Vytisknout
Kategorie: News

Umění nepřekážet, aneb, neser se mi do života - 07. července 2019

Nápis, který mě včera rozesmál - Dnes má svátek - Mistr Jan Hus - Billa gratuluje!

Už jste někdy přemýšleli nad tím, že umění nepřekážet je jedním z největších umění, se kterým se můžeme na tomto světě setkat? Málem jsem napsal "střetnout", i když právě střetnout bychom se s tímto uměním neměli, to by už zavánělo paradoxem. Ale můžeme "umění nepřekážet" zaznamenat, můžeme si jej všimnout a kvitovat slovy uznání. Většinou si lehce všimneme, že někdo něčemu, někomu nebo prostě jen tak někde překáží. Lidé, zvláště ti blbější, se nejraději baví skupinovým postáváním u vchodových dveřích nebo někde na rohu frekventované ulice, často zůstanou spokojeně stát ve dveřích tramvaje, kterou se jim podařilo tak tak dostihnout, ale už nemyslí na další, stejně postižené, kteří se jim pak zoufale lepí na záda.

Člověk často překáží už jen tím, že existuje. Žijeme ve společenství, je nás mnoho a současně je statisticky dokázané, že jakmile je lidí více než devadesát nebo sto a chtějí nějak souznít na jednom místě, tak to už chce zvláštní systém, speciální režim a specifické vedení, jinak se tlupa ocitne ve stavu destrukce a může se rozpadnout.

Jsou to sice jen střípky, ale jako námět na přemýšlení to může být užitečné, možná i pro celý život. Žijeme nejenom ve společenství, ale také v době informací. Jsme informacemi zavalení jak návštěvníci bahenních lázní bahnem. A pořád se na nás plácají další a další, většinou naprosto zbytečné informace. Kdybych se vás zeptal, na které straně máte játra, na které straně je sestupný trakčník tlustého střeba nebo kde máte slezinu a co to znamená, pokud vás pouzdro sleziny bolí, tak asi nebudete vědět. Hlavně, že budete informováni o tom, že nad Iránem byl sestřelený americký dron a že se na filmovém festivalu sešlo několik sranda-celebrit, které měly stejné boty. Úžasná legrace.

Dnešní doba je dobou reklamy. Řekli jsme si, že každý něco prodává, proto se každý musí alespoň občas, třeba když hledá práci nebo uplatnění, snažit zviditelnit. Možná si řeknete, dnes, v době internetu je to naprosto jednoduché, založíte si profil nebo webovky, tam sepíšete všechno, co vám leží na srdci - a je vymalováno. Přečte si to pět nebo deset lidí. No, nevím, jestli se dá mluvit o úspěchu, spíše asi ne - a najednou si uvědomíte, že s tím reklamním bahnem je to docela dobrý příměr, ono se to na nás plácá, ať už na internetu zamíříme kamkoliv - tak plesk, z jedné strany cosi přiletí a chce, abyste klikli na políčko, že s něčím souhlasíte, plesk, z druhé strany přiletí něco dalšího, co po vás chce, abyste někam klikli, i když na tu reklamu nejste zvědaví a plesk, z další strany na vás opět letí bahnitá koule, tady si něco objednej, něco sežer, dej něco najevo, třeba že souhlasíš nebo vypadni...

Nemáme to jednoduché a bude dobré, když začneme tím, že si uvědomíme hrůznost situace, ve které se již nalézáme. Možná si pamatujete, jak se takzvaně "zaváděl pořádek" na internetu, kliknete na "vyhledavač" a aby to bylo spravedlivé, tak se všechno bude řadit podle abecedy. Hned na to začaly vznikat firmy jako AAA-Auto-Azar nebo AAA-Auto-Axi, popřípadě AAA-AAA-AAA (Aexport-Airmport), jak už asi tušíte, nebylo to moudré rozhodnutí, stejně tak není moc moudré umožnit těm, kteří si to zaplatí, aby jejich firmy lezly do vyhledavačů jako první. Když si kliknete třeba na "výklad karet", tak schválně, na kolikátém místě se objeví moje nabídka, přestože jsem po roce 1989 byl mezi prvními a v mnoha esoterních disciplinách jsem byl úplně první, kdo tady něco podobného nabízel a provozoval - a dnes mě na googlu, pokud mě budete hledat ne podle jména, ale podle nabídky, nenajdete vůbec.

Podle mého názoru, by se nikomu nemělo nic vnucovat, čili ani žádné reklamy, když si kliknete na jakékoliv video, tak chcete vidět to video, nejste zvědaví na nabídky typu, že hóóódně nááábytku najdete někde v Bille nebo v Penny Marketu, či kde (zdravíme Mistra Jana Husa!)... stejně tak by ve vyhledavačích mělo být z většího množství všechno vybíráno buď náhodou (pokud třeba hledám výklad karet nebo jasnovidectví, popřípadě kurz na výrobu štěstí) nebo podle další specializace nabídky (chci cikánský tarot nebo výklad mariášek, nejlépe od chlapa, přednost mají všichni, kteří se jmenují Láďa). Ostatní balast, který normálním slušným uživatelům internetu pouze překáží, by měl zmizet. Až se budu chtít potěšit reklamou na coca-cola, tak si ji zadám do vyhledavače a můžu se tomu věnovat třeba celý den. Stejně tak, pokud si chci přečíst nějakou srandovní zprávičku, tak bych si měl předtím podle svého vlastního uvážení kliknout na "zprávy ze světa", "zprávy z domova", "co nového v Afgánistánu", "novinky ze světa islámu", "svět podle Svědků Jehovových" a podobně. Tady je docela rozdíl mezi Googlem, který má na své hlavní stránce málo věcí, které by se vnucovaly, takže můžete jít rovnou na mailovou poštu a všechno je rychle vyřízené a mezi Seznamem.cz, který dokáže zdržet asi každého, kdo se chce dostat na svůj mailový účet. Je to jako když si jdete koupit jízdenku na tramvaj a teď se musíte prodírat ulicí plnou drzých a vlezlých trhovců a bezďáků, "nemáš pár drobáků?" Pokud ještě o něčem, co se týká našeho života rozhodujeme, tak by to mohlo být zrovna tohle.

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/