Pět minut slávy 11. června 2019

Když už jsme u těch pěti nebo patnácti minut slávy, vždycky jsem se divil, jak může někomu jako výsledek dlouhodobé práce stačit nějakých pár minut slávy. Sláva je něco, co je docela příjemné a co se vyznačuje hlavně tím, že v očích těch, kteří vás obdivují nebo začnou obdivovat, nevystupujete jako neznámý objekt, ale jako... aha, to je ten zpěvák, herec, režisér, zbohatlík, spisovatel, scénárista, podnikatel, šéf hotelu, majitel autopůjčovny, prostě významná osobnost, která může být užitečná, v případě umělce ani nemusí být užitečná, třeba známý fotograf je "známý" už jenom tím, že je známý a většině lidí to stačí k tomu, aby ho považovali za slavného. Slavní lidé jsou nejčastěji slavní díky tomu, že se občas objeví v televizi nebo v nějaké talk show, i když zrovna talk show je takové dost srandovní slovní spojení, protože talk je talk a většina lidí na veřejnosti sama o sobě moc řečí nenadělá (A jak jste vlastně zbohatnul? Kde jste vzal první peníze na vlastní investice? Kdo vám platí vaši činnost? Máte nějakého mecenáše nebo do sebe investujete peníze z dědictví? Jaké obraty má vaše umělecká firma? Jste znám i v zahraničí? Nějaké všeobecně dostupné reference?) a show je obvykle něco, co potěší zrakový nerv, což u většiny našich známých slavných není zrovna ten případ. Ale pamatuji si, jak jednou jeden docela chytrý borec, který zdědil větší peníz, prohlásil, že nejlepší investice je investice do vlastní slávy.

Necháte si vyrobit plakáty, ne-li přímo bill-boardy, nesoucí vaše jméno, zaplatíte si výstavu, vernisáž, knihu a její křest a pár rozhovorů do bulváru a začnete se pomalu, ale jistě vtírat do povědomí i podvědomí šediváků, oživujících ulice organizovaným pohybem "z domova do práce" a "z práce domů". Posléze zjistíte, že když se někde zjevíte, rozšiřují se lidem ve vašem okolí zorničky a většina z nich jeví radost, že vás poznali.

To je správná investice do slávy. Začnete se lišit od průměrného vzorku obyvatel, namátkou vyloveného z bezejmenného davu a máte větší šanci, že se o vás společnost lépe postará v případě nouze a když se stanete obětí hromadné nehody, odvezou vás do nemocnice mezi prvními.

Osobně se též domnívám, že  investice do vlastní slávy je asi to nejlepší, co může člověk, který pracuje nebo vydělává peníze jako "podnikatel" nebo osoba samostatně výdělečně činná, udělat. Je to rozhodně lepší než  investovat do jakéhokoliv burzovního způsobu finanční naděje, kde se vám peníze bez jakéhokoliv nároku na cokoliv rozplynou před očima jak dým. Každý, kdo to někdy zažil, vám potvrdí, že pohled na anorekticky splasklou naději je velmi smutný.

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/