Na vteřinku!

Včera jsme se dostali k paradoxu pohybu a k otázce, jak dlouho setrvá pohybující se těleso nebo pohybující se cokoliv na určitém místě, kterým během pohybu prochází. Jediné správné řešené této otázky je konstatování, že čas se nevalí kontinuálně, čili "plynule", ale "skáče" po určitých přískocích, natolik malých, že v praxi nedělitelných. Stejně tak se dá dospět i k závěru, že existuje určitá neměnná, leč nejmenší  vzdálenost. Takže letící šíp by se mohl pohybovat nebo letět pouze tím způsobem, že by se po určitých, téměř až nesmyslně krátkých skocích dostával ke svému cíli a na každé souřadnici by (v naprosté nehybnosti) setrval téměř nekonečně malou dobu.

Možná to zní na první pohled nebo spíše poslech jako nesmysl, ale je to zřejmě jediné řešení tohoto problému. Takže nemáme čas plynoucí, ale skákající a výrok "všechno plyne" neodpovídá zcela pravdě, spíše by se dalo říct, že "všechno skáče". Podle toho, jak Čas píská. A skáče to tak dlouho, až si to někdo odskáče.

Další důležitou věcí,  která k času naprosto neoddělitelně patří, je poučka, že čas, který máme, jsou peníze, které nemáme. Čas je velmi důležitý, protože čas je vlastně život, proto se všechno měří podle času, podle toho, jak dlouho něco trvalo nebo za jak dlouho se něco stane, popřípadě, za jak dlouho něco odplyne nebo uplyne. Třeba doba trestu, když už máme něco za trest.

Všichni bohužel žijeme ve zvláštním omylu, díky němuž se domníváme, že máme času hromadu nebo že máme času nadbytek. A že si můžeme dovolit nakládat s časem podle toho, jak se nám zlíbí.

Všichni, kteří s námi soutěží, popřípadě se snaží na nás jakkoliv vyzrát - a může to být i naše konkurence nebo prostě banda psychopatů, kteří nás chtějí vyšoupnout z podnikatelských aktivit, budou útočit na náš (skákající) čas. Posadíme se k počítači a už se na nás valí množstsví informací, rafinovaní ajťáci nás nutí "skákat přes reklamy" nebo číst pitomosti a dovídat se věci, které absolutně nepotřebujeme nebo které rozhodně nezvýší kvalitu našeho života, ani to "nezpestří" intenzitu prožívaného okamžiku.

Hoaxy, neboli nepodstatné kraviny, které na chvíli obsadí naši pozornost a zbytečně nám zatíží paměť, až to v neuronech zaskřípe, nám doslova kradou životní energii. Je neobyčejně dobré, naučit se vyhýbat podobným informačním jedům, i kdyby nás to na přechodnou dobu mělo připravit o část našeho času. Alespoň bychom věděli, co můžeme od takové investice očekávat.

Pokud si něčím zaměstnáváte mozek, tak to vždy představuje výdej energie. A nemusí to být ještě ani zdaleka "trénink" nebo cokoliv užitečného. Opět se vracíme k tomu, že mozek odpočívá, popřípadě se regeneruje pouze ve chvíli, kdy nedělá nic nebo se nudí.

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

Interview s Monicou

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/