Válka informací - 01. prosince 2019

Občas se mě lidé ptají, co si myslím, že nás v budoucnosti, blízké i trochu vzdálené, čili asi tak do roka a do dne čeká a nemine. Jestli nás přepadnou mimozemšťani nebo na Václavák dopadne meteorit velký jak střední škola, popřípadě nás převálcují migranti, kteří v milionových zástupech čekají v Turecku na výstřel z Erdoganovy startovní pistole. Zatím jenom trpělivě čekají, nic nedělají, Turci je živí, šatí a možná i baví, aby se nenudili, organizace této záležitosti je mi trochu záhadou, ale to nevadí, nemusí všechny zprávy odpovídat pravdě a některé mohou být i dokonalé fejky, neboli, jak se postaru říkalo, výmysly a lži.

Tím se dostáváme pomalu k tomu, co nás čeká a co nás nemine - válka informací. Myslím, že na tuto válku ani nebudeme muset dlouho čekat, protože informace mají tu zvláštní moc, že dokáží ovládat davy, mohou ovlivnit myšlení milionů lidí, z dávné historie to známe z období ekonomické krize, z dob světových válek a revolucí, které pohnuly dějinami a politických převratů a ještě dříve také z dob zlaté horečky a osidlování západu a v nové době jsou to zase migrační horečky, fámy a předvolební pomluvy, co nám jako Damoklův meč visí nad hlavami.

Již jsem to zde říkal několikrát - podle čeho poznáme psychopata? Rozhodně ne podle toho, že je to člověk, který nemá strach a ničeho se nebojí, ale podle toho, že pomlouvá za zády, tedy ne za svými zády, ale za zády těch, které pomlouvá. Psychopat je nebezpečné individuum, proti kterému se těžko bojuje, protože jakmile dostane facku, tak začne pištět, že proti vám nikdy nic neměl a nemá a když ho necháte bez dozoru, tak začne hned obíhat všechny vaše společné známé a vykreslovat vás a vaše činy v těch nejchmurnějších barevných odstínech.

Nevím a nechápu, jak může vůbec někdo věnovat pozornost psychopatovi, který spustí na někoho těžké litanie, že je to špatný člověk, který ničemu nerozumí, je to vlastně zloděj a flákač, který okrádá své známé, dělá práci, které nerozumí a vlastně ji ani nedělá, protože i když ráno přijde do práce, tak si jen hodí nohy na stůl a prosedí tam celý den a na počítači si hlavně sjíždí porno, ale má za to ranec. A pak pokračuje, že s takovým člověkem je lepší se nebavit, protože nikdy nevíte, komu může ublížit, už jenom proto, že je vlastně nevypočitatelný a nezodpovědný a určitě v minulosti spolupracoval s gestapem, s StB a s komoušema, existují na to důkazy a taky lidi, kteří to mohou kdykoliv dosvědčit. Zvláště ti, kterým tento člověk díky své záškodnické a skoro až teroristické činnosti ublížil.

A většina lidí tyto debiloviny poslouchá s našpicovanýma ušima, občas přitom zapomenou i na pár hodin pracovat, ale hlavně si potom dávají na dotyčného, před kým byli tak obětavě varováni, pozor, bůhví, co to vlastně je za dosud neodhaleného vraha či příživníka.

Na škole se bohužel děcka neučí základy slušné a konstruktivní komunikace, neučí se ani základy logiky a racionálního myšlení. Ano, učí se matematiku, ale jak jsem to tak pozoroval, je to nějaká divná matematika, jako kdyby snad přestávaly platit i původní přírodní zákony a začaly se i v matematice uplatňovat více zásady demokracie a rovnostářství, než klasické rovnice a nerovnosti.

Válka informací bude složitá a budete se muset naučit porovnávat a hodnotit jednotlivé informační zdroje, je to skoro jako v normálním životě, kdy rodiče učili své děti, aby věřily hlavně rodičům a lidem, které osobně znají už delší dobu a nevěřili záhadnému pánovi, který jim začne za rohem školy nabízet bonbóny a bude je  zvát k sobě domů, aby si šly pohladit kočičku nebo jestli se nechtějí podívat na klec s bengálským tygrem, kterého pán chová ve sklepě. Ano, v krajním případě by mohla být všechno pravda a nemuselo by se nic stát, ale krajní případ je krajní právě proto, že je to většinou blbost.

