Pátek - 13. září 2019 - zní to dost strašidelně?

Pátek, třináctého je zajímavé datum. Občas vzbuzuje strach, protože zrovna v naší kultuře, "pátek, nešťastný je den," a třináctka se rovněž automaticky nespojuje s pocitem bezbřehého štěstí a bezstarostnosti.

Pravdu ale mají spíše ti, kteří nad tím mávnou rukou a řeknou, pověry. Většinou se nic hrůzného nestane, maximálně si zapomenete deštník a ono zrovna začne pršet.

Trochu pravdy ale mají i ti, kteří celý život studovali zákony synchronicity, analogie a temná zákoutí psychologie či myšlení malířů, zabývajících se malováním čertů na zeď. Nebuďme jak pitomci, kteří všechno rovnou zamítnou nebo se naopak hned hlásí ke každé nepromyšlené debilitě, se kterou se setkají a plesají a jásají, dokud si nenatlučou nos. Podobně jako ten čert ve známém rozpočítadle nebo rozpočítávadle, co bez klobouku, bos, než jsi řekl en, ten, týky, vypadl ven z elektriky a natloukl si nos.

Teď mě napadá, že jsem viděl docela málo čertů, namalovaných na zdi ve stylu graffiti. Né, že by neexistovali vůbec, ale je jich zoufale málo. Nezdá se vám? Možná se jich zase pár objeví, těsně před Mikulášem. Jak si asi s čerty na zdích a s rozpočítadly či rozpočítávadly poradí umělá inteligence? Raději to ani nechci vidět. Bude (zřejmě na celém projektu) boule veliká, jako celá Afrika.

Kolikrát se i v našem životě rozběhne nějaké záhadné rozpočítávání, kterého si často ani nevšimneme, ale najednou slyšíme suché konstatování, že musíme z kola ven. Ale jak to? Vždyť mám zaplacenou jízdenku? Ale jsou namrzlé koleje, tak všichni ven a budete tlačit, aby se lokomotiva rozjela. Když už máme tu demokracii. Na to, aby vám platila jízdenka, musí fungovat adheze. Když nefunguje, neplatí ani to, co jste v dobrém úmyslu zaplatili. Stejně tak, když začne balón nezadržitelně klesat, přestávají docela rychle platit i řádně zakoupené letenky. Pravidla hry se drasticky mění a v případě, že patříte k těm obéznějším, poletíte přes okraj koše jako první. To jsou ale všechno věci, které vám dopředu nikdo neřekne.

 

Pokračujeme v sérii našich videíček na téma Jak to vypadalo u Reona kdys? Stejně je to zajímavé, před pár lety Reon zářil v televizi, v rádiu, v novinách, v časopisech, kalendář vydal, obrovité malby maloval - a dnes? Jakoby po něm neštěkl ani pes. Vidět Reona a zemřít, ano, i to se vám může přihodit, pokud víte, kde je na Petřínu známý Zahradníkův dům. Pro úplnost dodávám, že Reon se vlastním jménem jmenuje Zahradník. Škoda, že v Čechách neexistuje něco jako Ministerstvo kultury, které by mohlo Reona dotovat jako vzácnou uměleckou památku.

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/