Můžete mluvit o své práci? - 30. října 2019

Občas mě bavily pořady v televizi, kde lidé mluvili o své práci. O tom, co dělají, komu jsou užiteční, na co na všechno při práci přišli, čeho si všimli a co by mohlo být z jejich oboru zajímavé pro ostatní. Psychologové a psychiatři povídali o tom, jací jsme všichni potencionální blázni, neurofyziolog povídal o tom, jak si mozek neodpočine, ani když spíme, ale jak si odpočine a skvěle se regeneruje, když se nudíme a čumíme do blba. Herci mluvili o svých rolích a o tom, jak většina lidí neumí mluvit a když se pokoušejí promluvit, jak jim není rozumět, protože "šumlují" a říkají "pocem" místo "pojď sem" nebo jak vyslovují "já Jsem" i s tím J na začátku slova "jsem" a místo, "budu se snažit", tak řeknou "bú se snažit" a jak je důležité, abychom mluvili správně a bylo nám rozumět.

Trochu na hraně se rozhovor ocitl v momentě, kdy to chtěl komentátor či moderátor, popřípadě uvaděč či redaktor trochu okořenit a zeptal se na klientelu. Ano, mám širokou klientelu, řekl psycholog, řekl to i psychiatr, totéž odpověděl neurolog a také kartářka, která poutavě vyprávěla o tom, jak lidem čte osud už z tváří, ještě než usednou za kartářský stolek s tarotovými kartami, papouškem a cvičenou opičkou.

Máte širokou klientelu, výborně, to je zajímavé a chodí k vám také známí a slavní lidé? Nebo lidé z V.I.P. kruhů? A teď najednou všichni zpozorní, protože jsou zvědaví, která ze známých tváří chodí za kartářkou Bošanovou nebo psychiatrem Bonzákem, popřípadě sexuologem Brdichvostem či psychotronikem Brázdou - a najednou přijde debatní zásek... no, jako chodí, občas přijde i hodně známý člověk, ale, teď si zpovídaný uvědomí, že by asi nebylo nejlepší prozrazovat, že pomoc psychiatra již několikrát museli vyhledat pan Babiš a Kalousek, jednou dokonce přišli spolu nebo že pan premiér se musel objednat u sexuologa, protože si nevěděl rady s pojebaným státním rozpočtem na příští rok a svižná diskuze já náhle v řiti.

No, ve skutečnosti, když už o tom mluvíme, to bývá tak, že pánové vysoce postavení, nikam nechodí, od toho mají asistentky, které sem tam navštíví vědmu nebo nějakého mudrce či osudového programátora a nenápadně se zeptají, jestli bude velký průšvih se Slepičím hnízdem nebo jak skončí přelet nad kukaččím muničním skladem.

 

Vzpomínka na Mikulov, kde jsme byli loni na návštěvě. Přece jenom pro mě tak trochu rodný kraj.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/