Umění malovat - 19. srpen 2019

Někdo tvrdí, že malovat se může naučit každý, jiný zase, že je to dar od boha. Zřejmě je ale darem od boha i to, že se můžeme o něco pokusit. A pokud se o něco v tomto smyslu pokusíme, zjistíme, že každý má svůj vlastní charakteristický výtvarný projev, který je někdy až tak výrazný, že začneme s údivem a úctou v hlase mluvit o umění.

Umění je od slova "umět" a pokud něco umíme (neříkám, že se něco naučíme, ale že něco umíme) skutečně dobře, třeba i tak, že je to nenapodobitelné, začne se řeč stáčet na nadání a genialitu. Jsou to dvě věci, které se dost těžko vysvětlují a pozor - nemusí být vždy zapsané v genech, že se nadání bude vždy projevovat tak, aby si jej ostatní všimli. Může ve vaší těsné blízkosti po dlouhá léta existovat těžký génius, aniž na něm zaznamenáte cokoliv zvláštního či pozoruhodného.

Genialita je vůbec fenomén, o kterém by bylo záhodno psát od rána do večera a který by se měl studovat a odkrývat jak nerostné bohatství, zlato a nafta. Když si představím, kolik mezi námi existuje skutečně geniálních lidí, kteří nikdy v životě nedostali šanci, doslova ani zrnko příležitosti pořádně se projevit, upozornit na sebe, zazářit nebo i zaburácet, podle toho čím a jak by se jejich genialita projevila, tak je mi z toho pomalu špatně. Naše společnost, dá se říct, spíše potlačuje jakékoliv projevy nevšedních talentů, nehodí se do žádné škatulky, tak radši ať zmizí se vším všudy. Trochu mi to připomíná X-meny, i když skutečná genialita spočívá pouze a jedině ve způsobu zpracování informací, nikoliv v genetické mutaci, která by nám umožňovala generovat z oka smrtící laserový paprsek nebo vyvinout při chůzi rychlost, blížící se rychlosti světlo, to jsou pitomosti vhodné k pobavení čtenářů podobných úvah jako je třeba tato.

Informace - to je základní studijní materiál pro jakoukoliv skupinu lidí, kteří chtějí v současné společnosti přežít, popřípadě se ujmout vedoucích funkcí a jít nahoru. Zatím ale všechno nasvědčuje spíše tomu, že v nás kolektivně vítězí sebedestruktivní systém, který máme všichni bůhví po kom, ale prostě jej máme vrozený a těžko se s ním pracuje, těžko se s ním zápasí, těžko se s ním žije.

Zřejmě to potom i s koncem tohoto světa bude podobné jako s onou výše zmíněnou genialitou. Nastane, uskuteční se, začne se projevovat, ale nikdo si toho nevšimne.

 Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/