Rituál - 16. listopadu 2019

Ještě jednou se vracím k otázce, co je rituál a připojuji staré (dobré) videjko, které jsem kdys, to bylo ještě v Musílkově ulici na Praze 5 natáčel v dobré víře, že to snad někomu jednou pomůže. To jsem ještě často zdůrazňoval, že rituál sám o sobě, je v podstatě nesmyslná činnost, protože většinou nesouvisí s tím, co chci, aby se splnilo nebo uskutečnilo. Zapálení zelených svíček a spálení papírku s napsaným přáním není v žádné přímé souvislosti třeba s tím, že se chci vyléčit z prostatitidy. Kdybych použil zdravý, nejlépe přímo selský rozum, tak bych běžel na urologii a nechal do sebe cpát antibiotika, až bych najednou zjistil, že jsem zdráv a potom bych zase odskotačil domů.

Zajímavá forma rituálu spočívá v tom, že se posadím k počítači a začnu sepisovat cokoliv, prostě texty, v nichž je popsáno nebo popisováno cokoliv, co si zrovna přeji a co by se mi hodilo do krámu, čili všechno, co by se ausgerechnet docela šiklo. A to se už dostáváme k meritu literární magie. Co je psáno, to je dáno, všechno, co zkušený spisovatel nebo copywriter v dobré víře sesmolí, má vyšší tendenci se uskutečnit, než kdyby to bylo pouze vysloveno nebo by to zůstalo jen jako nápad zasunuté kdesi v hlubinách mozkového labyrintu nervových buněk.

To, co si nyní říkáme, je jen nejzákladnější základ, samotné umění psát z vás ještě literárního mága neudělá. Takovým zářným příkladem literárního pitomce, i když se třeba naučil celkem obstojně ovládat klávesnici počítače, je můj újec. Občas se stane, že někdo má nějakého toho újce nebo i praújce (je zajímavé, že rodiče mají prarodiče, k dědovi se pojí praděda a k bábě prabába, může být i prastrýc a prateta, k nostice je pranostika a k málu se váže pramálo, k lesu prales, ale k dětem se už nedají připojit žádné další praděti, mohou být jen vnuci a pravnuci, stejně jako vnučky a pravnučky). Takže, doufám, že je vám to jasné a víte také, jaké jsou rozdíly mezi poručníkem, opatrovníkem, pěstounem a osvojitelem.

Takže zapisujete své přání a můžete použít prakticky jakoukoliv literární formu, povídku, pohádku, formu legendy, pověsti či báje, fejetonu, zprávy, aforismu nebo menší studie a občas si vzpomenete na to, že rituál je sice z praktického hlediska nesmyslná činnost, rituálem se na noc nepřikryjete, ale z hlediska informací je rituál umění vzbudit pozornost kohokoliv, kdo si vašeho přání všimne a kdo si všimne, že konáte rituál a pokud to zrovna budou vyšší bytosti, bohové či polobohové, tak už máte napůl vyhráno.

Když už jsme narazili na ty rodinné vztahy, tak si, doufám, vzpomínáte na toho pána, co vyprávěl, jak se ocitl na psychiatrii:

"Začalo to tím, že jsem se oženil. Vzal jsem si vdovu, co měla dospělou dceru, která se tedy stala mojí nevlastní dcerou. Když přijel na návštěvu můj otec, tak se do ní zamiloval a pak se s ní oženil. Takže moje nevlastní dcera se stala i mojí nevlastní matkou. Když se mé ženě narodil syn, tak to byl současně tátův švagr, protože to byl bratr jeho manželky. Moje nevlastní dcera byla také mojí nevlastní matkou, takže její malý bratr byl i mým strýčkem. No, a z toho taky vyplývá, že moje žena, která je matkou mé nevlastní matky, je také mojí babičkou a já jsem její vnuk. A protože mám za ženu nevlastní babičku, nejsem jen její manžel a vnuk, ale jsem také svůj dědeček. Teď už chápete, proč jsem tady?"

 

Následující vzpomínkové video s rituálem na pozastavení času je bez zvuku.

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/