Vytisknout
Kategorie: News

Digitální technika - 10. listopadu 2019

Ano, mám digitální foťák a mám také digitální foťák v "chytrém" mobilu. Všimnu si, že se něco zajímavého děje, popadnu foťák, zmáčknu spoušť - a vyklopí se blesk. Rychle zmáčknu podruhé a blesk třikrát za sebou bleskne, ale nic se nevyfotí. Samozřejmě nemám čas na přemýšlení, kam veškerá ta technika spěje, zmáčknu spoušť potřetí - a nic, zmáčknu počtvrté a na displeji se objeví dotaz, jestli chci aktualizovat software nyní nebo až později. Do prdele! No nic, nebudu se rozčilovat. Hele, letadlo, zkusím je vyfotit! Namířím foťák na letadlo, zoom nastavím na teleskop, jo, to vypadá super, zmáčknu spoušť, načež se letadlo rozostří a je z něho jen flek, zmáčknu spoušť podruhé, letadlo se na chvíli zaostří, ale hned se opět rozostří, objektiv neví, co má dělat, tak se tedy na letadlo vyseru, proč jsem si ten krám kupoval, mechanický foťák by to vyfotil hned a na nic by se neptal.

Zbožňuji přístroje, které se samy vypínají, chcete někomu ukázat na mobilu zajímavou fotku a než k dotyčnému natáhnete ruku, foťák se vypne. Tohle kdyby mi udělala klasická baterka na cestě v noci z hospody domů, tak ji vyhodím a koupím si novou.

Na digitální technice mě vždycky zajímá hlavně knoflík, kterým se dají všechny nabízené vymoženosti vypnout. Něco vyfotím, blesk bleskne, na displeji se objeví přepálený obrázek, bílá je bělejší, to jo, ale hodnocení celkové expozice by znělo "zkurvenina". A tady právě nabízené možnosti foťáku většinou končí, abych si s tím poradil, musel bych se pustit do čtení dvousetstránkového návodu, přitom by stačilo univerzální kolečko, se kterým by se dalo kroutit doprava nebo doleva, menší expozice, větší expozice a o nic jiného při fotografování nejde. Maximálně tak ještě vyvážení barev, na to by stačil další podobný knoflík. Ono to tam někde je, skrývá se to jako možnost manuálního nastavení, ale jak říkám, je tady ten dvousetstránkový návod. Ale já potřebuji švihat fotku za fotkou ne se hroužit do několikahodiného čtení a studia technických možností drahého foťáku. Blbý co? Má někdo proveditelnou radu?

Určitě jste se už někdy snažili rychle napsat sms zprávu, třeba, "přijedu o hodinu později" a najednou koukáte, co jste to odeslali za paskvil, "říje a hod Boženu", proboha, co to je? Automatická oprava textu, opět další "vynález", který vám dokáže zkurvit jakýkoliv text, ale kde se to proboha dá vypnout? Sám si s tím teď nevím rady, takže asi budu muset navštívit nějakého telefonního Guru Járu, který mi mobil nastaví. Třeba zvládne i to, že se mi budou v seznamu kontaktů u jmen ukazovat i telefonní čísla. Vždycky si říkám, kdo asi mohl všechny tyhle přístroje, včetně videokamer a počítačů, programovat? To musel být buď totální idiot nebo člověk s těžkou poruchou osobnosti.

Jednou se mi stalo, když jsem, jako obvykle, v noci usínal za computerem, že jsem se nějak omylem opřel o klávesy - a najednou se vzbudím a koukám, že obraz na monitoru (málem jsem teď napsal nesprávně "obrazovce") mám otočený o 90° doleva. Co teď? Kdybych si k počítači lehl na levý bok, tak bych to viděl správně, ale zase bych nemohl psát na klávesnici. Tak jsem do toho začal různě klepat a kombinovat různé klávesnice (myslím, že asi nejzáhadnější klávesnice je vlevo dole se znakem Windows, to asi ani starý Gates neví, na co je), potom jsem zkusil počítač vypnout a znovu zapnout, obraz pořád ležel na levém boku, no, nebudu vás dlouho napínat, zavolal jsem kámošovi ajťákovi, který mě celkem rychle pochopil a prozradil mi, že obraz se dá narovnat, když zmáčknu najednou Ctrl - Alt a kurzor doprava. Zkusil jsem a obraz se vrátil do původní polohy.

Taky stalo, že jeden můj známý omylem zmáčknul nějakou "lupu" nebo co a najednou měl na obrazovce všechno zvětšené a nevěděl, jak to dát zpátky do inteligentních rozměrů. A to je v podstatě obecný problém současné digitální techniky - jak zpátky? Jak učinit krok zpět? Nebo, jak něco smazat. Vždycky se objeví tisíce možností, "uložit", "vložit", "vyjmout", "kopírovat", "poslat do vesmíru", "oznámit všem", "uložit na Google", "rozeslat na všechny adresy v adresáři", ale není tam "delete - vymazat".

Takže můj vzkaz vývojářům zní: "Jděte s tím do prdele, je to celý blbě vymyšlený, Windows, Google, Android nebo Idiodid, myslím, že se žádný systém nemusí vytahovat na ostatní, je to jako s umělou inteligencí, prostě to nefunguje. Zkuste raději nejdříve sestrojit umělou blbost, to by vám možná šlo snadněji.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/