O - 27. listopadu 2019

Ještě jednou se zamyslíme nad archetypem "divoženky".

Budeme se muset v rámci novinek podívat na OC Stromovka nebo jak tomu říkají - a možná se jednou a to tak, že vbrzku dožijeme toho, že přejdeme přes Lávku Karla Gotta a ocitneme se v obchodním centru Viralisty George Káry.

Tady na tomto místě, kde je nyní OC Holleshow nebo by se to také mohlo jmenovat Hollewood, že jo, je to blízko Stromajdy, člověk musí myslet marketingově, to platí pro všechny, kdo jebou... eh, pardon, jedou na správné vlně, tak přesně tady, když tu stály ještě dřevěné baráky, tehdejšího národního výboru, dnes bychom řekli Obecního úřadu, tak jsem se též ženil, bylo to v roce 1974, obřad proběhl rychle a důstojně, nametený jsme byli jen trochu, svědkyně těsně před obřadem šlápla venku do hovna, tedy do psího hovna, tenkrát se ještě z chodníků moc neuklízely, ale prý to přináší štěstí a zvláštní hlášky jsme při obřadu, ani po obřadu moc neměli, akorát jsem si neodpustil po opuštění dřevěné síně venku obřadně vykřiknout: "A teď mi můžou všichni políbit prdel, už jsem ženatý!"
Ano, je to místo, které k podobným excesům přímo svádělo, nevím, jestli ještě svádí, ale prostě svádělo. Potom se zde, na stejném místě nějakou dobu nacházelo nakladatelství Argo, tenkrát mě napadlo, že by bylo zajímavé, kdybych nějakou knížku vydal právě u tohoto nakladatelství, jako že Argoni vyšel v nakladatelství Argo, zdálo se mi to celkem vtipné, tak jsem zašel a pohovořil s majitelem Arga, on chtěl nějakou ukázku mé literární tvorby, tak jsem mu něco přinesl, on mi na to asi za týden řekl, že to je něco, co rozhodně vydávat nebude, já mu na to řekl, že v businessu nejde o osobní vskus, ale o to, co je úspěšné a co nikoliv a že jsem toho v česku vydal a prodal celkem už asi třičtvrtě miliónu toho, čemu se běžně říká knížka, on mi na to řekl, že když jsem tak úspěšný, ať si to vydám sám. Geniální chlapec. Vyslovil moudro, které mě do té doby ani jednou nenapadlo a tak jsem si řekl, nakonec, proč ne a od té doby si takhle píšu sám pro sebe a mám klídek a nemusím se handrkovat se žádným debilem. Svatá pravda.

 

Co se nestalo

Říci, že představení picku-upu Cybertruck vyvolalo rozporuplné reakce, by bylo hrubé podcenění skutečné situace. Část fanoušků šílela nadšením, ale většina jen nevěřícně zírala, zatímco celý internet se nezřízeně bavil spoustou různých vtipů na sci-fi design nového modelu Tesly. To ale nebyl ten největší šok celé prezentace.

Ten přišel ve chvíli, kdy Elon Musk prezentoval neobvyklé užitné vlastnosti svého nového výtvoru. Cybertruck má totiž panely karoserie z nerezové oceli, jakou používá i jeho vesmírný program SpaceX a nerozbitná skla. To první potvrdily údery kladivem do boku vozu, které po sobě nezanechaly žádnou stopu (karoserie má odolat i výstřelům z 9mm pistole). Jenže když pak šéfdesignér Franz von Holzhausen hodem ocelovou koulí testoval odolnost bočního nerozbitného skla, rozbilo se…

Zděšení zavládlo takzvané obecné, ale přitom nejde o nic jiného, než běžný fyzikální jev - jestli občas sem tam někdo pamatuje ještě za totáče "nerozbitné" skleničky, které vydržely pád na dlaždičky, což se u skleněného nádobí zpravidla odehraje pouze jednou, tak si možná pamatuje i to, že když si s tím člověk hrál zbytečně dlouho, tak skleničku nakonec rozbil. Protože nešlo o výrobek skutečně nerozbitný, ale o výrobek, který byl odolnější než běžné skleničky, takže třeba vydržel několik pádů. Třeba i sedm. Při každém nárazu se ale udělaly ve struktuře odolného, čili bytného, byť ne úplně nerozbitného skla drobné mikroskopické trhliny, které se sčítaly, až nakonec sklo prasklo.

Není to tak dávno, co v Japonsku v obchodním centru prasklo obrovské akvárium, které nejdříve lákalo návštěvníky dovnitř, potom je zase spláchlo ven, na chodník.

Každý zkušený střelec ví, že i neprůstřelné sklo se dá prostřelit, když budete opakovaně střílet stále na jedno a to samé místo. Vystřílíte zásobník - a pomocí druhého zásobníku už můžete dělat pořádek na druhé straně "ochranného" skla. Neprůstřelná vesta také nevydrží všechno, stejně tak tlumič rovněž netlumí donekonečna a koneckonců, ani my bychom tu nebyli věčně, kdybychom necvičili meditace z Magie Života.

To jenom ten, kdo nás mylně informuje, z nás občas dělá ještě větší pitomce, než ve skutečnosti jsme a možná také tak trochu využívá vrozené lidské blbosti, díky níž nás daleko víc, než pravdivé a věcné informace na první pohled zaujmou bezcenné kraviny.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/