Jak se obvykle začíná projevovat psychopatická agresivita - 8. srpen 2019

S někým se seznámíte - a buď ten nový člověk lahodí vašim pocitům nebo z něho máte divný pocit, ale nevíte proč. Možná to budete vědět po přečtení tohoto článku.

Vždycky, když se seznámíte s někým novým, tak začne probíhat orientační výměna informací, je to takový ten základ vašeho dalšího chování k novému dotyčnému. V naší společnosti je zřejmě nejdůležitější současné společenské postavení a vše, co si pod tímto označením dovedeme představit. Zaměstnání, práce, příjem, vliv na ostatní členy sociální skupiny nebo podskupiny, do níž dotyčný patří, majetek, včetně momentálního obsahu peněženky, to vše, když naházíte na jednu hromadu, tak úplně nahoře bude současné pracovní nebo podnikatelské zařazení, vykonávaná funkce a pobírané peníze, spadající do škatulky "pravidelný příjem".

Zjednodušeně řečeno, jinak se budete chovat k řediteli nemocnice, jinak k hlídači soukromého parkoviště a jinak k beznadějně páchnoucímu bezdomovci. Nerozhodují jakékoliv lidské kvality, osobnost, oduševnělý výraz, IQ, dosažené prestižní vysokoškolské vzdělání, znalost jazyků, momentální stupeň geniality, zabarvení hlasu či bohatý seznam životních zkušeností. To vše jsou věci takzvaně podružné.

Jak se mění kvalita člověka v našich očích je nejlépe vidět na osudech končících politiků (pan Nečas je mimořádně nezajímavý člověk, stejně jako pan Paroubek, i se všemi svými pozdravy Slunci a meditacemi, vedoucími k zeštíhlení postavy, ale pan premiér Nečas nebo pan premiér Paroubek, to byly magnety, působící na pozornost milionů stádních příslušníků. Možná by se, díky své magnetické přitažlivosti udrželi i na ledničce, kdyby na ni svého času skočili, stejně jako "myslím to upřímně") nebo je to vidět na osudech televizních moderátorů, vyhozených z televize. Pocit, "já - střed světa" se mění v zarážející poznání, "a do prdele, středem světa jsem nebyl já, ale ta televize, za které mě právě vyhodili.

Takže tohle jsme si ujasnili - a protože většina lidí nenosí na čele napsáno, kde je kdo zaměstnán a pro koho pracuje nebo jestli živoří z dotací či kráčí hrdě ulicemi o žebrácké holi nebo je závislý na sociálních dávkách a přídavcích na bydlení, popřípadě jestli má jako za bolševika celá řada umělců tučné přídavky za "donášku" (většinou na kolegy), snažíme se to jeden z druhého při seznamování nenápadně vydolovat. Pokud někdo řekne, "už deset let pracuji jako taxikář," nebo "učím spratky na základní škole," popřípadě, "dělám pokladní v Lidlu, jsem řidič tramvaje, policajt, letuška, pilot vrtulníku, řidič kamiónu, je všechno hned jasné, ale když se setkáte s někým, kdo "maluje obrazy", "zajímá se o astrologii", popřípadě má podle fejsbukových zvyklostí a pravidel "vysokou školu života", tak vám samozřejmě vrtá hlavou, čím se vlastně živí nebo kdo ho živí, jestli má nad sebou pana bohatého příbuzného nebo vlivnou paní s autem a barákem, ale pokud jste normální, nejste psychopat nebo pracovník BISu, tak to necháte ležet či běžet, prostě jsem se seznámil(a) s člověkem, který v naší společnosti ještě nezemřel hladem a někde asi i bydlí a pokud se on sám na tohle téma nezačne zaširoka svěřovat, tak se zbytečně neptáte. Z jednoho jednoduchého důvodu a to, že si podvědomě uvědomujete, že otázky v běžném společenském rozhovoru působí agresivně. Každá věta, která je zakončená zvýšením hlasu je vaším konverzačním protěškem vnímaná jako věta nepříjemná. A co vlastně děláš? Čím se zabýváš? Jak dlouho tam už pracuješ? A proč jsi šel dělat zrovna skladníka do Alberta? Máš hotovou střední školu? Kde bydlíš? Na kolik si tak měsíčně přijdeš? Už jsi byl letos na dovolené? Můžeš mi dát svoje telefonní čislo? Kam jezdíš na dovču? Přišel jsi o práci? Máš nějakou holku? Seš na fejsbuku? Máš  WhatsUpp? Už ses byl hlásit na pracáku? Co vyrábíš? Kupuje to někdo? A z čeho vlastně žiješ?

Vytrvale vyzvídají pouze psychopati, rozhovor s psychopatem se podobá výslechu, kdy pan vyšetřovatel o sobě moc nemluví, maximálně zdůrazní, že je v něčem fakt dobrej, ale každou blbost z vás páčí jak obsedantní neurotik, přestože jste již několikrát naznačili, že zrovna dnes, teď a tady nemáte moc sdílnou náladu. A to je právě problém komunikace s drtivou většinou psychopatů.

 Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/