Vytisknout
Kategorie: News

Tajemství rituálů - 05. listopadu 2019

Většinu rituálů jsme již efektně zakončili a samozřejmě jsou i zde, v oblasti všeřešící magie potíže, které by si snad normální člověk ani nevymyslel, proto si zopakujeme pár základních pouček, které platí vždy a za všech okolností, pokud tomu teplota a vlhkost vzduchu budou odpovídat. Takže...

Rituál - co je to rituál? Ještě jednou si zopakujeme moji vlastní definici rituálu, která je sice moje, nepatří ani Sokratovi, ani Toltékům a není ani součástí univerzálního východního vědění, vyrůstajícího z teorie hadí síly, ale je zatím nejlepší, lepší asi v dohledné době nenajdete - rituál je umění podat své přání tak, aby vzbudilo pozornost vyšších bytostí, démonů, bohů a polobohů, pokud existují a samozřejmě i pokud možno všech možných ostatních vyšších bytostí, které v našem reálném světě skutečně existují. Stručně řečeno je rituál umění obrátit pozornost na své přání.

Jakým způsobem se naše přání zapisují do struktury vesmíru, neví nikdo, v podstatě se dá říct, že i jakékoliv představy o komunikaci subjektu se svým okolím (kladné a záporné energie, do klubíčka svinutá, v posledním obratli, těsně nad prdelí spící hací síla, analogická přitažlivost podobných jevů a věcí, synchronicitní souvislosti mezi významově a symbolicky příbuznými slovy a významy) jsou jen matné a natolik vzdálené skutečnosti, že je zbytečné si s nimi lámat hlavu a ztrácet čas.

Sami ve své vlastní praxi používáme buď magicky běžné rituály s použitím ohně, protože, jak jsme si již dvacetkrát řekli (to taky nikde v ezoliteratuře nenajdete, pouze u mě) oheň je jediný ze známých 4 elementů (oheň, vzduch, voda, země), který ve skutečnosti není žádným elementem, ale je to proces, oxidace, chemická reakce, kdy na začátku máme před sebou úplně jiné věci, než na konci (dřevo, svíčka, uhlí, hořlavina stojí na začátku a na konci je jen hromádka popela a trochu smradu). Symbolika bájného a nesmrtelného Fénixe, který povstává právě z toho popela, který je na konci Velké Změny (což je právě ono hoření, neboli oheň),  znamená vznik nových věcí, nových vztahů a nových jevů po složitém procesu změny.

A jak se praví již v dávné a téměř posvátné Knize proměn, I GINGu nebo I Ťingu, všechno se, tu rychleji, tu pomaleji, mění ve svůj opak, takže všechno na světě, kromě změny samotné, existuje jen určitou dobu. Což samozřejmě naši, lidskou mysl prudce irituje (opět připomínám svou vlastní definici člověka - člověk je agresivní bytost, která má ve své povaze zakódovou touhu někoho nebo něco ovládat a pokud se jí to nedaří, začne poškozovat a ovládat alespoň sama sebe (tetovaní vězni, piercingem propíchaná moderní mládež, která kromě miliónů zbytečných chvilek nemá žádnou možnost zasahovat do reality, v níž je nucena existovat, bulimie, anorexie, chandra, smutek, deprese, užívání návykových látek, včetně asi i coca-coly...).

Rituál samozřejmě zasáhne do skutečnosti, to se dá odvodit i ze zákona o zachování hmoty a energie, pokud ještě platí, ale my nevíme, jak ten zásah přesně vypadá. Například chceme, aby někdo starý odešel a někdo nový přišel nebo chceme něco změnit, provedeme rituál a ono skutečně - místo, aby se něco stalo za rok, tak se to stane už za týden, my ale nevíme, že se to mělo stát za rok a že jsme to urychlili - a pokud by se nám podařilo rituálně vrátit čas, tak si toho nikdo, ani my sami, nevšimneme, protože není možné vzpomínat si na budoucnost.

Z toho plyne snad asi jediné - rituály by měli konat jen ti nejmoudřejší z nás, pokud se do rituálů pustí lidé nezralí nebo lidé, kteří jsou příliš zaměření pouze sami na sebe, tak ono se to sice jako celek vyrovnává (pomocí "protirituálů" těch chytřejších), ale i tak znamenají například rituály černé magie ohledně času, života a energie spíše ztrátu než zisk.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/