Alchémie - 30. listopadu 2019

Záhadná alchymie

Dalším námětem k přemýšlení je vedle magie, rituálů a rozličného kouzelnictví alchymie. Co to vlastně ta alchymie nebo "všechemie" je? Je to věda, pavěda nebo jen tři vlasy Děda Vševěda? Potřebujete k alchymii laboratoř, baňky, kádinky, skleněné tyčinky, kahany, křivule, blastule či morule, lučavky, louhy, třecí misky, rtuť a kousky zlata, které se pokoušíte skrz záhadnou transmutaci proměnit v bezcenné olovo?

Hodně lidí si představuje alchymistickou laboratoř jako primitivní chemickou laboratoř, ano, je možné, že se kdysi, ve středověku pár učenců bavilo tím, že zkoumali nebo spíše zkoušeli míchat dohromady různé látky, třeba podle zaručeného návodu třeli v misce chlorečnan či chloristan draselný s hrudkami bílého fosforu nebo sypali šupinky jódu do roztoku amoniaku, obveselujících možností bylo bezpočet, ale jakmile se tato činnost více než klasické alchymii podobala chemii, tak už to byla chemie a nikoliv alchymie.

O co tedy jde v alchymii? Jak probíhala výroba zlata nebo kamene mudrců či elixíru mládí?

Pokud se ptáme, co je pro každého člověka nejdůležitější, tak to nejsou ani peníze, ani kreditní karty, ani průkazka do kuřáckého klubu, dokonce ani antidepresiva a pro chlapa to nejsou ženské a pro ženské nadržení chlapi. Každý člověk mi jistě dá zapravdu, když řeknu, že pro každého člověka, čili jak pro ty, kteří mi dají zapravdu, tak i pro ty, kteří mi zapravdu nedají, je nejdůležitější jejich tělo.

Pro každého člověka je nejdůležitější jeho tělo. Jednoduché a krásné konstatování.

Člověk bez těla není člověk. V podstatě se podle této stručné definice nebo co to je, dá říct, že nemůže existovat virtuální člověk, neboli člověk ve virtuálním prostoru, jako to bylo třeba v seriálu Červený Trpaslík, kde jedna z postav existovala pouze jako hologram. Ostatní byli upozornění, aby skrz něj nechodili, že to pro něho může být zbytečně frustrující, jako vtípek to bylo docela dobré, ale ve skutečnosti to možné není a nikdy ani nebude, protože člověk je především tělo. A podle toho, jak ono tělo funguje, funguje v podstatě celý člověk.

Jakmile si začnete představovat, že existuje tělo, v němž sídlí duše a duch, který se může od těla odloupnout a existovat samostatně zvlášť, tak si to představujete špatně, duch se nemůže od těla odloupnout, stejně jako myšlenky nemohou samostatně poletovat kolem hlavy.

Tělo je schopné ovládat určité duchovní funkce, ale žádná z jakýchkoliv duševních funkcí nemůže existovat sama o sobě mimo tělo. Stejně jako je nemožné, aby po někom zbyla po kremaci třeba tělová barva nebo veselá nálada.

Cokoliv, co se dá označit jako duchovní, je navíc natolik vázáno na tělo, že je nemožné to třeba nahrát do počítače jako soubor informací, jinými slovy je nemožné v pravém slova smyslu stvořit umělou inteligenci. Ono to nejde už třeba jen proto, že cokoliv, co zavání "umělou inteligencí" by se s nejvyšší pravděpodobností tvořilo pomocí počítače nebo počítačů, ale lidský mozek nepracuje jako počítač - tento předpoklad je dost velký omyl. Základ veškerého lidského myšlení vyrůstá z iracionality, z pocitů a z emocí. Počítačová logika tvoří jen nepatrné procento základu lidského myšlení a lidské inteligence.

Protože se dosud nikomu nepodařilo ani náznakem naprogramovat do jakéhokoliv počítače cokoliv, co by souviselo s iracionálním myšlením, nemusíme mít v dohledné době strach, že by někdo stvořil umělou inteligenci, která by mohla jakýmkoliv způsobem ovlivnit nebo ohrozit naši existenci jako pánů této planety.

Je zřejmé, že lidské tělo funguje na základě biochemických reakcí, proces trávení není nic jiného, než výroba energie, která se projevuje jako energie svalová, energie tepelná a samozřejmě i energie duchovní. Mozek má nejvyšší spotřebu kalorií, či joulů, podle toho, co zrovna dostane.

Dále je celkem jasné, že pokud vnímáme lidské tělo jako dobře fungující celek nebo harmonickou souhru všeho, co se jakkoliv navenek projevuje, dovedeme si jistě představit, že myšlenky mohou mít vliv na fungování těla, na jeho výkon, imunitní systém, ale i na trávení nebo hojení, rekonvalescensi a obecně na regeneraci tkání, svalů, kostry, oběhového systému.

Takže jsme se dostali až k aceptování myšlenky, že myšlenky mohou ovlivňovat biochemické reakce, probíhající v lidském těle. Na tyto myšlenky nebo na způsob myšlení může mít samozřejmě vliv jakýkoliv naučený proces, meditace, modlitba, soustředění, sexuální vzrušení, strach, popřípadě schopnost nemyslet na nic nebo na něco podobného.

Zkoumáním těchto vlivů se zabývala klasická alchymie, ať už byla základem tao-jógy nebo staré arabské filosofie. V alchymii tedy vždy šlo o biochemické reakce a o možnost ovlivnit jejich průběh pomocí meditací, čili myšlenek. Laboratoří bylo lidské tělo, křivule a baňky byly jednotlivé orgány, představa zlata symbolizovala život a elixír mládí byl elixír mládí.

Pokud bychom si představovali, že alchymické s radostí sdělovali komukoliv výsledky svého bádání na potkání, tak bychom si to představovali docela špatně. Alchymisté si každou blbost zapisovali a používali přitom různé divoké šifry, bohužel měl často každý jinou, neboli svou vlastní. Proto je těžké porozumět alchymistům, ale jak jsme si již řekli, alchymistické poznání je v podstatě psychologie, psychosomatika, tantra, sexuální magie a vliv různých čuňačinek na duševní zdraví.

Správně měl mít každý alchymista svou vlastní nahou asistentku, což většinou i mívali, zvláště, pokud se věnovali alchymistické tao-józe nebo tantře. Puritáni alchymisty často pronásledovali, chytali je a věšeli na pozlacené šibenice. Mysleli si, že z nich vymámí tajemství transmutace olova ve zlato, ale to by se spíše dozvěděli pár zajímavostí z intimního života svých dcer a manželek. Proto je alchymie pořád tak záhadná a špatně čitelná.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/