Doplněk stravy a doplněk pití - 24. srpen 2019

Titulek dnes zní trochu hloupě, protože je jasné, že žádný doplněk pití zřejmě nepotřebujeme, stejně jako nepotřebujeme žádný doplněk vzduchu na dýchání, chtěl jsem pouze vtipně upozornit na skutečnost, že mluvit o něčem jako o doplňku je to samé, jako mluvit o něčem, co je víceméně zbytečné. Je to podobné jako módní doplněk, protože, co je to vlastně módní doplněk? Co doplňuje? Módu, kterou máme na sobě?

Přesto je požívání doplňků stravy obecně vzato, syndromem naší doby. Téměř všichni jsou přesvědčeni, že pokud budou brát nějaké to Super-Rychlo-Turbo-Pronto na klouby, tak je klouby nebudou bolet, chrupavky se budou regenerovat jak divé, když do sebe budou cpát protein v prášku nebo i v kostkách, stejně jako aminokyseliny v ampulkách nebo v posilovacích nápojích, budou se jim svaly regenerovat jak ve zrychleném filmu a pokud budou brát Antiblbník na mozek, bude jim to myslet jako géniům, kteří se rodí jednou za sto let a když si vezmou dřevník železnatý, budou mít tuhou a dlouhotrvající erekci.

Jsou to všechno hlouposti a nic z toho nefunguje. Bohužel to musíte přijmout jako skutečnost nebo se můžete nechat dál oblbovat lživou reklamou a nezachrání vás ani jedna polévková lžíce Antiblbníku denně. Pokud do sebe cpete cokoliv "na klouby", můžete si být jisti, že se z drahého preparátu ve vašich kloubech neuchytí ani atom kýženého vápníku nebo hořčíku - a tak bychom mohli pokračovat až do naprostého vyčerpání zásob. Již moji hloupí předkové si dávali denně dvě decky červeného vína "na krvinky" - faktem bohužel zůstává, že kdyby se jim ze všeho toho chlastu, kterým si otupovali mozek, v těle vytvořila jedna jediná červená krvinka, dalo by se mluvit o zázraku. Berte to prostě tak, že kromě normálního jídla, na které jsme si během staletí trvání klasické národní kuchyně zvykli (včetně mléka, které moudrým prospívá, zatímco pitomce zahleňuje), nepotřebujete nic jiného. Už jsem viděl, jak "léčitelé" zapichovali do jablka hřebíky, aby mělo více železa nebo jak požívali kávovou lžičku práškového zinku denně, aby jim to rychleji myslelo. Vysvětlovali, že děti, když začnou lízat zeď, tak mají málo vápníku a podvědomě jej cítí v omítce. Nevím, co podvědomě cítila děcka, která se v zimě, v třeskutých mrazech snažila olíznout železné zábradlí.

Většina produktů současné výroby se prodává na základě propagace nehorázných lží. Zvýší se radioaktivita, která ohrozí vaši štítnou žlázu a vy budete potřebovat vyšší dávky jódu. Svatá prostoto (málem jsem teď napsal, svatá prostato), kdyby to bylo tak jednoduché, tak bychom už dnes v podstatě neměli co řešit. Ale není to jednoduché. Naopak, je to natolik složité, že kdyby se našel někdo, kdo by chodu naší civilizace skutečně rozuměl a kdo by rozuměl kolektivnímu metabolismu a kolektivnímu upadání do různých nemocí, měl by dostat přinejmenším dvě Nobelovky najednou.

Jedno je ale jisté - neléčí vás léky, neléčí vás antibiotika (jak již název napovídá, antibiotika život ničí, není důvod, proč by měly životu prospívat), to, co vás může vyléčit prakticky z jakékoliv nemoci a z jakéhokoliv neduhu se nazývá úplně jinak. Ale to si řekneme zase někdy příště.

 

 Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/