Vytisknout
Kategorie: News

Ženy se omlouvají mužům - 15. listopadu 2019

Ničemu nerozumím a jsem blbej jak bedna kytu a jak daleko vidím

Jde o celkem nezajímavé video, kde vystupují různé ženy a s pohledem do kamery se "omlouvají" mužům za to, že jim vzaly jejich mužskou sílu, že jim vzaly aktivitu a že jim vzaly bůhvíco ještě.

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem několikrát vyprskl smíchem, protože dlouhá léta pracuji jako vztahový poradce, takže mi to připadalo nesmírně komické. Z praxe znám desítky případů, kdy v partnerství, manželství, při společném bydlení nebo v mileneckém vztahu ženy automaticky přebírají aktivní roli, začnou plánovat rekonstrukci bytu, přestavbu baráku, přestěhování, malování, rekonstrukci bytového jádra, nakupování hromady věcí "do domácnosti", "pořizování" oblečení na zimu, dovolené na léto nebo přijdou s nápadem zažádat o úvěr, půjčku, hypotéku a projevují se prostě natolik aktivně, že jsem o tom už mnohokrát psal, jak už dávno neplatí, že jangový, mužský princip je aktivita, zatímco jinový, ženský princip je přijímací pasivita. Stačí se rozhlédnout a uvidíme, že ženy jsou daleko aktivnější než muži. Prošmejdí internet, najdou informace, objednají si, co potřebují a na muži je potom řada s placením.

Proč není muž aktivní částí dvojice Muž-Žena? Většinou proto, že převážnou část svého času tváví v práci nebo vyřizováním různých píčovin, které se musí vyřídit, jinak by nastal masakr v podobě soudů, pokut, exekucí, popřípadě i vězení za jakékoliv neplacení čehokoliv, daní, alimentů, vodného, stočného, elektřiny a podobně.

Současné dvojice nebo páry, žijící ve složení Muž-Žena se dají rozdělit na několik základních typů - v prvním typu je žena finančně zajištěná nebo je bohatá (dědictví, podnikání, dobře placená práce, popřípadě bohatí a přející rodiče) a muž je chudý, má hůře placenou práci nebo je bez práce a pravidelného příjmu. Je celkem pochopitelné, že pokud je žena majitelkou například domu se zahradou a muž nemá nic, pouze se snaží o přízeň movité ženy, tak žena ve vztahu vládne a muž se činí jako správce, nákupčí, řidič, zahradník a údržbář a může být rád, že má střechu nad hlavou. Těžko bude uplatňovat jakákoliv svá přání typu, teď mi dej na pár dní klid, potřebuji se soustředit na malování obrazu, psaní knihy, hraní na piáno nebo na kytaru, popřípadě na modelování sochy podle krásné slečny, to by asi z poskytnutého azylu vyjel jak proslulý čert z elektriky, bez klobouku bos a mohl by být rád, kdyby si přitom příliš nenatloukl nos. Nemusí se jednat jen o milostné páry, ale ze zkušeností si určitě vzpomeneme sem, tam na čtyřicetiletého svobodného inženýra, žijícího v domě, který patří jeho matce, stačí vtipné rozdělení majetku a hned je jasné, na které straně je Jin a na které Jang.

Ve druhém typu dvojic Muž-Žena jsou oba stejně chudí nebo stejně bohatí, ale i když jsou bohatí, tak mají pocit, že by mohli být ještě bohatší, kdyby se muž neflákal, kdyby víc pracoval, kdyby se dovedl asertivně v práci prosadit, kdyby se přihlásil na kurzy nebo na rekvalifikaci, kdyby chodil víc na noční nebo na dvanáctky (tím se myslí směny, ne pivo) a i zde dochází časem k rozdělení funkcí v tom smyslu, že žena naplánuje třeba koupi nové kuchyňské linky nebo dovolenou v Egyptě a muž to vyřídí a hlavně na to sežene peníze.

V třetím typu dvojic je muž výrazně bohatší, většinou se jedná o podnikatele nebo o šťastlivce, který zdědil miliony nebo po úraze miliony obdržel jako pojistné nebo odškodné a žena je chudá, popřípadě nedisponuje ničím jiným, než snahou chlapa nenaštvat, většinou je fyzicky zajímavá, charismatická, hezká, mladá, jeví zájem o sex a je poslušná, protože v případě, kdyby poslušná nebyla, mohla by se ocitnout i s kufrem na chodníku před vilou. Když se tento typ vztahu díky ženské aktivitě posune až ke sňatku, vyvíjí se situace tím způsobem, že aktivní muž tráví většinu času někde venku, na stavbách nebo na pracovních schůzkách, popřípadě v zahraničí, v Dubaji, na Floridě a žena sedí sama doma a buď se prochází padesátipokojovou vilou nebo se válí na zahradě u bazénu a trpí depresemi a bolestmi hlavy. Její zdravotní potíže mohou muže zdržovat v práci nebo mohou být na překážku jeho podnikání, ale nakonec se vždy nějak domluví. Většinou jsou však ženy v tomto typu partnerského svazku nespokojené, nervózní a jakoby bez duše.

Pozor, málokdy se stává, že by se muž ocitl v roli muže v domácnosti, že by se poflakoval po bytě nebo po vile, prd by dělal a žena by hákovala ve firmě. Ten, kdo to nedopustí je opět aktivní žena.

Pokud se stane, že svobodný muž nejeví snahu ani ochotu se scházet s ženou, která si tohoto muže vyhlédla, dochází z její strany k pokusům o různé obchvaty a útoky na mužem obsazené území, čeká se, kdy se muž ozve, kdy "napíše", kdy zavolá a kdy už konečně přileze. S nabídkou, že bude svůj čas věnovat ženě, která si jej vyhlédla a nyní ho chce ovládat.

Jedna z metod, jak někoho začít ovládat je stará havajská metoda "ho'oponopono".

Je to metoda, která říká, že když v našem životě něco nefunguje, je nutné se nejdříve zbavit vzpomínek. Takzvané čištění vzpomínek, zbavování se negativních energií a nalezení našeho vlastního Já dosáhneme pomocí opakování jednoduchých manter:

Miluji Tě – Omlouvám se – Prosím, odpusť mi – Děkuji Ti…

Opakováním těchto slov, která téměř všichni občas používáme, dosáhneme procesu čištění, čili zbavování se chybných myšlenek, neúčinných vzorců uvažování a paradigmat. Tím dosáhneme zlepšení kvality našeho života a napravování mezilidských vztahů a současně dosáhneme také osobních i pracovních úspěchů…

Tato metoda nemá nic společného s nějakým "vítězstvím" patriarchálního systému. Spíše naopak.

Ho'oponopono

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/