Lehce nostalgický masakr v tržnici - 11. července 2019

Nevím a nejsem si zcela jist, jestli je to škoda nebo přínos, ale od března tohoto roku 2019 pomalu, leč neúprosně a zřejmě i navždy mizí téměř již klasické podoba holešovické vietnamské tržnice. Bydlím nedaleko, takže jsem se tam byl občas projít a občas jsem si tam i něco koupil a protože se dalo i trochu smlouvat byly ukecané ceny skutečně docela nízké. Samozřejmě bylo hodně pravděpodobné, že některé zboží bylo poctivě pašované, nezatížené žádnou zbytečnou daní, myšlenka EET se zde také tak nějak neuchytila a občas se zde prodávaly věci, které by slušně vychovaný člověk snad ani po kapsách mít neměl.

K tom ještě musíme připočíst fakt, že dodnes nevím, komu všechny ty ilegálně se zjevivší prodejní stánky a budky patřily, kdo všechno z nich profitoval a jestli v té dlouhé řadě fyzických, právnických a hlavně neviditelných a bezejmenných osob, na které mířilo pomyslné ústí rohu tržební hojnosti, byla také skutečná majitelka celého objektu - matička Praha. To dnes už vědí pouze ti, kterých se to týkalo, zbytek národa neví nic a zřejmě se z historie vietnamské tržnice v Praze také nikdy nic dalšího nedoví, protože ruka trhu je průhledná, transparentní, téměř až neviditelná. A jak chcete vidět něco, od čeho se neodráží ani to nejprudší světlo?

V Holešovicích jsem bydlel už v letech šedesátých, v Plynární ulici, na druhé straně, přes Argentinskou, kousek od dnešní stanice metra Nádraží Holešovice. Potom jsem pár let bydlel v Osadní, takže jsem to měl na dnešní tržnici docela blízko, ale v té době mi to bylo platné jak mrtvému zimník, protože zde ještě žádná holešovická tržnice nebyla, celý objekt fungoval jako jatka, odkud se často ozývalo zoufalé bučení poráženého dobytka. A milovníci zvířat a přírody stáli před okénkem ve zdi fronty s hliníkovými bandaskami na čerstvou krev. Údajně pro své čtyřnohé miláčky, ale moc bych za to nedal, že tu krev už za prvním rohem chlemstali sami a potom si ještě běželi pro přídavek. Holešovice v tu dobu byly plné hladových upírů. Tržnice a jatka se při srovnávání doslova rýmují v mnoha paralelních rovinách, ale to už je dnes jedno, protože se vše pomalu vrací ke svému původními secesnímu a novorenesančně senzačnímu vzhledu.

Možná vás přitom napadne dotěrná otázka - kam ale půjdou všichni "odsunutí" Asiati, hlavně asi Vietnamci, když budou muset se svými stánky opustit své novodobé holešovické Sudety? Nevíme. Ví to někdo? Taky nevíme. Víme s určitostí jen to, že rozhodně nepůjdou domů, do Asie. Sice se hovoří o hale č. 13, jako o "Nové Asii", ale pokud se tam všichni nevejdou, tak je docela dobře možné, že téměř sto let stará jatka (1895 až 1983) ještě neřekla své poslední slovo. Necháme se překvapit. Určitě by to ale mohla být docela sledovaná debata, kdyby se vysílala veřejně (a třeba i veřejnoprávní televizí a nevidím sebemenší důvod, proč by tomu tak být nemohlo a nemělo) mezi šéfy vietnamských mafií a našimi vládními zás-tupci (když s dovolením použiji jednu docela vtipnou Duškovinu).

Naše současná nabídka obnáší výklad karet po mailu - nemusíte nikam jezdit, stačí poslat mailem dotaz, odpovíme, napíšeme, všechno budete mít písemně a když nám pošlete datum narození, bude to i s přihlédnutím k astrologickým konstelacím. Potom samozřejmě můžete ještě poslat dodatkové dotazy, na všechno se podíváme, všechno zvážíme a pokud bude třeba osud lehce změnit nebo "usměrnit", můžeme do hry nasadit i rituály, které vám pomohou řešit vaši situaci. Pozor - rituál není všemocný, nelze používat rituály formou černé magie, čili nelze někoho na dálku "předělat", například, aby se do vás opět zamiloval, když už si našel někoho jiného nebo jinou, nelze vyčarovat u člověka jiný charakter, ani na něho nelze "přičaroval" hromobití či krupobití, aby se mu po úderech kroupami do hlavy rozsvítilo. Rituály, které můžeme provést, přitáhnou šťastné náhody, které se ve vašem životě objeví a kladným směrem ovlivní celkovou situaci ve váš prospěch. Samozřejmě se ale může stát i to, že se nijak průrazně neprojeví, ale není to tím, že by takzvaně "nefungovaly", ale z hlediska "vyšších sil", jejichž záměr či osudový účel neznáme, se to takzvaně "pánubohu nehodí do krámu" a potom musíme jeho rozhodnutí přijmout. Takže, i když můžeme hromadu věcí často docela výrazně ovlivnit, tak, jak se říká, nakonec se stane vždy jen to, co se stát má a může. Přitom se třeba nedají ani překračovat přírodní zákony, ale to je snad jasné.

Rituály, které dělám nejvíce jsou hlavně na zdraví, na spokojenost, na práci, na finance a na zdraví. Tím se nijak zvlášť neovlivňují dějiny, ani chod všehomíra, v podstatě se dá říct, že každý, kdo se narodí, má právo na život, na zdraví, na práci, na celkovou spokojenost a na zajištění své existence. Platit by to mělo v současné době zatím ještě alespoň pro Evropu a pro USA. Rituály na "ovládání lidí" provádím asi tak na úrovni obchodníka, který se snaží přilákat pozornost davu ke své nabídce a ke svému vystavenému zboží.

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/