Vytisknout
Kategorie: News

Stačí hodně chtít - 24. října 2019

Často se svými spolupracovníky a občas i s klienty řešíme otázku, jestli má cenu dělat rituály a pokud je děláme, tak nakolik  jsou rituály skutečně schopné zasáhnout do našeho života, tedy myslím, konstruktivně zasáhnout do života a do osudu. Jestli by nestačilo jen "hodně chtít" a snažit se uskutečnit své cíle víceméně logickou cestou. Čili, pokud se budu chtít uplatnit v práci, tak něco vystuduji, něco se naučím a pokud je už na studium pozdě nebo vás, podobně jako mě, vyloučí ze studia vysoké školy z politických důvodů, tak se stále ještě můžete dostat na výhodný rekvalifikační kurz a v pestrém divadle života to často končívá tím, že se na vyhlédnuté místo dostane dcera ředitele.

Díky zkušenostem bych ale byl opatrný na metodu "stačí hodně chtít", protože může skončit obsedantní neurózou nebo nervovou poruchou a většinou skončíte u poznání, že důležitější než rozum, je v životě štěstí - a už jsme opět zpátky u rituálů.

Rituál si definujeme jako "umění podat či vyjevit své přání tak, aby získalo pozornost i vyšších bytostí, démonů, polobohů a bohů, pokud existují. Protože však nevíme, jestli existují, tak je pořád lepší něco investovat do provedení rituálu a to i z toho důvodu, že o synchronicitě víme, že existuje a díky rituálům se zvyšuje pravděpodobnost, že nastane více synchronicitních náhod, které nám pomohou uskutečnit naše cíle.

Občas přirovnávám rituály k penězům. Potřebujete vyřešit velký finanční problém, například splátku hypotéky na dva milióny, čili k tomu, naprosto logicky, budete potřebovat příjem, který vám umožní udržet se nad vodou i přesto, že budete platit hypoteční splátky. Je to, jako když síla rituálů a síla amuletů a talismanů stačí na naši ochranu. Může se samozřejmě stát, že přijdete o pravidelný příjem a potom nastává situace "babo, raď!" a "co bys, babo, dělala na mém místě?"

Doufám, že je z toho každému jasné, že na to, abychom si v životě vystačili pouze s rituály, bychom je museli dělat denně a musely by být tak silné, že by se s nimi pravděpodobně dalo ovlivňovat i počasí.

Když ale chceme cokoliv řešit pomocí rituálů, je dobré si stále uvědomovat, že jakýkoliv rituál je zástupné řešení, je to vlastně panenka woodoo, která má všechno odnést a provést za vás a vy si jen v klidu počkáte na výsledek. Ve skutečnosti je v procesu osobního růstu velmi důležitá právě osobní zkušenost, které je dobré se vyhýbat jen v případě fatálních úrazů a onemocnění, ohrožujících život, jinak se všechno, co prožíváte a co jste již prožili, počítá k dobru a pokud se ptáme, co se má člověk přitom naučit, tak je to především trpělivost a skromnost.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/