Novinky

Budeme trochu měnit naše stránky argoni.com, jinými slovy pozměníme jejich obsah, abychom mohli každý den přinést co nejvíce aktualizací a zajímavostí, týkajících se všeho, co souvisí se životem, filosofií, psychologií a uměním.

Filosofie a umění jsou jediné dvě cesty, vedoucí k přežití.

Odstranění krčních či nosních mandlí - jako proč?

Nedávno jsem četl otřesnou zprávu o operaci krčních mandlí - postižené dítě (tedy dítě postižené operací) málem vykrvácelo na chodbě nemocnice. Takže ještě jednou - nikdy si nenechávejte odoperovávat ani nosní, ani krční mandle, byla by to jedna z největších pitomostí, které byste se mohli v životě dopustit. Stručněji se to asi říct nedá. Kdyby vám doktor nebo doktorka doporučovali operaci nosích nebo krčních mandlí, tak co máte dělat? Ano, s rozběhem dotyčného nebo dotyčnou kopnout mezi nohy a potom si najít jiného lékaře. Pochopí to konečně i ti méně chápaví? Snad jedině v případě, že by se jednalo o rakovinu nosních nebo krčních mandlí v pokročilejším stadiu, ale o tom jsem ještě neslyšel.

Měnová reforma v roce 1953 nedává dodnes mnoha lidem spát

Opět tady máme jednu poruchu osobnosti, tentokráte u jakéhosi Tondy Zápotockého, shodou okolností československého prezidenta v roce 1953.

Měnová reforma v roce 1949 v Západním Německu byla součástí Marshallova plánu a i díky ní se v roce 1953 Spolková republika Německo dostala k uskutečňování německého hospodářského zázraku. Československá republika představovala od roku 1945 jiný příběh, s jiným obsahem a také s jiným koncem.

Ještě v pátek 29. května 1953 večer ujistil prezident Antonín Zápotocký občany, že "…naše měna je pevná. Měnová reforma nebude! Všechno jsou to jen fámy, které šíří naši třídní nepřátelé." Necelých 24 hodin poté, ve chvíli, kdy zavřely obchody, oznámil v rozhlase předseda vlády Viliam Široký, že stávající bankovky platí jen do konce měsíce – tedy do pondělního rána – a pak budou měněny za nové, které byly již dávno vytištěny v Sovětském svazu!

Pamatuji si na to jako kdyby to bylo dnes, z rádia moudře hovořil náš pan prezident, já na to čuměl, ještě s takovým tím dětským údivem, hergot, jak to dělá, že se může vejít do rádia..? Máti neposlouchala, něco kutila v koupelně a fotr podřimoval nad novinami. Nikdo z našich projev Tondy Zápotockého nekomentoval - a kupodivu naši ani nediskutovali příští den, když Vilík ohlásil, že měna skutečně není, tedy ve smyslu, že už neexistuje, že tedy není žádná. Potom jsme nějakou dobu nakupovali na přídělové lístky, to bylo něco jako dnešní stravenky, taková debilovina, vždycky jsem šel do krámu, půlku chleba a osminku másla, prodávající nůžkami odstřihl z archu pár stravenek a bylo nakoupeno. Ještě si pamatuju, jak jsem chodil s bandaskou, myslím, že hliněnou, pro litr mlíka a tím v podstatě rozmanitost tehdejších nákupů končila. Jednoduché jak facka, celý život mám pocit, že tu facku někomu dlužím, no ale zpátky k měnové reformě, většinou se vždycky píše o tom, v jakém nevýhodném kurzu se potom prachy měnily, jak na tom byli bití ti, co měli nejvíce úspor a jak je stát ožebračil. Jsem rád, že to občas někdo nazve pravým jménem. My jsme neměli nic, fotr byl mladý, začal pracovat, matka byla mladá, začala pracovat, oba měli prd, čili na tom byli stejně, jako ti bohatší, kteří ale byli ožebračení. Takže paradoxní situace, hromada lidí měla srovnatelný majetek, ale jedni byli ožebračení, druzí odpovídali majetkovému standartu většiny lidí v ČSSR. Dnes mám taky prd, spíše by se dalo říct, že jsem v mínusu, zatímco ostatní jsou na tom "průměrně", ale kdyby opět byla nějaká podobná reforma jako v třiapadesátém, tak bychom na tom byli podobně, akorát, že já bych byl na svým, ostatní by byli krutě ožebračení. Zajímavé.

 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/