Zrušení hotovostních plateb

Teď mě zrovna rozesmál Zdeněk Izer, že prý se bavili dva Pražáci o Brně a jeden říká, hele, víš, jak se Brno řekne pozpátku? To nevím, počkej... to bude onr..b? Onrb. Co to znamená? A ten první opáčí: "Taky nic."

No nic, už jste slyšeli, že se chystá zrušení peněz a tím pádem i zrušení hotovostních plateb? Všechno budeme platit pomocí kreditky nebo pomocí mobilního telefonu, peníze přestanou existovat, já vím, je to šílená hovadina, akorát mě už několikrát zarazilo, že spousta lidí to za hovadinu nepovažuje, že říkají, jo, to bude užitečný, to nahradí peníze a naopak to přinese plno výhod.

Jeden můj známý mi včera říkal, hele, ty vole, kurva, co se mi ráno stalo, byl jsem u benzínky, ne? natankoval jsem plnou, bylo to skoro za litr a teď u kasy mávám platební kartou - a ona nefunguje. Tak zkouším druhou - a taky nic. Vůbec nevím proč, ale prostě mi banka zablokovala účet. Ty vole, kdybych ten litr neměl náhodou s sebou v hotovosti, tak jsem v prdeli.

No, je to blbý, být ekonomicky, čili životně závislý na tom, aby se člověk náhodou neopřel o silný permanentní magnet nebo aby nám někdo nepřejel kapsu silnou tlumivkou, abychom se vyhnuli být příliš blízko úderu blesku nebo, abychom si odložili sako s platební kartou poblíž tomografu, je blbý být závislý na bezchybném chodu banky, popřípadě i na tom, jestli někde krysa ve sklepě přehryže či nepřehryže izolovaný drátek od centrálního počítače.

Další věc, kterou absolutně nechápu je, jak může někomu nevadit, že nad jeho příjmy a platbami má banka a všichni, s nimiž banka kamarádí, popřípadě si nechá za své služby zaplatit, dokonalý přehled.

Už jste slyšeli docela výstižnou definici demokratické svobody? Je to možnost mít majetek, o kterém nikdo neví a nikdo ani neví, kde ho máte. V dnešních poměrech si to mohou dovolit jen ti nejbohatší, jedno, jak ke svému utajovanému a utajenému majetku přišli, ale pro normální plebs to asi ještě dlouho zůstane jen sladkým snem.

Ale v podstatě se dá říct, že "transparentní" je téměř ekvivalentním výrazem k označení "blbý" nebo "debilní".

Česká koruna má, pokud existuje, mnoho výhod. Když si představíte, že bychom měli euro a patřili bychom do eurozóny a teď bychom měli nějaký ekonomický průser, na který je v dnešní době zaděláno permanentně téměř všude, třeba jako mělo Řecko, tak s tím nehneme. Euro je euro, je to něco, jako nadání, buď ho máte nebo ho nemáte, takže jakmile začnete z hlediska hospodaření a hospodářství a z hlediska ekonomiky srovnávat Třetí Říši, eh... pardon, co to zase melu, chtěl jsem říct Německo a Řecko, tak hodně lidí u toho může napadnout, jak se vlastně řekne Řecko pozpátku? Okceř? Hm, co to asi znamená?

Zatímco koruna může vůči euru oslabit, v Čechách bude pro ostatní státy levněji, turisti a vyžírkové sem budou jezdit na dovču a přivezou nám prachy. I když se tady budou chovat jako dobytek. Kdybychom měli euro, tak tady bude pro ostatní příliš draho a nikdo se sem nepohrne.

 

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/