Sex vs. vztahy

Jak si správně něco přát? Nikdy nic nechtějte!

Na otázku, kde je snadné se s někým seznámit, se nedá jednoznačně odpovědět, nejlepší je nechat to náhodě. Pokud neodmítáte "urychlovače" jako jsou například internetové seznamky - proč ne? Tady nezáleží na ničem jiném, než na odvaze, zkušenostech a chuti experimentovat. Je pravda, že někdo má dost pevné nervy na to, aby na ulici oslovil krásnou neznámou, ale jak už správně tušíte, je tento způsob seznamování spíš mužská doména, v naší kultuře se nějak nesluší, aby žena oslovovala muže na ulici, i když jsou možné výjimky, jako například:
„Nevíte, prosím vás, kolik je hodin?" nebo „Můžete mně pomoct s kočárkem?" později vysvětlíte, že dítě patří sestře...
Seznámení na inzerát je nejjednodušší, výběr je široký a má to jednu výhodu, že nejdříve je na programu písemná výměna názorů, takže první selekce proběhne, aniž byste se museli s případným masovým vrahem nebo psychopatem setkávat face to face. Na druhou stranu, záludnost seznámení přes internet spočívá v tom, že pokud nejste psycholog, nemusí se vám případného sériového vraha nebo psychopata včas odhalit.
Varovná znamení, jak poznáme, že osoba, s níž jednáme, může být psychopatická? Je to především přehnané zdůrazňování něčeho, co si zdůrazňování nezasluhuje. Lpění na detailech, které jsou z obecného hlediska zbytečné. Psychopat se rozčilí nad čímkoliv, co normálního člověka nechá chladným a nenechá se uklidnit. Máte dojem, že si hledá záminky k rozčilení. Psychopat má sníženou míru empatie, vciťování se do jiných lidí, sníženou míru soucitu (nezná slitování a tvrdě si jde za svým), na jeho straně je pravda a nesmírně rád ovládá lidi. Pokud s něčím nebudete souhlasit, bude vás sáhodlouze přemlouvat, až vám to začne být nepříjemné. Zpočátku ovšem může být velmi jemný, zdánlivě citlivý a vstřícný, psychopat je obvykle velmi dobrý herec. Maska spadne ve chvíli, kdy má nad vámi navrch. Například vás pozve na výlet na svou jachtu na moře. Jeho chvíle nastane, sotva vám z očí zmizí břeh. Pozve vás k sobě domů, zalíbíte se mu a bude hrát krásné dojemné divadlo až do chvíle, kdy se k němu nastěhujete. Pozve vás na ukázku své miniponorky, ponoří se s vámi pod hladinu a jakmile se ocitnete ostatním z dohledu, spadla klec.
Jste žena a pojedete s psychopatem na chatu a on bude vědět, že nikdo neví, kam jste zmizela. Můžete počítat s tím, že už první noc s psychopatem bude hodně zajímavá.
S psychopatickým jednáním musíte v partnerství počítat i přes to, že sami můžete být psychopati. Je to velmi častá překážka v rozumné domluvě. Dojemné na psychopatickém jednání je, že v plné míře obvykle vykvete pouze v soukromí. Na veřejnosti se postižený jedinec dokáže ovládat, není tedy blázen, který by nevěděl, co dělá, naopak velmi dobře ví, co dělá a stejně tak dobře ví, co je a co není tomu druhému příjemné. Jestli někomu ubližuje nebo šlape po jeho svobodné vůli. Psychopatie úzce souvisí s touhou ovládat ostatní a se sadismem. Lidé z okolí a příbuzní potom říkají, vy máte takovou hodnou ženu nebo vy máte tak vzorného muže, važte si toho, kdyby ale viděli záběry skrytou kamerou, jak vám ten hodný a vzorný tvoreček, když ho nikdo nekontroluje, jde s nožem po očích, tak by se asi nestačili divit. Koneckonců, už jsme si říkali, že pokud nejste profesionální poradce, neměli byste nikomu mluvit do jeho partnerství. Nikdy se za nikoho nepřimlouvejte, ani nikoho nepomlouvejte, nikdy nemůžete vědět všechno o problému, který jste sami neprožili na vlastní kůži. Psychoterapeutická doba, kdy padají zábrany, což je taková ta časová hranice, kdy se i hodně mazaný a zkušený psychopat přestává ovládat, je circa tři měsíce. Teprve po třech měsících společného soužití, když s někým nepřetržitě budete například sdílet společnou domácnost, můžete začít o dotyčném vyslovovat zasvěcené soudy.
Nová známost se dobře rozbíhá - jak dál? Pozor na důležitou zásadu, kterou jsme si již rovněž naznačili - co si můžete udělat sami, udělejte si sami. Pokud něco opravdu sami nezvládnete, řekněte si o to rovnou, bez kličkování. Vzpomínám si, jak naše babička, vždycky když měla jít do sklepa pro brambory, tak si s hrozným sténáním a hekáním sedla v kuchyni na stoličku a tiše spustila: „Ach jo, zase musím jít do sklepa pro brambory." My jsme seděli hned vedle, vyprávěli jsme si vtipy a nahlas se smáli a nikdo si jí nevšímal. Tak zahekala znovu: „Už jsem na to stará, abych se pořád tahala s bramborama ze sklepa." A my se dál smáli a dál jsme si jí nevšímali, hráli jsme maso a vyprávěli veselé historky, potom strejda řekl: „Hele, babi, když jdeš pro ty brambory, přines mi jedno pivko!"
Další zásada - zdaleka se vyhýbejte alkoholikům, feťákům, gamblerům a násilníkům, to jsou psychopati, kteří jsou svému okolí na obtíž a už se to ani nesnaží skrývat. V budoucnosti to nebude lepší, takže pokud máte představu, že někoho zachráníte nebo spasíte, tak na to raději zapomeňte a zbytečně se nevyčerpávejte. Utopíte se při zachraňování tonoucího oba.

Psychopatův slabikář. Pozor, psychouš je vlezlý a rád místo argumentů používá verbální smyčky, do kterých se vás bude snažit polapit.
„Čau, jak se máš? Pojedeš někam přes sobotu a neděli?"
„Proč se ptáš?"
„Ale, jen tak, sám ještě nevím, co budu dělat."
„Nejspíš budu doma. Musím si odpočinout."
„Takže mi můžeš půjčit auto?"

Nebo jiné schéma:

„Máš mě ráda?"
„Mám."
„Tak pro mě udělej jednu maličkost..."

Na to se dá odpovědět jedině: „Hele, víš, co mně můžeš?"
A vtipný psychopat kontruje: „To, co ty mě musíš!"
A zase jste v koncích.

Na silné psychopaty asi budete zpočátku se svými magickými pokusy krátcí, protože psychopatie dost souvisí s magií. Jinými slovy, řízný psychopat má obyčejně neobyčejný talent na magii. Nezní to pro magii moc lichotivě, ale je to tak. Stejně se dá říct, že psychopat mívá talent na psychologii. Stalo se už mnohokrát, že se bystrý psychopat dostal na skupinovou terapii a než se "zkušený" psychoterapeut vzpamatoval, byla celá skupina absolutně rozložená, odhodlaně se postavila za názory pana psychopata proti názorům psychoterapeuta nebo psychoterapeutky. Takový divoký přelet nad kukaččím hnízdem, ale naostro.

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/