Magie Života, pokračování - 24. listopadu 2019

Dnes si probereme další cviky, cvičení a meditace z Magie Života. Vše je obsaženo v přiloženém videu, jsou to cviky, které jsem dával dohromady asi dvacet let. Jak jsem k tomu přišel - díky praxi. Protože jsem od útlého dětství takzvaný chcípák, po nepovedeném naočkování jakýmsi záhadným kmenem tuberkulózy, doktoři dospěli k názoru, hm, asi se to nepovedlo, pamatuji si, jak se vždycky o mně bavili ve dveřích pokoje, většinou přitom odcházeli na chodbu a mlátili pyskem na téma, no, tak už jsme vyzkoušeli všechny antibiotika, asi by bylo nejlepší se na to vysrat, ten už má dost.

Naši mi už doma vyházeli hračky do popelnice, protože od doktorů věděli, že je nejspíš nebudu potřebovat a mně to bylo celkem jedno, protože už jsem měl fakt dost, byl jsem v jakési letargii a tak dospělí borci usoudili, že do školy už chodit nemusím, budu tam zbytečně zabírat jedno místo pro nějakého budoucího komunistického génia, v nemocnici už taky nemusím být, protože doktoři už vyzkoušeli skoro všechno a s nákazou, kterou mi sami naočkovali, nehnuli ani o píď.

Měl jsem zasažené plíce, ledviny, lymfatický systém, pasivní pohybový aparát, už se mi rozkládaly kosti, vážil jsem dvacet kilo i s gaučem a při chůzi jsem cítil, jak se mi ohýbají kosti, to prostě nebyl start do sportovního a bojového života, jak si jej kdysi dávno představovali Sparťané nebo pozdější učitelé národů jako třeba Jan Ámos Komenský. Řekl bych, že i doktor Koch si původně všechno představoval trochu jinak. Akorát se jim to tak nějak vymklo z rukou.

Hrozně rád si vždycky poslechnu ezo-poučky o tom, že vina je vždycky na obou stranách a že bych se měl zamyslet nad tím, jestli a jak umím odpouštět, já jsem nikdy neřekl, že se na někoho zlobím nebo že se chystám zaútočit s podomácky vyrobenou trubkovou bombou na ministerstvo zdravotnictví. Snažím se uhájit si pro sebe zásadu "neserte se mi do života, já se do vašeho taky neseru!"

Naučil jsem se neztrácet čas, peníze, ani životní energii řešením debilovin nebo věcí, které se mě přímo netýkají a které s nejvyšší pravděpodobností nezměním a jsem zvyklý vrhnout se rovnou na problém, který mě ohrožuje.

Měl jsem to štěstí, že jsem se v rámci svého dlouholetého pobytu po různých ozdravovnách (velmi dobře  jsem poznal i dnes už legendární hororovitou psychiatrickou léčebnu ve Vidnavě, řekl bych, že lidí, kteří by o vlastních zkušenostech s Vidnavou, z pozice nedobrovolného chovance mohli vyprávět poutavé historky už tolik není, ale koho by to dnes zajímalo? Možná by se to všechno dalo prodat jako autobiografické vzpomínky scénáristům v Hollywoodu), dostal na jedno fyzioterapeutické pracoviště v Brně a tam jsem kápnul na vynikajícího doktora, který už tenkrát měl docela zajímavé názory, blížící se dnešnímu pohledu na psychosomatiku a možnost ovlivnit svoje tělo pomocí cvičení, jógy a meditací.

Dnes už bohužel nevím, jak se jmenoval, ale už tenkrát mě inspiroval ke cvičení, jež se sice ještě nenazývalo benčpres, ale prostě to byl náš starý dobrý benč. Stejně tak mě inspiroval ke cvičení na hrazdě a řekl mi, co bych měl cvičit a co ne, jak přitom dýchat a jak se držet pomocí mysli při chůzi pohromadě.

Potom jsem si už běžel po svých, ale od té doby jsem začal trénovat. Meditovat a trénovat. A cvičit a dodržovat speciální tréninkové postupy - a stal se zázrak, tělo začalo sílit kosti se začaly zpevňovat a růst. Ono je dobré si k tomu představit, že v tehdejší době nebylo možné se dostat k jakémukoliv cvičícímu stroji, který je dnes běžně v každém fitku, protože žádné takové mašinky neexistovaly, idea současného fitka visela ještě dost dlouho ve vzduchu a čekala na svého vynálezce. Kterým byl jako téměř vždy v našem osvíceném dvacátém století - Hollywood.

Hollywood měl jednoduchou zásadu - když něco potřebuješ, tak nečekej, až to někde najdeš, ale, do it yourself, vyrob si to sám!

Když se natáčel první, druhý, třetí a já nevím kolikátý hollywoodský Tarzan, tak do role Tarzana ještě obsadili známého Johnnyho Weissmüllera, vítěze v plavání nebo pozdějšího Olda Shatterhanda, Lexe Barkera, potom si ale Hollywood vybudoval svá vlastní fitka (zřejmě první na světě) a pustil se do sériové výroby nejenom Tarzanů, ale svalovců a svalnatců jakéhokoli požadovaného typu. Na pozadí výrobní linky, plné svalnatých gladiátorů, Romulů a Rémů a římských vojáků, by se snadno ztratil i kdysi celkem neznámý Arnie Schwarzenegger, kdyby se dílem náhody (opět ten osud) neseznámil na Venice Beach s dívenkou, ze které se vyklubala slavná americká novinářka Maria Owings Shriverová, na které bylo asi nejzajímavější hlavně to, že pocházela z rodiny Kennedyů a že zrovna v té době rodina vlastnila několik filmových studií, takže člověk se potom mohl docela snadno obsadit do nějaké zajímavé role, jako třeba Herkules v New Yorku.

Proč to říkám - hlavně proto, že když jsem chtěl už tenkrát trochu důmyslněji cvičit a občas se porovnávám s Arniem, protože jsme stejně staří (tělocvičny byly zamčené, byly pouze pro školní vyučování, fitka neexistovala a většina lidí dokonce ani neběhala, protože nikdo nevěděl, jestli to náhodou není zakázané), tak jsem mohl a vlastně i musel využít jediné možnosti - cvičit v lese, kde jsem si našel pár stromů, na které jsem uvázal tažné lano od auta, už ani nevím, kde a jak jsem k němu přišel, nejspíše jsem si ho půjčil někde na stavbě a tímto způsobem, v podstatě se svou vlastní vahou, jsem začal trénovat.

Nakonec jsem se dopracoval až k tréninkovým 120 a 210 kg v benči, třikrát za sebou jsem vyhrál soutěž v benči na Vysoké škole chemicko-technologické a dokázal jsem zrychlit své reflexy natolik, že v podstatě dodnes využívám výhod toho, že patřím k nejrychleji píšícím lidem na klávesnici počítače.

Základ celého tajemství je právě a jedině ve cvičení, jehož část je uvedená v přiloženém videu. Pokud by měl kdokoliv zájem o konzultaci, ozvěte se mi, nejlépe na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/