Sex vs. vztahy

Výklady karet po mailu s přihlédnutím k astrologickým konstelacím, vše rychle, spolehlivě, bezpečně, plus kurzy výkladu tarotových karet, kurzy astrologie (nezapomínejte, že dlouhá léta sestavuji horoskopy pro blesk.cz), kurzy tantry a sexuální magie -  a pozor, chystáme k vydání knihu Psychopat v rodině a speciální přednášky v Muzeu alchymie v Praze. V esoterických vodách jsme absolutní jedničky, lepší možnost pro sestavení a vykonání rituálu ani pro nic dalšího, co se týká magie nebo astrologie nenajdete.

Kromě knihy Psychopat v rodině chystám ještě jednu zajímavost a tou bude povídání o tom, jakým způsobem se dělaly fotky ještě před rokem 2000. Povídání, které bude o černobílých, barevných a kolorovaných fotografiích a o rozfázovaných fotografiích, které jsem používal při výrobě animovaných filmů bude doprovázeno četnými ukázkami. I když je pravda, že princip výpovědi o světě pomocí fotografií, stejně jako princip využití fotografií ve filmu a v propagaci a reklamě zůstal v podstatě ten samý, je přece jenom v technice, ve zpracování a hlavně ve spotřebě materiálu mezi dvacátým a jedenadvacátým stoletím nebe a dudy. Rozhodnutí, co je nebe a co jsou dudy už nechám na vás, nicméně pravdou zůstává, že jedním z nejpovolanějších lidí, kteří mohou posuzovat výhody digitální fotografie jsem právě já, protože jsem na vlastní kůži zažil dobu klasické černobílé fotografie, kdy se všechno zpracovávalo metodou negativ-pozitiv, zažil jsem tvorbu fotomontáží a koláží, jak pomocí kombinace negativů, tak pomocí vystřihování pozitivních fotografií a lepení vystřižených částí do nových kompozic a nakonec jsem zažil i dobu vítězného nástupu Photoshopu, takže jsem mohl řádně ocenit všechny výhody digitálního zpracování trikové a reklamní fotografie. Porozumět trochu klasickému způsobu zpracování fotek je dobré nejenom pro umělce, ale i pro širokou veřejnost a v podstatě pro všechny uživatele současné techniky, protože to může každého inspirovat k dalším a dalším nápadům, dalo by se říct i uměleckým nápadům, což je dobré hlavně pro kreativní zpracování jakékoliv nosné myšlenky. Nejdříve to ale chce vidět ukázky možností klasické fotomontáže koláže a trochu nahlédnout do zákulisí umění jemného střihu, tedy do doby, kdy hlavním nástrojem pracovníků animovaného filmu a každého kreativního umělce, byly přesně seřízené a nabroušené nůžky.

Jak snadno se zapomíná na všechno, co bylo časem překonáno a stalo se zbytečným. Jak snadno se stává bernou mincí pouze to, co je právě na vrcholu vývojové pyramidy. To, k čemu dnes stačí udeřit do jedné klávesy nebo použít správnou klávesnicovou zkratku, muselo být dříve vykoupeno nejenom hodinami, ale celými dny a týdny poctivé a tvrdé práce s nůžkami. Zkuste si na papír nakreslit panáčka a potom jej zkuste co nejpřesněji vystřihnout. Kdybyste pracovali v minulém století v ateliérech animovaného filmu, připadali byste si víc jak švadlenky, než animátoři a režiséři, ale to jsou všechno věci, které si dnes většina lidí neuvědomuje a nemá cenu se dnes kvůli tomu na někoho zlobit. Je ale zajímavé, že jsem od svého narození prožil vznik hromady věcí, které jsou dnes mladou generací považovány za naprostou samozřejmost, ale ještě v druhé polovině dvacátého století nepatřily ani do říše bujné fantazie filmových tvůrců. Když se podíváte na dnes již klasický film Total Recall s Arniem Schwarzeneggerem, který se odehrává v dnes již nedaleké budoucnosti, tak je zajímavé, že při záběrech na skupiny lidí, posedávajících v putyce nebo v jídelně, nemá ani jeden jediný třeba mobilní telefon nebo tablet. Pokrok je ve filmu vidět hlavně v nepraktických autech a v tom, že se všude prohánějí mutanti a na dovolenou se cestuje na Mars. Fotomontáže se ale stále vytvářejí pomocí papírových fotografií a nůžek.
Zde je část knih, které jsem vydal, stačí kliknout.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/