Vytisknout
Kategorie: News

Šedá je teorie, zelený života strom - 08. listopadu 2019

Někdy mi připadá, že konec světa, tedy toho "našeho" zeleného světa, původně plného stromů, keřů a bujného porostu, na který jsme byli zvyklí, bude spočívat v tom, že výše uvedený citát začne platit naopak.

Zelená je teorie, šedý života strom. K čemuž nám dopomáhej mobil a internet.

Autorem původního citátu je J. W. Goethe, znáte ho z fyziky, dráha volného pádu rovná se jedna polovina Goethe na druhou, ale pozor, to jsem zase vymyslel já a mám na to autorská práva.

Proč mě to, s tím obráceným citátem, napadlo? Protože občas zírám na youtube, na videa, kde vám a potažmo i nám různí odborníci udivujícím způsobem vysvětlí, jak se stát úspěšným, jak správně cvičit, jak se stát silným, téměř neporazitelným, jak během několika minut zlepšit své psychomotorické výkony, jak trénovat tak, že lépe už to ani nejde a teď zírám s otevřenými ústy (občas mi přitom ukápne slina), ne na obsah videa, ale na počet zhlédnutí - padesát tisíc zhlédnutí, sto tisíc zhlédnutí, dvě stě tisíc zhlédnutí, půl milionu zhlédnutí, milion zhlédnutí, deset milionů zhlédnutí, miliarda zhlédnutí, sedm miliard zhlédnutí. Všichni už to viděli přinejmenším dvakrát (14 miliard zhlédnutí)!

Marně se ale ve skutečném životě rozhlížím, kde uvidím výsledky, neboli květy všech těch zelených teorií, které se přenesly z oblasti "umět pobavit" do praxe?

Proč, všichni ti, kteří něco zajímavého, například ohledně tréninkových metod, zhlédli, podle toho netrénují a necvičí? Nebo, že by to v praxi přece jenom nefungovalo tak, jak by teoreticky fungovat mělo? Mně připadá, že statisticky je všechno (třeba ve fitku nebo i v praktickém životě) pořád stejné.

Pokud to posuzuji z praktického hlediska (tady je závaží, zdvihneš, nezdvihneš), jsou všechny kecy kolem zbytečné.

Pokud ale vyjdu z toho, co jsem právě řekl, dojdu rychle k závěru, že v současnosti má největší cenu nebo nejvyšší váhu, podle toho, jak se to vezme, "umění pobavit" nebo "umění zaujmout a pobavit". Všechno ostatní jde stranou. A jde to stranou tak daleko, že se dá říct, že i když něco umíte nebo ovládáte naprosto mistrovsky, tak to z vás ještě Mistra nedělá. Jak jsem již  jednou řekl  a potom to mnohokrát sám po sobě zopakoval, být nejlepší nestačí.

Včera jsme se byli podívat na ekvilibristická, artistická a žonglérská vystoupení v cirkusu Humberto, máme je teď za rohem a v Humbertu taky máme plno kámošů a známých, už jsme s nimi dělali dvakrát rozhovor - a stručně řečeno, program byl parádní, doslova show a když už jsem dnes začal s těmi fyzickými výkony a s psychomotorikou a tréninkem, tak to, co v Humbertu předvádějí artisté, je i pro mě, který se fyzičkou zabývá intenzivně celý život, občas nepochopitelné.

Mají tam i cvičené pudly a když se dobereme jádra pudla, myslíte, že cirkusový artista bude raději udivovat publikum svými výkony nebo bude s radostí prozrazovat své tréninkové metody?

Ale i tak je to zajímavé, protože, dejme tomu, že něčeho zajímavého dosáhnete, dostanete se na světovou špičku a teď máte své vlastní tréninkové metody, na které jste přišli po mnoha a mnoha letech praxe, usilovného cvičení a bádání a mnohokrát jste museli i něco zaplatit, když jste se ocitli na cestě omylů a teď si řeknete, že něco z toho zveřejníte, protože kvalitní informace mají obvykle cenu zlata. V esoterice se ale traduje zajímavé pravidlo o tom, že zrovna ty nejdůležitější informace se samy chrání před zveřejněním a zneužitím.

Pro lidi, kteří ještě nejsou takzvaně zralí nebo by na vyšší úrovni psychomotorických schopností napáchali více škody než užitku, jsou tyto informace většinou neviditelné. Není to snadné pochopit, ale sám jsem viděl neviditelnost důležitých informací na vlastní oči. Je stále ještě mnoho věcí, které je dobré vzít na vědomí a vědět o nich, i když je nedokážeme vysvětlit, ani k nim nedokážeme stvořit žádnou přijatelnou teorii na téma, proč vlastně existují.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/