobitelná, vrcholná, umělecká, prostě parádní, ale nikdy se k nim nedostaneme, protože "zahlcení" informacemi je s naprostou jistotou daleko horší než nějaký zákaz, cenzura nebo "nedoporučení" z hlediska politických srandistů, kteří jsou zrovna ve vedení.

 

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/