Zlaté české ručičky  - 11. října 2019

Měl jsem v životě tři oficiální ženy (s jednou a s druhou mám dceru a syna, dcera je Kanaďanka a syn je Němec, tedy národností, ne, že by se tak jmenoval) a kromě toho jsem měl milenky a partnerky a spolubydlící (nikdy jsem to nepočítal, protože všechno, co odnese čas, už není důležité), takže vím, co to znamená žít společně s "jinovým principem", popřípadě v kontaktu s "jinovým principem".

Zlámané žaluzie, vyrvané zásuvky ze zdi, víčka od čehokoliv, utažená přes závit, neandrtálsky vymačkané zubní pasty, máslo, salám a vlašský salát, odložené přes noc vedle ledničky, flaška teplé coly, uložená v knihovně, věčně plný dřez špinavého nádobí, včetně dvaceti hrnků s lógrem a nedopitým kafe, odpadkové koše, praskající ve švech, koupelna s vyviklanýma kohoutkama, po kolena zasypaná produkty chemického a farmaceutického průmyslu, že se nejdříve leknete a potom se začnete opatrně ohlížet, jestli náhodou z nějakého temného kouta nevyběhne šílený doktor Mengele, aby pokračoval ve svých nelidských pokusech přímo na vás, do toho řvoucí rádio, puštěná televize a vřískající počítač, popřípadě prapodivné zvuky, linoucí se z mobilu. Zřejmě nějaká nová hra, kterou si můžete za symbolických pár stovek odněkud stáhnout. Mobil je prý chytrý, ale podle toho, jak zkomolí jakoukoliv textovou zprávu, se předvádí jako naprostý debil. Je už nejvyšší čas si koupit nový iPhone. A to nemluvím o upatlaných ručnících a utěrkách a stálé výstavě použitého spodního prádla. Vím přesně, co znamená "jinový princip", ale pozor, pokud se vám zdá, že s jinovým principem v něčem nesouhlasím, tak ani náhodou, je mi dokonale jedno, jak se projevuje a jsem smířen s tím, že do současného systému může řád a pořádek vstoupit pouze se mnou, to je už prostě přírodní zákon, se kterým nehnete, i kdyby s ním většina voličků nesouhlasila.

Ale pozor - moje první žena byla vyučená zlatnice, opravovala šperky a brože, dokázala mistrovsky zacházet s kleštěmi, kladívkem, šroubovákem a když jsem jí doma vyrobil (nesmíte zapomínat, že jsem poloviční truhlář, stolař a téměř i umělecký loutkář, občas až samoživitel) zlatnický stůl - můžete si vygůglit, jak vypadá  zlatnický stůl, není to úplně jednoduchá záležitost. Jednak je to přesně tak složité, jak to vypadá a druhak, v takovém tom obloukovitém výřezu pod pracovním dřevěným "nosem" je připevněná kůže, většinou hovězí, do které padají piliny, špony a může tam také ukápnout zlato nebo stříbro, občas také slza zlatníkova, který do úmoru, jak by řekl George Wolker dře, aby uživil rodinu, hlavně, aby se to pak nemuselo hledat někde na zemi. Musíte tedy sehnat správný materiál, dřevo, kůži, a samozřejmě také plynovou letovací zlatnickou pistoli či páječku, všechno jsem tehdy zvládl (dnes to pořídíte v základních rysech za desítku) a Glorie mohla nenápadně pracovat doma a trochu si přivydělat prolnutím svého umu a výučního listu do praxe.

Glorie byla šikovná a manuálně zručná, takže věděla, že nestačí zásuvku jen vyškubnout ze zdi, ale že je třeba občas vyvinout patřičný protitlak, věděla, že nemůže paličkou na maso třískat do vepřového na stejném stole, na kterém stojí akvárium s rybičkami nebo terárium s tarantulí, stejně tak věděla, že u většiny evropských závitů platí, že otočením doleva se povolují a naopak, přičemž doleva se myslí proti hodinovým ručičkám (o vztahu současných žen k pravotočivým závitům bylo již napsáno plno pozoruhodných článků, komentářů, statí, fejetonů a odborných pojednání, někdo nad nimi žasne, jiný se diví, mnozí se smíchem plazí po zemi, ale to je teď vedlejší.

Občas se našel někdo, kdo chtěl Glorii pochválit a řekl něco v tom smyslu, že je šikulka, někdo má holt dar rozumu, jiný má šikovný ručičky, tak to mohla vybuchnout, což se jí ani nedivím. Nejde totiž rozlišovat mezi lidmi, kterým to takzvaně myslí a lidmi, kterým to moc nemyslí, ale mohou se předvádět třeba jako rychložongléři nebo sochaři či malíři. To je blbost. Psychomotorické funkce, popřípadě i grafopsychomotorické funkce lidských rukou jsou natolik složité, že dodnes nebyly plně prozkoumány, i když je zkoumají převážně lidé, kteří mají větší dar rozumu než dar šikovnosti rukou.

Na základě využití psychomotoriky fungují také moje kurzy "nestárnutí", Magie Života. Postupem času je ale stále těžší se na tyto kurzy u mě přihlásit, hlavně proto, že se sám stávám obětí rčení, Čas, který máme, jsou peníze, které nemáme.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/