Co je ztráta času?

Z neustále se opakujících zkušeností je každému, kdo nemá v hlavě nasráno, poměrně jasné, že čas je jenom jeden a že každý z nás máme určitý příděl času, s nímž si můžeme nakládat poměrně volně. Můžeme jej využít, promrhat nebo ztratit a promarnit a čas, který takzvaně promarníme, už nikdy nedostaneme zpátky, stejně jako nikdy nedostaneme druhou možnost pokusit se lépe naložit se svým životem. Respektive se svým časem.

Zapomeňte na všechny debiloviny, které se vám snažili nacpat do hlavy zastánci reinkarnací, znovuzrození a opakujících se životních cyklů. Nic takového jako život po životě neexistuje, život máte jenom jeden, navíc je to jev, který definitivně skončí smrtí a po smrti už nebudete mít žádnou šanci, aby se cokoliv, co souviselo s vaším životem opakovalo. Říkám to hlavně proto, abyste si svého života a svého času skutečně vážili a abyste se snažili svého času co nejlépe využít.

Jakékoliv záchvaty obsedantní neurózy, stejně jako jakékoliv chujoviny, které stále dokola beze smyslu opakujete, se dají definovat jako poloviční smrt, protože vás připraví o tolik času, že vám mohou klidně zkrátit život na polovinu nebo na čtvrtinu.

Jak dlouho vlastně přes den nebo během dne žijete? Zkuste si to spočítat, když budete vědět, že pokud plníte vůli a chtění někoho jiného, tak ve své podstatě nežijete nebo alespoň nežijete svůj život, ale otrocky pracujete pro někoho jiného. Jak dlouho každý den "skáčete přes reklamy" a jak dlouho denně se věnujete čtení zpráv, které jsou vám naprosto na prd, popřípadě se z nich nic prakticky využitelného pro svůj život nedovíte?

Jak dlouho sledujete rozhovory nebo videa s nezajímavými lidmi, kteří se vám v rámci své vlastní autoterapie před kamerou rádi pochlubí, jak jsou výborní, ale vy přitom pouze ztrácíte svůj vlastní čas, který jste mohli věnovat sobě.

Pokud se na tomto místě začnete tázat, jakým způsobem můžete určitý čas věnovat sobě nebo práci na sobě, odpovím jednoduše - zopakujme si moji definici meditace - meditace je vytváření, pěstování a udržování podmíněných reflexů, užitečných pro život. Pokud tedy spojíte například cvičení z Magie života s dechovým cvičením a soustředením se na vlastní dech, už se pomalu začnete dopouštět meditace a jsou samozřejmě ještě další a další cesty, jak můžete z hlediska praktických a pohybových meditací využít svůj čas na to, abyste se něco naučili a mohou to být i věci, které můžete používat při své vlastní pracovní činnosti nebo pomocí kterých se můžete klidně i živit jako podnikatelé či osoby samostatně výdělečně činné.

Například se můžete naučit perfektně ovládat svůj počítač, můžete se naučit domluvit několika cizími jazyky, můžete se naučit něco tvořit, vytvořit, napsat, složit, vymyslet, nabídnout, prodat. Proč se necháte stále jen nutit do role pasivního konzumenta? Starý lišák Rothschild jednou zahumoreskoval, když prohlásil, proč bych měl mít své peníze v bance, když je lepší několik bank vlastnit?

Ono to ale platí pro celou řadu dalších věcí, které právě souvisí s časem a s využitím času. Proč bych se měl nechat někým bavit, když se mohu nejlépe pobavit sám? Navíc přitom mohu očekávat, že sám sebe nikdy nezklamu. Proč bych se měl dívat na sportovce, jak cvičí a ještě jim za to platit, když daleko lepší je, zacvičit si sám, popřípadě se něco ze sportu naučit. Kdyby Frištenský chodil fandit a povzbuzovat své oblíbence na zápasy MMA, nikdy by se z něho nestal Frištenský. Kapišto? Problém je samozřejmě, jako vždy, když se člověk musí dopustit občasného zjednodušení, o hodně složitější, ale to, co jsme si právě řekli, je určitý základ, z něhož se dá při posuzování, využití, trávení a prožívání času, vycházet.

Zdání o světě, které se nám v hlavě vytváří pomocí různých lží se v esoterice nazývá májá (ať už oblečená nebo nahá), je to ve své podstatě nesmysl, kterému věříme, něco jako virtuální realita, která je ale pouze v mozku, nikoliv v realitě. Májá se většinou vyslovuje jako "macha" nebo "mácha" (je docela zajímavé, že zrovna Karel Hynek Mácha začíná svou báseň Máj zeširoka, byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas). Skoro, jako kdyby to mohla být pravda.

 

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/