Před 3,5 milióny let učinili naši předkové něco převratného, co mělo vážný dopad na celý náš život, i na to, jak se přijímáme z hlediska sexuality. Začali chodit vzpřímeně. Díky tomu lépe dosáhli na potravu a lépe viděli blížící se nebezpečí. A zvětšily se svaly kolem pánve a kolem kosti stehenní. Je zde střední hýžďový sval, malý hýžďový sval, spojující kost pánevní s kostí stehenní a velký sval hýžďový, největší sval v lidském těle. Umožňuje nám stát, skákat, běhat a pohybovat se po schodech. Když se všechny tři svaly harmonicky pohybují, umožňují nám vyrovnanou chůzi. Většina lidí ani neví jak se tyto svaly jmenují, stačí jim, že je na ně, pokud jsou správně vyvinuté, příjemný pohled. Říká se, že zadek je důležitý, zvláště když je pevný, dobře zformovaný. Mnoho lidí se chce stále ujišťovat o tom, že jejich zadek je hezký. Primáti získávají hodně informací při pohledu na pozadí toho druhého. Muži oceňují u žen široké boky a úzký pas. Existuje hned několik důvodů, proč je tato kombinace tak žádaná. Jeden z důvodů je ten, že když jsou ženy v nejplodnějším věku, mají velký rozdíl mezi obvodem boků a obvodem pasu. Když malá děvčátka dospívají, ukládá se jim tuk kolem boků a na pozadí. Ženské postavy, připomínající přesýpací hodiny říkají – jsem mladá a nejsem těhotná. Při otěhotnění se jako první začíná u žen rozšiřovat pas. Tato informace je podstatná. Výrazné ženské pozadí je důležité i z hlediska evoluce. U primátů se u samiček, když jsou připravené k páření, objeví velký červený otok. Pokud si vybere samce, s nímž se chce spářit, otáčí se k němu zády nebo mu přímo zadnici ukazuje. Naproti tomu ženy svou připravenost k oplodnění, neboli svou ovulaci mistrně skrývají. Muži nemají ani potuchy, jestli žena ovuluje. Jediné, co mohou dělat, je hledat si partnerku, která je volná a má hezkou postavu (připomínající přesýpací hodiny). Postavy, připomínající digitální hodiny se všeobecně moc nelíbí. Na erotických fotografiích se často zobrazuje výprask na holou zadnici, je jasné, že zadek po takovém zákroku zrudne a může opuchnout, čili připomíná opuchlý červený zadek opičích samic. Kdoví, jestli zde nehraje svou roli právě to, že primáti jsou naši blízcí příbuzní.
Lidský novorozenec má poměrně velkou hlavičku, proto je důležité mít široké boky, aby hlavička prošla porodní cestou. Okamžik zrození je jednou z nejvíce nebezpečných fází lidského života. Pokud jste muž, který si přeje mít zdravé potomky a fungující rodinu, vyberete si ženu, která přežije porod dítěte. A právě to se ohlašuje širokými boky. V některých oblastech Afriky jsou velká ženská ňadra spojená s představou přežití. Velká ňadra a velké pozadí signalizují, že žena je zdravá. Žena tím říká, i v tak náročném prostředí jsem natolik zdravá, že si dokonce ukládám tuk a to je velmi dobrý signál. Proto jsou v oblibě tlusté ženy, i když je to jev, který se více vyskytuje v africkém než evropském prostředí.
A co ženy? Co ony vidí na mužském pozadí? Ženské nároky jsou vysoké. Nevypracovaný mužský zadek říká, že jde o slabého partnera, zatímco svalnaté mužské hyždě říkají, že si jejich majitel umí poradit se životem, je mladý a silný. Takže, právě proto, že se hodně myšlenek točí kolem lidského pozadí, výsledek všech úvah a rozhodnutí, týkajících se hýžďových svalů není žádná prdel.

 

Raven