Vytisknout
Kategorie: News

Horoskopy - 02. prosince 2019

Horoskopy na prosinec 2019 - Blesk

Horoskopy na prosinec 2019 - Dobrá kartářka

Horoskopy na prosinec 2019 - Otevřená.cz

To je malá ukázka horoskopů, které jsem sepisoval včera odpoledne (ukázka znamená, že zdaleka nejsou všechny, bylo jich víc), k tomu mohu říct jen tolik - zkuste něco podobného sepsat, třeba jen tak, ze srandy, i když to nebude odpovídat astrologickým konstelacím - nejdříve jeden horoskop, potom druhý, pak třetí, potom k tomu napište menší aktualizaci a další horoskop, plus jedno zamyšlení nad nějakým zajímavým tématem, odpovězte na dva nebo tři dotazy a můžete jít chrnět. Jednoduché? Na to mi většina lidí odpoví, že je horoskopy nezajímají, takže, jako vždy, jeden o voze, druhý o koze.

Dnešní zamyšlení, přímo hlavou, budeme věnovat opakování. Jak jsme si již řekli, základním lidským problémem je obsese, obsedantní neuróza nebo jak se tomu lidově říká, umanutost, posedlost. Nemůžete se domluvit s posedlým partnerem, protože v tu chvíli, kdy se ho nebo jí zmocní posedlost, přestává normálně myslet a z milého, spolupracujícího jinocha nebo holky do nepohody se najednou stává krvelačná bestie, která je schopná vás kvůli nějaké prkotině ubodat kuchyňským nožem a raději si půjde na pár let sednout, než by si to odpustila.

Občas nebo spíše dost často poslední dobou se musím tiše usmívat nad různými časopiseckými radami na téma, "jak uklidnit svou holku, když začne vyšilovat", nebo deset pravidel, která musíme dodržet už na začátku vztahu, aby byl vztah OK, to všechno jsou věci naprosto a úplně na prd. Zkusím to říct ještě jednou, i když to říkám už asi po stodvacáté - každý člověk se rodí jako bezcitný predátor, s vrozenou touhou někoho nebo něco ovládat. Když se mu nedaří někoho nebo něco ovládat, začne chřadnout a přistoupí k sebepoškozování (tetování, piercing), popřípadě se v něm uvolní sebedestruktivní program, který může vést až k pokusu o sebevraždu.

Esoterika od svého vzniku se pokoušela stále dokola upozorňovat na tuto skutečnost, s tím, že když se člověk naučí, jak se říká "pracovat na sobě", může destruktivní energii nebo energii, která by se za normálních okolností projevovala destruktivně, využít pro sebe - v tom případě se může naučit naprosto fantastické věci, kterými ostatní nedisponují, což vedlo k obrovskému rozkvětu bojových umění (bojová umění nejsou destruktivní, bojová umění jsou o ovládání své vlastní destruktivní energie, s níž přicházíme na svět), ale i umění výtvarných, dramatických a slovesných. Esoterika se v podstatě rovná umění a umělec je esoterik, ať už chce nebo nechce. Bohužel dnes je slovo esoterika díky psychopatickým jedincům, kteří se okamžitě nacpou do každé škvíry, odkud by mohli aspoň trochu ovládat ostatní, takříkajíc zprofanovaná.

Nastala situace, kdy si po čase začnete uvědomovat, že vykřiknout, "já jsem psycholog!" nebo "já jsem geniální matematik!" nebo "já jsem zručný žonglér!" umí každý, ale projevit se jako psycholog nebo matematik nebo jako žonglér, může jen ten, kdo to opravdu umí. Bohužel ale natvrdlý dav se spokojí s určitým konstatováním, například, tady pán je špatný politik, nikdy neudělal nic dobrého, já jsem dobrý politik, mám za sebou perfektní výsledky, tak už se nikdo na ty výsledky neptá, čili věříme i člověku, který nemá řidičák, že je výborný řidič. Stačí, když mu to dobře a rychle kecá.

Vrátíme se nyní k okamžiku, kdy se s někým seznámíme a teď si říkáme, hm, to je docela zajímavý člověk nebo, to je hezká ženská, páne jo, ta by stála za hřích - nicméně, abychom místo do osvěžující lázně nevstoupili do kotle s vařící vodou, měli bychom si hned položit otázku, není tento člověk posedlý nějakou nesmyslnou myšlenkou? Abychom místo společného romantického rozjímání nad nádherným západem slunce neřešili otázku, jak svrhnout vládu nebo jak se co nejrychleji přes instagram seznámit s Bradem Pittem a jak s ním začít natáčet filmy. Ono to ale může být prakticky cokoli, čeho se mysl postiženého chytne jak příslovečné hovno košile, stačí se podívat na naše "slavné páry" a hned zjistíme, že v pravém slova smyslu umanutých není mezi nimi zrovna poskrovnu.

Těžko se ale řeší problém, co dělat, když vám umanutý začne řídit život. Tady nepomůže dát najevo, že vás zajímá, jaký má problém a že s ním soucítíte a přejete mu, ať rychle najde řešení, protože ten problém jste vy. A nemožnost řešit problém spočívá v tom, že neposloucháte, nechcete se změnit, chcete si vzdorovitě dělat věci po svém a místo toho, abyste se celý den věnoval nebo věnovala panu Pominutému - Umanutému nebo paní Pominuté - Umanuté, tak jenom čumíte do počítače nebo si čtete knížku. A hlavně, nechcete mu platit všechny jeho výlohy, mezi které často patří i nákup zboží za sto nebo dvě stě tisíc, popřípadě si nechcete na sebe vzít hypotéku nebo nějakou nehoráznou půjčku. Když opravdu milujete, tak se přece neohlížíte na pár korun!

Znáte takové případy ze svého okolí nebo snad jste jedním z nich?

Na přiloženém videoklipu si připomínáme, že cca před rokem, od 1. září jsme na novém místě, kde provádíme své umělecké rituály, zítra si ukážeme, jak to tady vypadá dnes. Nelenili jsme a jak známo, komu se nelení, tomu se zelení, proto si také dnes řekneme více jak o rituálech, tak i o meditacích, které se k našim rituálům pojí. Zajímavá je právě otázka, jestli mohou naše rituály pomáhat i v případech jisté umanutosti, až posedlosti, kdy samozřejmě nejde vůbec jenom o to, jestli se něco splní nebo naplní či uskuteční, ale jestli dotyčný, co má pocit, že mu něco důležitého chybí, dosáhne harmonie a klidu mysli. Je jasné, že jsou věci, které se dají charakterizovat jako životně důležité a na druhou stranu jsou i věci, které jsou zbytné nebo nejsou vyloženě potřebné k zachování existence. Když ale pocitově strádáme srovnatelným způsobem, pokud chybí jedna či druhá, tak jsme v sitauci, která není zcela normální. Samozřejmě se to snaží řešit psychiatrie, ale také se to snaží řešit i esoterika, která je své podstatě psychologií, pojatou v tom nejširším měřítku.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/