Nevnucuj se nikomu do života - 06. července 2019

Určitě si celá řada z vás vzpomene na televizní Ezo a televizní výklady karet, ať už mariášových nebo tarotových. Byly to pořady, během nichž se živě přenášely výklady karet, na obrazovce jste viděli věštkyni nebo věštce, přes telefon se dalo dovolat do studia (haló... haló... ano, haló... slyšíme se? Ano, slyšíme... dovolal jsem se do studia? Ano, dovolal jste se do studia... a můžete mě přepojit do studia? Už jste ve studiu, vidíte mě na obrazovce? Tak teď vám mávám balíčkem karet... Ano, ano, vidím... a můžete mě přepojit přímo do studia..?) a potom mohl ten, co se dovolal položit otázku, načež se položil telefon, přes který se tazatel dovolal do studia a věštec začal věštit, jak jsem o tom kdysi napsal oslavnou básničku, začínající slovy, věštec věští, hlava z toho třeští... no a potom to všechno Rada pro vysílání zrušila, protože veřejné předpovídání přes obrazovku porušovalo nějaké ty zásady o ochraně osobnosti a ochraně soukromých dat (když třeba věštkyně řekla, a nejenom, že na malé vesničce těžko najdete ženu, která vás pojme za manžela, takže se i nadále budete muset po práci oddávat živé masturbaci, ale podle karet je vidět, že váš bratr má jinou sexuální orientaci a navíc má potíže s prostatou, tak to asi bylo na malé vesničce haló a když bratr přišel večer do hospody, určitě to neměl jednoduché. Těžko se mu potom kandidovalo na starostu nebo šéfa hasičů).

Ezo, které stálo několik let v čele všech těchto pořadů mělo své oficiální ústředí na Panenských ostrovech, vysílalo se z moderní, asi desetipodlažní budovy v Budapešti a budilo zdání, že se všechno vysílá nebo natáčí ve studiu televize Barrandov. Na Ezo mám docela srandovní vzpomínky, však se k tomu ještě vrátíme, všechno je dlužno brát jako poučení pro život, když už ne pro svůj, tak pro životy ostatních. To je účel filozofie moudrých starců. Maďarské Ezo, díky svému působení, odsálo z České republiky neskutečné množství peněz, pokud se mýlím, tak mě opravte, ale když zaplatíte za nějakou službu, která je poskytnuta za hranicemi vlasti, tak podle mého názoru je dost těžko možné, aby ty samé peníze v milované vlasti zůstaly a když si to vynásobíte, tak pokud vám nezačnou vstávat vlasy na hlavě hrůzou, tak jste zcela určitě obzvláště otrlí jedinci.

Málokdo ví, že na myšlenku vykládat karty a povídat si o ezoterice, ale o skutečné ezoterice, ne o nějakých "okultních" pitomostech, ze kterých si každý dělá srandu, jsem přišel už kdysi dávno, kdy žádný takový pořad neexistoval, čili si nikdo ani nedokázal představit, jaké možnosti se na tomto poli skrývají.

Když jsem byl několikrát pozván do televize Prima za účelem rozhovoru, neboli interview a zjistil jsem, že mám hodně velkou sledovanost, zašel jsem na kus řeči s tehdy hlavním dramaturgem, pracujícím pro Primu a samozřejmě i hájícím zájmy Primy Alexem Koenigsmarkem a povídám mu, že si myslím, že by bylo zajímavé udělat takový pořad o skutečné esoterice, magii, rituálech a výkladech karet, že by se tam daly vykládat karty i přímo na obrazovce, samozřejmě za určitých okolností, které by nenarušovaly osobní integritu tazatele, aby to nebylo jako veřejná návštěva u psychiatra a on na mě tiše čuměl a potom povídá, no jo, ale to by nemělo žádnou sledovanost. Já na to, ale když bych tam byl já, tak za poslední dva měsíce, kdykoliv jste odvysílali něco se mnou, tak to vždycky mělo nejvyšší sledovanost, kterou Prima dosáhla. On na to, no to určitě né, to je hloupost, to tady máme daleko sledovanější pořady a já na to, tak se podívejte do statistiky, máte před sebou počítač, stačí ťuknout do klávesnice. Tak ťuknul do klávesnice a chvíli (opět tiše) zíral na obrazovku a potom pronesl, hm, skutečně... máte pravdu... tomu nerozumím. A tím moje audience na hlavní dramaturgii televize Prima skončila.

Současně jsem ale spolupracoval s televizí Nova, tak jsem si řekl, inu, možná by bylo dobré poptat se na této televizi, když už má ve svém čele známého inteligentního šachistu Vovku Železného a tak jsem se domluvil se Slávkem Bourou, s nímž jsem na Nově spolupracoval nejčastěji, že se Vovky zeptá. Slávek přišel za Vovkou a povídá, tak mě napadlo, že by bylo zajímavé udělat takový pořad o skutečné esoterice, skutečné magii a rituálech a výkladech karet, že by se tam daly vykládat karty i přímo na obrazovce, samozřejmě za okolností, které by nenarušovaly osobní integritu tazatele, aby to nebylo jako veřejná návštěva u psychiatra, že, hehehe... a Vovka se na Slávka zpytavě zadíval a zamyšleně pravil, a vás by to zajímalo? Slávek horlivě přikyvoval, ano, ano, velmi by mě to zajímalo - a Vovka na to, a koho ještě?

Česká inteligence zaburácela a opět byl na čas klid. Dokud vše neovlivnily cizí prachy, čili investovaný kapitál, pomocí něhož se dal tiše a bez mlaskání po několik let odsávat obsah peněženek našich důvěřivých spoluobčanů. Na Panenských ostrovech to asi nebylo nijak zvlášť horké ani co se týkalo placení daní.

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/