Jak budeme dnes pracovat, tak budeme zítra žít - 08. září 2019

Je to hezké heslo a určitě ho každý celkem snadno pochopí. Naznačená návaznost je absolutně zřejmá, až na to, že je to absolutní hloupost. Vždycky jsem na to říkal, představte si, jak zasedá Nejvyšší rada v Pompejích, pár dní před legendárním výbuchem Vesuvu a moudří patriciové živě rokují, jestli nechají název tohoto článku vytesat do kamene nad vstupní bránu nebo budou vyrábět a prodávat turistům trička s tímto nápisem...

A když si uvedené moudro promítnete prakticky do jakéhokoliv časového okamžiku před jakoukoliv velkou historickou změnou, pádem velké říše, zánikem vysoké civilizace, holocaustem, genocidou, třicetiletou či světovou válkou, den před Hirošimou nebo i v osobním životě jednotlivce před neštěstím nebo těžkým onemocněním, které navždy změnilo jedincův život, tak rychle přijdete na to, že větší debilitu jste určitě ještě neslyšeli.

Je to nedomyšlená hloupost, ale přesto se tato hloupost traduje a často bývá doprovázena moudrým pokyvováním šedými hlavami, zatimco mladší hlavy jásají, to je tak výborně řečeno, samy bychom to my, mladší hlavy, nedokázaly lépe vyjádřit či definovat.

A teď si zkuste uvědomit, kolik takových pitomostí se opakuje, traduje a bez hlubšího zamyšlení vyslovuje, přestože říkat kraviny je absolutní ztráta času, který vám už nikdo nevrátí, stejně tak je škoda času se nad tím "hlouběji" zamýšlet. Bohužel, když se budete probírat citáty esoterních velikánů (a oblast esoteriky je ve smyslu nutkání k vyslovování nepříčetných hloupostí přímo až bezedně lákavá), přijdete celkem bezbolestně k zajímavému poznání, že často i docela známý a uznávaný mudrc nepronesl během svého života snad ani jednu jedinou "moudrost", která by stála za to, aby si ji člověk zapamatoval.

Můžeme dnešní zamyšlení zakončit zvoláním é rovná se em cé na druhou, čímžtopádem provedeme skok do oblasti citátů, kterým nikdo nerozumí a proto je považuje za moudré. Jen tak mimochodem, víte nebo to nevíte, jestli už někdo dokázal platnost rovnice E=mc² v praxi?

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/