Nasertivita aneb milion chvilek pro astrologii - 06. října 2019

Když tak porovnávám, jak se k sobě lidé chovali dříve a jak dnes, tak se mi zdá a doufám, že to není jen projev stařecké senitility, že dříve byli lidé k sobě o poznání ohleduplnější a že se více zajímali o to, co dělá ten druhý a jestli něco nepotřebuje. Rád a často argumentuji skutečností, že když jsem se narodil, necelé tři roky po skončení druhé světové války, ještě v první polovině minulého století, tak bylo na celém světě o něco málo víc než dva a půl miliardy lidí. Dnes můžeme směle počítat se sedmi miliardami a já k tomu jen dodávám, ano, je to znát. I ulice, náměstí a veškeré komunikace jsou citelně plnější, je to přece jenom dvakrát tak velký nával s porovnání se světovou lidnatostí, jaká zde panovala před pětasedmdesáti lety.

Člověk by řekl, že když se někde sejde taková hromada lidí, a člověk, je, jak známo, tvor společenský (aspoň se to říká a ani moderní psychologie nám to nevyvrací), tak budou posedávat v hloučcích, budou si něco špitat a oddávat se společenským hrám. Potom se z ampliónů ozve: "Nástup na večeři!" Všichni se odeberou na večeři a potom šup k televizím a do postýlek, aby byli čilí na příští den, až půjdou na dvě nebo na tři hodiny do práce. Bude více tramvajáků, více autobusáků, více řidičů, více prodavačů, více služeb a více pracovníků, stavařů a stavitelů a všichni budou odpočatí a čerství, žádný spěch a žádný zmatek, všechno poběží jak na drátkách. Nástup na snídani! A tak pořád dokola, včetně nástupu na dovolenou a na katapult do kremační pece. Co se pece, neutece. Ano, bude více času i na legraci, na sport a na volnomyšlenkářskou činnost, na kulturu a na zakládání hudebních, pěveckých a dramatických či literárních kroužků. Prostě život jak v bavlnce.

Lidský mozek ale zřejmě pracuje přece jenom jinak, než jak může kdokoliv, i když je vybavený tím samým mozkem, odhadnout. Jde zřejmě o známou poučku, že nikomu nemůžeš rozumět, když jsi nechodil v jeho botách. Čili nemůžeš rozumět nikomu. Můžeme tedy směle vycházet z předpokladu, že si navzájem nemůžeme rozumět, čili se opět dostáváme k jedné z mých prastarých esoterně psychologických pouček, jež praví, že dva průměrní, inteligentní lidé se nemohou nikdy domluvit.

Žijeme v době, kdy jsme všichni zmítání nakažlivým individualismem. Neser se mi do života, já se do tvého taky neseru a ani se srát nebudu, máme demokracii, každý může mít svůj názor, ale ať si své názory píše na svoji "zeď", na svůj profil nebo ať je hází rovnou na hnůj, ale ať se nesnaží zviditelňovat se na úkor ostatních. Na svém dvorku si budu dělat pořádek sám.

A tak se lidé, kteří jsou víceméně tvůrčí a mají své vlastní názory, ocitají víceméně v izolaci, protože si melou své vlastní pravdy pořád dokola každý na svém dvorku nebo na svém písečku, ale nediskutují spolu, ani si mezi sebou nevyměňují názory. Nezanechávají po sobě žádné "graffiti" na cizích "zdech", málokdy můžeme být svědky, že by nad nějakým problémem začaly veřejně diskutovat dvě nebo tři "celebrity", zatímco ostatní by se u jejich vystoupení "před oponou" upřímně bavili. Téměř vždy se odehrává známé internetové schéma - "celebrita" házi k dobru své "revoluční" názory a "přizvukovači" k tomu souhlasně mručí a lajkují.

Stejně tak i vy si můžete dovolit napsat jakýkoliv svůj názor prakticky kamkoliv, mohou se ozvat i ostatní se svými názory, může vzniknout diskuse, ale hlavní "celebrita" nebude nijak reagovat, pouze snad v tom případě, že se jedná o reklamu na něco, co se má nabídnout a prodat. Ale nikdy jsem nebyl svědkem toho, že by došlo k jakémukoliv konstruktivnímu závěru, že by jeden "poučil" či jakkoliv duševně obohatil druhého, spíše se každý z diskutujících utvrdil v názoru, že "nejhorší je srážka s blbcem", přičemž se za blbce považovali navzájem.

Pokud se chcete v jakékoliv společnosti bez zbytečné námahy prosadit a dosáhnout jistého úspěchu, alespoň takového, abyste si zajistili, že nebudete uprostřed davu umírat hladem, musíte si nejdříve důkladně prostudovat zákony síly a rychlosti. Síla a rychlost jsou jediné autority, které se nemusí nijak zvlášť vysvětlovat, ani se nemusí ničím jiným obhajovat. Když se objeví na scéně, nedá se s nimi bojovat jinak, než opět jen pomocí síly a rychlosti. Někdy se také říká, že úspěch je nejlepší argument. Ale mluvíme stále jenom o jednom - o síle a rychlosti.

Do jaké míry zvládnete sílu a rychlost používat ve svém životě, do takové míry budete úspěšní. Dalších slov netřeba.

 

Proč považuji Helen Stanku za jednu z našich nejlepších kartářek, která dokáže též dokonale propojit karty, ať už tarotové nebo mariášky s astrologií? Je to jednoduché - stačí se podívat na výsledky.

 

 

Interview s Monicou

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/

https://otevrena.cz/eroticke-horoskopy/