Vytisknout
Kategorie: News

Umíte si představit, jak funguje logické myšlení? - 29. října 2019

Znáte takové ty sylogismy, logické úvahy a morbidismy, prohlásíte, všichni lidé jsou smrtelní a Sokrates byl člověk, čili Sokrates byl smrtelný. Je to jasný?

Já jsem si vždycky říkal, co je to za blbost? Je dost dobře možné, že Sokrates vůbec neexistoval, protože jediný, kdo o něm psal, byl filosof Platón a ten o něm psal asi hlavně proto, že kdyby se snažil své vlastní geniální myšlenky "prodat" sám za sebe (já, filosof Platón, pravím vám, že... je tady někdo, kdo by mě chtěl poslouchat..?), tak by si ho nikdo nevšímal, to je už lidská povaha, z toho můžeme vycházet (potvrdil to i slavný filosof Sokrates při své poslední přednášce na agoře, na téma milion chvilek pro antickou demokracii).

Kdyby Ježíš mluvil sám za sebe, tak o něm dnes nikdo nic neví. Když se pět set let po jeho smrti pustili do sepisování příběhů o bájném Ježíšovi čtyři evangelisté, tak díky jejich úsilí mají dnes všichni věřící dojem, že o něm psali jeho současníci, kteří ho osobně znali. A zřejmě s ním také seděli u poslední večeře a živě diskutovali (Well, Jesus, will you pass me the salt, please?).

Lidský mozek je divný, když začne uvažovat, nemyslíte? Kdyby místo Ježíše podle jejich podání běhal po Nazaretu nebo kde to byl, jiný syn boží, třeba Jára Cimrman, kdoví, jak by vypadalo současné křesťanství?

Je jasné, že kdyby Dušek mluvil sám za sebe, tak by měl na fejsbuku pět přátel a nikdo by neměl tušení, že nějaký Dušek existuje, ale když na nás vytáhne jakéhosi, ve skutečnosti neexistujícího "božího syna" Járu Toltéka, tak ho národ hltá jako největšího spasitele (myslím pana Duška), ať už plácne jakoukoliv hovadinu nebo si na představení zapomene vzít boty. Už to není Dušek, ale posel bájného Járy Toltéka.

Všichnni, kdo někdy hráli svým dětem loutkové divadlo, mi potvrdí, že skutečnou autoritou se pro děti brzy stane Kašpárek nebo Princezna, takže když rodič řekne, že bude večeře a potom se půjde spát, tak se mu vysmějí a pošlou ho někam, ale když totéž řekne Kašpárek, tak si hned děcka běží umýt ruce a po večeři bez protestů šupky dupky do peřin. Kašpárek to tak chce a s Kašpárkem se nediskutuje.

Jak to tak vypadá, není jiné autority, než zprostředkované autority. Jakmile si nemůžete dovolit svého mluvčího, popřípadě manažera, zástupce, agenta, zprostředkovatele nebo nemůžete veřejně hlásat své názory skrz média, která sama o sobě představují jakousi vyšší, boží moc, s níž se nediskutuje, podobně jako se nebrblá, když po vás něco chce Kašpárek, nejste autorita. Můžete se ale pokusit stát se hlásnou troubou jiné autority, třeba zatím neznámé, skryté a neobjevené, popřípadě i takové, kterou si sami vymyslíte, jako jsou třeba Duškovi Toltéci.

Jde o skrytý význam a poselství tarotové karty Poustevníka, který sám o sobě nic neznamená, i kdyby byl skoro svatý nebo z devadesáti procent nadpřirozený. Pokud se Poustevník nestane mluvčím nebo moderátorem všeobecně uznávané církve, kterou zastupuje, nebude v očích prostého lidu znamenat nic víc, než ve skutečnosti je - nezajímavý dědek, podivín, který žije v osamění v nějaké chatrči nebo v jeskyni v lese.

Všimněte si, že všechno, co bylo v minulosti doporučované na poli esoteriky, popřípadě cvičení (reiki, shambala, čínská medicína, akupunktura, thai-či, či-kung, Silvova metoda, jóga, rodinné konstelace, pozitivní myšlení, tarot, tantra, new-age a tak dále a dále, až téměř do ztráty vědomí) je dovoz, import, cizina. Jakoby u nás nikdy nikdo nic pořádného nevymyslel. On na to upozorňoval už starý český jogín Tomášek, ale protože nemluvil za Toltéky, ani přitom nepropagoval buddhismus, tak ho nikdo neposlouchal.

Já sám jsem se svou Magií života a vlastní Sexuální magií a stejně tak se svým vlastním kurzem Meditací měl a mám stále praktické super výsledky a pokud se chce někdo se mnou srovnávat pomocí jakékoliv převzaté metody, tak se nanejvýš zesměšní, utře nudli a pomaže s nepořízenou domů.

Kdybych se ale setkal ve veřejné debatě s panem Duškem, tak s nejvyšší pravděpodobností se svými vymyšlenými a svým způsobem i komickými Toltéky zvítězí, všichni mu zatleskají a já tam budu stát a čumět jak tele na nový vrata, s otevřenou hubou a nebudu chápat realitu. Co je mi platné, že onen bájný Rhodos, na kterém se dá vytrvale skákat a skákání předvádět, je tady spíše pro mě, než pro kohokoliv jiného, když nikdo na moje skákání nebude zvědavý? Proti Toltékům bychom museli nasadit buď nejslavnějšího Čecha Járu Cimrmana nebo nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, popřípadě nositele státních vyznamenání hokejistu Jágra nebo nějakého známého humoristu, třeba Andreje Babiše, ale nositele Nobelovy ceny bych raději nechal sedět doma.

Jednou jsem viděl na youtubku jakéhosi Mistra bojových umění, propagujícího tai-chi, jak přijal výzvu k boji s nějakým obyčejným pouličním rváčem. Pouliční týpek dal Mistrovi během několika vteřin takovou nakládačku, že Mistr zůstal otřeseně sedět na zemi, jednou rukou se držel za hlavu, druhou za čelist a mumlal něco v tom smyslu, že nevěděl, že to bude tak drsný.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/