Novinky

Budeme trochu měnit naše stránky argoni.com, jinými slovy pozměníme jejich obsah, abychom mohli každý den přinést co nejvíce aktualizací a zajímavostí, týkajících se všeho, co souvisí se životem, filosofií, psychologií a uměním.

Filosofie a umění jsou jediné dvě cesty, vedoucí k přežití.

Rituals - vo co go

K čemu vlastně sú ty rituály na ochranu majetku, když přeci kradú všici? Stejně tak se můžete ptát, jestli se vyplatí dělat rituál na to, aby se do vás někdo zamiloval, když dává jasně najevo, že vás má na háku? Většinou na to odpovídám, že nemá cenu snažit se zachraňovat něco, co se zachránit nedá. Jinými slovy, dělat rituály na povzbuzení zamilovanosti v situaci, která sama o sobě zamilovanosti zásadně nepřeje, je stejné, jako snažit se nafouknout prasklou pneumatiku. Snažit se můžete, můžete mít i výbornou a výkonnou pumpičku, můžete tomu věnovat dlouhé hodiny, dokonce i dny a v podstatě i týdny času, můžete nafukovat o 106 od rána do večera, ale stejně prasklou gumu nenafouknete. To je dáno přírodními zákony, na které jsme všichni krátcí. Lepší je poohlédnout se po jiné, fungující gumě, která neodporuje možnosti nechat se nafouknout. Možná se nyní začnete divit, k čemu ty rituály vlastně jsou - řeknu to stručně - jsou na to, aby podpořily dosažení dosažitelných cílů, ale nejsou k tomu, aby obcházely přírodní zákony a umožňovaly každému, koho to zrovna napadne, hrát si na pánaboha.

Příběh 17leté Nizozemky, která se rozhodla zemřít

Tady si myslím a jsem o tom silně přesvědčený, že šlo o poruchu osobnosti, nejspíše o sebestřednou formu bipolárky, to znamená, že kdyby ji udrželi naživu ještě dva nebo tři měsíce, tak by ji to zase přešlo. Nebo by si našla něco jiného, na co by si mohla stěžovat. Touha po sebevraždě se v takovém případě dá vysvětlit jako sebestředná touha po upoutání pozornosti, proto také ona aktivita na sociálních sítích. Sama asi byla přesvědčená o tom, že jí chybí peníze a sláva, takže i když napsala knížku (což samo o sobě bohužel většinou k řešení osobních problémů nestačí, zvláště když ji moc lidí nečte), stahovala ji její psychická porucha do prožívané beznaděje, nicméně, selhání je zde jasné hlavně ze strany doktorů. Ono to, bohužel, stále vypadá tak, jako kdyby byla psychiatrie a psychologie stále ještě v plenkách. Samozřejmě se dá uvažovat i o tom, jestli a jak se na jejím myšlení podepsalo trauma ze znásilnění - ale tady jsem vždy silně opatrný, protože zrovna tohle je věc, o které toho moc nevíme, i když si na to stěžovala, ale ono je vždycky lepší, když se člověk ve svých úvahách opírá hlavně o důkazy, které jsou vidět, nikoliv o vypravěčské verze, které jsou sice slyšet, ale jsou podány pouze z jedné strany. I když chápu, že to zní krutě a skoro až nepřejícně a také neříkám, že nevěřím její verzi všech událostí, které ji sužovaly, ale na druhou stranu je mezi námi hodně lidí s podobným osudem - a my to ani nevíme, protože nám to nikdo neřekl a my sami jsme si ničeho zvláštního nevšimli. Existuje mnoho podobných důvodů, aby celá řada lidí měla stejné nebo i horší trauma z dětství - a oni ho nemají. Proto přistupuji k myšlence projevu poruchy osobnosti nebo existenci neurózy či přecitlivělosti, která ale není v přímé souvislosti s vyprávěným příběhem, spíše s tím, co bychom mohli nazvat osud nebo osudová či synchronicitní shoda okolností.
K základním lidským vlastnostem, kromě toho, že se rodíme s touhou někoho nebo něco ovládat, patří i to, že jsme v základě nepoučitelní, což může vést ke zdání, že se události opakují.
 

 

Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.monicastar.cz

http://www.dobrakartarka.cz/