Horoskopy - 04. listopadu 2019

Jako první si dnes můžete prostudovat horoskopy na Kartářce

nebo na webu "Otevrena" a budou také horoskopy na Blesk.cz. Na Otevrena.cz jsou každé pondělí na každý týden nové, na Blesk.cz jsou vždy na začátku měsíce nové horoskopy na měsíc, stejně jako na Dobrakartarka.cz. Všechno ode mě. Teď jsem měl na konci října docela fofr, protože jsem musel připravit a včas odeslat všechny horoskopy (byl konec měsíce října a začátek listopadu) a současně jsem se připravoval na cestu na rituály na poutní místo Křemešník na Moravě. Kromě toho jsem zpracovával mailové konzultace a vyřizoval osobní setkání a osobní konzultace. Protože jsem nedávno prodal auto (no, prodal... prodal je na tuto transakci příliš silné slovo, spíše "předal"), musel jsem vyřešit i dopravu, jak se dostat v pátek 1. listopadu z Prahy do Křemešníku, abychom tam navečer byli a jak se potom zase 3. listopadu, v neděli, krátce po patnácté hodině dostat z Křemešníku do Prahy. Vzhledem k tomu, že hotel Křemešník stojí pár metrů pod kostelem Křemešník, který je spojený s něčím, co připomíná klášter a nejezdí tam ani vlak, ani autobus, je to prostě uprostřed bujných lesů, vůbec netuším, jak se tam lidé, kteří nemají auto nebo v létě alespoň elektrokolo, dostávají.

To jsou ale všechno věci, které normální smrtelník nepochopí, dokud si je sám nevyzkouší. Pokud by se ale chtěl proběhnout v těch samých botách, ve kterých každý den běhám já, tak nanejvýš zjistí, že to nejde nebo, že mu to ujíždí naprosto špatným směrem a nakonec by se tak jako tak dostal někam, kam původně vůbec nechtěl.

To říkám hlavně pro ilustraci skutečnosti, že většina lidí (i když všichni víme, že nemám příliš v lásce jakékoliv zevšeobecňování, ale pár společných věcí se v širokém spektru lidské existence přece jenom dá vystopovat, všichni musíme třeba dýchat a všichni se musíme občas nadlábnout, i když se mezi námi najdou i tací, kteří si z ostatních dělají šašky a tvrdí, že se živí pránou. Nejlepší je prý prána sušená nebo prána v těstíčku), takže většina lidí naprosto ostře vidí jakékoliv nedostatky v čemkoliv u ostatních a stejně tak ostře chápou své vlastní požadavky, které nárokují na zbývajícím kolektivu.

Přívoz a odvoz na Křemešník (trasa "po Praze" - Křemešník cca 130 km) jsem nakonec zorganizoval (ano, to je to správné slovo, protože jsem to vymyslel, domluvil, dal dohromady pět lidí, kteří jeli z Prahy na Křemešník a potom zase zpátky, podobně jako já. Pět lidí plus řidič. Cena byla vyřknuta 6 tisíc. Slovy šest tisíc. Za to, že nás řidič s autem, kam se nás vešlo pět i se zavazadly, odvedl během cca dvou hodin z Prahy, ze tří různých míst k hotelu Křemešník a potom se vrátil do Prahy a 3. listopadu pro nás z Prahy přijel k hotelu Křemešník a odvezl nás do Prahy na tři různá, poměrně vzdálená místa. Bylo nás pět, jak od Poláčka, cena 6 tisíc, děleno pěti je, bratru, tisíc dvě stě. Takže cena za dopravu Praha - Křemešník plus Křemešník  - Praha na jednoho dopravovaného dvanáct set korun. Jedna cesta Praha - Křemešník šest set korun. Pokud někdy jezdíte taxíkem, tak víte, že za 500 až 600 korun se taxi-službou dostanete z Prahy do Průhonic.

Já sám s tím moc zkušeností nemám, nejezdím taxíkem nebo autem, které si pronajmu i s řidičem příliš často, ale cena 600 Kč za dopravu z pohodlí domova v Praze do pohodlí hotelu Křemešník se mi nezdá zbytečně vysoká. Nicméně i tak se mezi námi, dopravovanými strhla prudká diskuze na téma, že požadovaná cena je nehorázně vysoká, dobrá, když budeme počítat ujeté kilometry (510 až 520 najetých kilometrů), cena za litr nafty je orientačně 32 Kč, takže, i vzhledem k vyšší spotřebě nafty (14 až 15 litrů na 100 km) a i když si řekneme, ať děti nemají Ježíška, tak se dostaneme na dva a půl, maximálně tři tisíce za to, co se projede. Jenomže řidič profesionál s největší pravděpodobností nebude mít chuť v pátek odpoledne až do večera pracovat (zodpovědně řídit) zadarmo a stejně tak se mu nebude chtít zadara trávit za volantem neděli. Já takového neznám. K tomu se zřejmě mohou připočíst i poplatky za dálniční známku, za pojištění všech zadků, které v autě sedí a podobné ekonomické kejkle, na které nejsme zvyklí u řidičů amatérů, kteří vás občas odvezou a přivezou za pár stovek, ale celkově s vyšší mírou rizika, že se něco ohledně dopravy nepovede.

Nicméně je pravda, že jsem ostatní ještě předtím, než jsme vyjeli, neupozornil na to, že cesta z Prahy na Křemešník přijde jednoho na šest stovek, což bylo hlavně díky tomu, že jsem to sám nevěděl a navíc mám možnost původně požadovanou cenu ještě snížit, takže to zařídíme tak, aby cena za výlet pro jednoho nebyla plných, chmurných dvakrát šest set rovná se dvanáct set, ale pět set korun celkem, čili jedna cesta z Prahy na Křemešník za 250 Kč. A to už bude docela slušný výkon. Ostatně budeme to opakovat již brzy, zřejmě 6. prosince 2019, kdy pojedeme do Jihlavy, opět z Prahy, tak to zkusím udělat za 200 Kč za osobu jednu cestu, čili z Prahy do Jihlavy a zpátky do Prahy za 400 Kč. Když to tak po sobě čtu, tak si říkám, jestli bych neměl začít podnikat v cestovním ruchu?

Ohňové slavnosti se v průběhu roku konají vždy koncem dubna a koncem října. Oheň je jedním ze čtyř elementů (země, voda, vzduch, oheň), který vlastně není elementem, ale je to princip změny (oheň - okysličování - ztráta valenčních elektronů) a změna je základem komunikace. Proto se také traduje, že právě na začátku listopadu se dá komunikovat s mrtvými nebo, že se právě v tuto dobu dají budovat komunikační mosty s entitami, s nimiž za normálních okolností komunikovat nejde.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/