Cvičení a meditace - 25. listopadu 2019

Pokud budete cvičit, meditovat, trénovat a týrat tělo i ducha za účelem zlepšit své výkony, přinese vám každé zlepšení upřímnou radost. Málokdo cvičí proto, aby se jeho tělesné výkony zhoršily nebo, aby šel celkově do prdele. Nicméně, za tu dobu, co sám chodím do nejrůznějších fitek a fitcenter, už jsem viděl tolik prohřešků proti správnému cvičení nebo správnému tréninku, že by se o tom dala napsat kniha. Kterou by sice nikdo nečetl, ale kniha by z toho byla. Proč by ji nikdo nečetl? Protože nejvíce se čtou pitomosti a debiloviny, toho jsem si také všiml. Čím větší peachovina, tím větší pozornost nekultivovaného davu vzbudí.

Proto také stále dokola opakuji, že jedno z velkých umění, které patří k promyšlenému životu, je nenechat se zdržovat debilovinami. Lidský mozek je, bohužel, už od své podstaty naštelován tak, že nejvíce nás naprosto automaticky zajímají kraviny, které souvisí s logikou.

Ještě jednou si zopakujme moji definici lidské inteligence. Znovu zdůrazňuji, že jde pouze o lidskou inteligenci, která je mezi ostatními inteligencemi naprosto výjimečná, hlavně asi proto, že je lidská a nedá se žádnou jinou inteligencí napodobit ani nahradit. Proto také nevěřím na možnost sestrojení jakékoliv "umělé inteligence", každý, kdo se se o to pokouší je neinteligentní hlupák. Takže, ještě jednou -

Lidská inteligence je schopnost přenášet a transformovat iracionální pocit udržení rovnováhy do racionálních, herních systémů.

Samozřejmě si dovedu představit, že když si tuto informaci (definici) přečte nepřipravený čtenář, tak i když bude hodně inteligentní, tak ho to asi nejdříve trochu zarazí. Už jsem se setkal i s názorem, že to, co jsem právě vyslovil, je největší debilovina, jakou kdy dotyčný slyšel.

Chce to prostě trochu promyslet a domyslet. Všichni víme, co je rovnováha, kdyby člověk neudržel rovnováhu třeba při chůzi, tak bychom asi pořád padali a na ulicích i na chodnících by byl nepředstavitelný bordel. Představte si, jak jdete se psem na procházku a najednou jak jeden, tak druhý nedokážete udržet rovnováhu, seknete s sebou někde v parku do trávy a je vymalováno. Už se nezvednete ani náhodou a domů se nedostanete ani po čtyřech.

Budete jako prokletý biblický had, kterému pánbůh pravil, že za to, že svedl Evu, aby si hryzla do zakázaného ovoce, většinou si domýšlíme, že by to mohlo být jablko, protože to vypadá celkem dobře a když se do něj kousne, tak to křupne, až z toho citlivější lidé dostávají kopřivku.

Takže had asi s rovnováhou žádné zvláštní potíže nemá, ale ani hadovi by moc nesedělo, kdyby se měl plazit  po zádech. Takže, když se rozhlédneme kolem sebek, tak u všech tvorů, ať už žijí ve vodě, běhají po suchu nebo poletují ve vzduchu, od malé mušky až po slona je pocit udržení rovnováhy jedním ze základních pocitů, který je každému živáčkoli dán do vínku, jinak by skončil ještě dříve, než by začal.

Psychologové se hrozně rádi ohánějí malým dinosauřím mozkem, ve kterém prý byly "naprogramovány" tři nebo čtyři základní pocity, jako "bojuj!", "uteč!", "pozdrav!" a já nevím, co ještě, ale to jsou všechno chujoviny, které v podstatě nic neznamenají proti základnímu pocitu - pocitu udržení rovnováhy. Pokud jste někdy viděli slona, jak si lehne na bok a potom vstává, tak jste si určitě všimli, že s tím má docela potíže. Umíte si představit tvora, který váží desetkrát víc, jak vyskakuje z lehu na zádech?

Takže jsme tímto přijali myšlenku, že je důležité dokázat udržet rovnováhu a můžeme si dále představit, co se všechno může stát, když za určitých okolností začneme rovnováhu ztrácet. Tvor, který má občas potíže s udržením rovnováhy a nemá v hlavě místo mozku močový měchýř, se pokouší svou situaci analyzovat. Když to zestručním, člověk, který zjistil, že zřejmě bude mít schopnost řeči a pomalu začínal mluvit, se snažil sdělovat ostatním své pocity. Nejsilnější problém byl jednoznačně právě v tom, že občas ztrácel rovnováhu a nemohl se udržet na nohou - proč? Zřejmě za tím byly drogy nebo jak dnes vtipně říkáme, omamné, návykové látky. Pokud se nám podaří přenést iracionální pocit udržení rovnováhy (iracionální znamená, že se nedá popsat pomocí slov) do jakéhokoliv racionálního systému, což může být i řeč, začneme rozlišovat "vpravo", "vlevo", "dopředu", "dozadu", podle toho, jak se zrovna motáme a tím položíme základy racionálního uvažování - matematické rovnice, chemické rovnice, právní řád (zločin a trest), levá strana se musí rovnat pravé, potom "nespadneme", čili rovnováha je projev "spravedlnosti" - a skončíme u výše uvedené definice.

Člověk je jediný tvor, který začal pro svou zábavu vymýšlet hry a herní systémy, z toho nakonec vznikla i ekonomika, věda a politika a lidská inteligence se zřejmě vzepjala téměř z ničeho, když se naši ožralí, popřípadě drogami zhvízdaní předkové snažili vyřešit problém, jak se dostanou po konzumaci máku, durmanu, lysohlávek a muchomůrek od táborového ohně zase domů.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/