Sex vs. vztahy

Obdivuji vaši pomoc lidem, kteří se k vám obracejí s prosbou. Z vašich odpovědí je cítit něco, co člověka povznese nahoru, což je úžasný a hezký. Obracím se na vás s jedním problémem, který se snažím vyřešit sám, ale pomalu nemám prostředky na to, abych ho vyřešil vlastní silou. Týká se mého sluchového handicapu, který ani nedávám veřejnosti znát a přitom se už blíží hranice, která mi nedovolí jít dál. Někdy na to prostě nemám a okolí mě v některých chvílích odsune na vedlejší kolej. Ne že by to dělali vědomě, ale svou rychlou řečí a přes mé upozornění "mohl/a bys mi to, prosím, říct ještě jednou?" mě odsouvají a tím jsem v koncích. Samozřejmě si řeknete, proč nejsem ve společnosti, která má stejný handicap. Nebudete tomu věřit, ale nepřijala mě mezi sebe, že jsem "jinde". Pokoušel jsem se dostat do společnosti, která slyší a v některých případech mě nepřijala, že "neslyším". Pohybovat se mezi těmito světy na tenkém ledě je docela dobrodružné, ale na druhou stranu mě to uvádí do nejistoty, nevím, jak se prosadit. Kvůli tomuto problému nejsem schopen najít a oslovit jakoukoliv dívku. Kolikrát jsem měl příležitost oslovit slyšící nebo neslyšící dívku a ve mně se pak vždy ozývalo: "Nezkoušej to, nepřijme tě." Než jsem se rozhodl ten příkaz neuposlechnout, byla pryč. Zkouším to přes různé seznamky a nejde to. Párkrát jsem našel odvahu něco o sobě napsat, ale kladných nebo záporných odpovědí jsem se nedočkal. Ne, že bych jim psal, jestli mě nechtějí za muže, ale prostě nezávazně, nevím, jestli to nebyla chyba.
Celý problém se bohužel promítá do mého sebevědomí. Docela se divím, že se vždy zvednu a hraju tohle divadlo do úplného konce a řeknu si, že to prostě musím hrát. Narazit na fakt dobrý lidi je možná štěstí... Snažím se žít přítomností, ale ono to je docela těžké, těžší než být v minulosti a v budoucnosti.
Chtěl bych od vás pomoc a radu, jak překonat tuto překážku a naučit se žít přítomností? Omlouvám se za složitý obsah a předem děkuji za jakoukoliv radu.

Odpověď

Domluva mezi lidmi často vázne, i když mluví "pomalu a zřetelně", jak to vždycky stojí v úvodních frázích anglického jazyka (can you speak slowly and distinctly?), potom se zeptáte, kudy k railway station a místo doprava vás pošlou doleva. Člověk se občas nedomluví, i když má sluch jak rys. Potom jsou lidé, kteří naprosto běžně zaznamenávají pouze polovinu mluveného textu, což vysvětlují slovy, copak můžu něco slyšet, když tady řve televize, nebo, až budeme ve stejné místnosti, tak se uslyšíme, přičemž je ale zajímavé, že věci, které chtějí slyšet, slyší docela dobře, ale věci, co slyšet nechtějí, neslyší. Prostě psychosomatika. Z hlediska seznamování a navazování partnerství si dovedu představit, že pokud žena podvědomě hledá geneticky nejlepšího jedince, může být vada sluchu překážkou. Pokud trpíte menším či větším handicapem, je jasné, že se určité potíže při seznamování vyskytnou, ale rozhodně bych se už dopředu nevyhýbal nějaké skupině lidí pouze z toho hlediska, jestli k ní patřím nebo nepatřím, jestli se mám zařadit ke slyšícím nebo neslyšícím. Ve filmu Letec se hlavní hrdina, i když byl nedoslýchavý, dokázal prosadit - protože měl talent a peníze. Ve skutečném životě si musíte říct, v čem můžete být dobrý, ne-li nejlepší, i když sluch to asi nebude a soustředit se na tuto cestu. Potom vás budou lidé potřebovat a jakmile začnete být užitečný, hned se to začne příznivě projevovat i v navazování partnerských vztahů. Nevyhýbejte se lidem a společnosti, nepodceňujte se a buďte suverén, protože jakmile si nejste jistý sám sebou, tak to vycítí i ostatní lidé, aniž byste se znali. A pak, jakmile pochopíte, že jste zdravej chlap s mírným handicapem, tak uvidíte, že pravou lásku najdete, o tom jsem přesvědčen z celého srdce.
V případě částečné poruchy sluchu je fakt, že člověk neví, jestli má být smutný, nebo se radovat, protože se nejedná o úplné ohluchnutí, ale na práci dirigenta to už zřejmě není. Při dnešním způsobu života stejně jednou budeme, dříve nebo později, všichni nahluchlí, protože žijeme hlučně, jsme zvyklí mluvit na sebe ve spěchu, křičíme své dialogy z pokoje do kuchyně a naopak, do toho ječí televize, která se řídí pravidlem, čím větší řev, tím větší umění. A tak se všichni ubíráme do světa ticha, který na nás v pokročilejším věku čeká. Nedávno jsem byl v nově otevřeném nákupním centru v srdci Prahy. Jak jsem tam vešel, měl jsem pocit, že tam není všechno v pořádku, jako kdybych se dostal do nějaké jiné dimenze, a za chvíli jsem si uvědomil, čím to je. Akustické řešení obrovského prostoru je totiž katastrofální, takže všechny zvuky se tam slévají do neutuchajícího hluku, který na vás útočí ze všech stran. Těžko se tam s někým domluvíte, i když má brilantní dikci, hlasivky jak dráty a plíce jako kovářské měchy. Navíc je chmurné, že lidé víc huhňají, než mluví, místo budu tam včas řeknou buu tam fčas nebo burudamfčas. V praktickém životě se budete potýkat s problémem, jak porozumět ostatním, i kdybyste měl sluch jak netopýr, s tím se už musíte smířit. Seznamování bych řešil tím způsobem, že bych zvolil cestu přes internet, kde máte možnost přijít do kontaktu s větším množstvím kandidátek, ale ze začátku bych hned neodkrýval karty (jmenuju se Jarda a mám vadu sluchu), psal bych o tom, v čem se vyznám, například o filmu, dějinách kinematografie a nejnovějších filmech, oslnil bych vším, co vím o současných hercích, kdo, s kým a proti komu, a teprve potom, až by vznikla pevná virtuální vazba, jakási láska přes internet, se můžete zmínit o vadě sluchu. Ale rozhodně to nepopisujte jako tragédii, řekněte třeba, že trochu nedoslýcháte na jedno ucho (to máme všichni, nebo si to alespoň myslím), ale to si můžete dovolit v momentě, až budete stavět na pevném emocionálním základu, vybudovaném díky delšímu špitání přes net. Tahle cesta je proveditelná, funguje a vy se ji můžete naučit.
Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš stafík, který i přes dvoje zavřené dveře a řvoucí televizi zaslechl sebeopatrnější otevření ledničky, ale při jakémkoliv smysluplném příkazu, proneseném jadrným barytónem se zvučnou dikcí (k noze, sedni, lehni, ke mně!) se začal tvářit, jako kdyby byl hluchý jak poleno.
Jack: "Quanti est sapere, jak se cení být chytrý!"

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/