Všimněte si, jak se v poslední době často operuje se jmény známých a slavných osobností. Petr Kellner se rozhodl zveřejnit tajemství snadných zisků, každý, kdo by se chtěl stát stejně bohatým, ať se ozve na telefonní číslo, buď on přímo osobně nebo jeho spolupracovnice rádi poradí, jak postupovat. Bill Gates otevřeně přiznal, že pomocí očkování se provádí genocida, aby se pozabíjel lidský odpad, ale nějak to ještě zapomněl oznámit na policii, protože neohlášení trestného činu (což zabití člověka většinou je) je rovněž trestný čin. Známí herci a populární politici "prohlašují" různé nesmysly a podepisují se pod citáty, které s nejvyšší pravděpodobností sami nikdy nečetli - a vy nevíte, jestli je to pravda nebo se vás někdo snaží nakrmit nějakou debilovinou. Nejlepší asi je, podívat se na video, kde onen člověk sám hlásá své názory a pokud takové video není, čili neexistuje, tak raději zprostředkovaným prohlášením nevěřit. Jinak byste byli na úrovni primitiva, kterému někdo řekne, hele, víš, že o tobě tvůj soused říkal, že jsi debil? A debil by se to snažil vyřídit hned, jak by souseda potkal - samozřejmě jako debil.

Jste na facebooku a máte v přátelích plno lidí, o kterých nevíte vůbec nic. Víte vůbec, jak tito lidé ve skutečnosti vypadají a kdo jsou? Jdete se podívat na profil někoho, koho vůbec neznáte, teď vidíte, že se mu tam dvacetkrát opakuje ta samá fotka, která má budit zdání, že se dotyčný rád občas vyfotí, potom tam jsou fotky různých ezo - citátů, ano, i ta nejdelší pouť začíná prvním krokem a moudřejší ráno večera, proto vždycky moudřejší ráno večeru ustoupí a pak hromada záběrů třeba z Prahy nebo jen tak z ulice nebo fotky z nějakých slavností, kde je plno "neoznačených" lidí, které nikdo nezná, v podstatě vidíte jedno nebo dvě fotografická alba, která jsou vybudována jako novodobé "kostnice", samé lebky, o kterých nikdo neví, čí jsou, a když si najdete "informace" o tomto profilu, tak zde žádné nejsou a už vám začíná být jasno, že máte před sebou fejk jak bejk nebo fejk jak prase. Jak s tím naložíte, je celkem jedno, ale je dobré si na to dávat pozor, už jsem zažil i takové fejkové drzoše, kteří se o vás bavili s ostatními a vysvětlovali jim, jací vlastně ve skutečnosti jste. Psychopati? Správně.

A na co jsou ještě fejky dobré? Samozřejmě na jakoukoliv lajkovou soutěž, potřebujete svým známým, kteří o vás nevědí vůbec nic, dokázat, že jste fakt dobří, tak si necháte pomocí fejklů olajkovat každou zveřejňenou blbost, která je od vás, ano, jde to docela dobře, znal jsem lidi, kteří měli až sto dvacet facebookových profilů, prý se to nedá uhlídat, inu, je vidět, že je stále více a více lidí, kteří nežili za vlády bolševika. Ten by jim ukázal, co se dá a co nedá uhlídat. Nebo se mu to hodí, tak to uhlídat nejde, ale to už jsou všechno úvahy, které si musí probrat a promyslet každý sám za sebe. Kdyby něco nebylo jasné, tak se mi ozvěte, nejlépe samozřejmě na mail.

Na videu je pár záběrů z našeho posledního letošního cvičení ve fitku, zrovna jsme se tam bavili o tom, jak dříve byly v tělocvičnách různé hrazdy, na kterých se dal cvičit třeba i výmyk, jak v každé sokolovně byl kůň, koza, žíněnky, madla, kruhy, bradla, ribstole a šikmé lavičky na břišáky a jak je dnes všechno jinak - a výsledek? Fyzický stav naší mládeže je, řekl bych, katastrofální. Inu, pokrok asi skutečně nikdy nespí. Jak v reálu, tak i ve virtuálnu.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/