Sex vs. vztahy

Co dělat, aby se člověk nezbláznil z toho, že není na světě sám

Řekli jsme si, že člověk je nejnebezpečnější predátor na světě, s geneticky vrozeným pudem tvořit a ničit. Každý z nás má v sobě kreativitu umělce, ale také destruktivní a sebedestruktivní program. I když někdo bojuje proti zlu a násilí, tak bojuje, čili používá násilí a i když se snaží "spasit" druhé a okrást je... tedy, pardon, ochránit je před nástrahami tohoto světa, tak je vlastně znásilňuje. Církvi nikdy nešlo o blaho lidí, kterým násilím vnucovala svou víru, šlo o čistou radost z násilí, o radost ze smrti jiných, o čiré potěšení z genocidy. Pokud někdo prosazuje tvrdé tresty proti uživatelům drog, tak mu nejde o blaho nebohých narkomanů (kdyby tomu tak bylo, tak by jim zařídil, aby měli své talk-show v televizi), ale jde mu právě o ty tresty, pokud maminka týrá své děti přísnou náboženskou výchovou, není to projev rozumu a starosti o děti, ale je to projev maminčina sadismu. Je zajímavé, že psychiatrie na toto téma dlouhá léta taktně mlčí. V podstatě se ani nelze divit, když používá stejné metody, aby "pomáhala" psychiatrům a jejich kariéře. Samozřejmě pod záštitou toho, že pomáhají lidem. Když někdo věří, že se spolčuje s ďáblem, je podle psychiatrického posudku duševně chorý, pokud se spolčuje s bohem, je z téhož psychiatrického hlediska naprosto normální a může být třeba prezidentem.
Argumenty jsou jednoduché a vidíme je denně kolem sebe, jde pouze o to, naučit se vidět a nepřisuzovat tomu, co vidíme, jiný význam. Když jeden člověk praštil druhého do hlavy kamenem, tak ho praštil kamenem a ne, že se pokusil o jeho spásu nebo že se mu pokoušel něco vysvětlit nebo ho chtěl jenom o něčem poučit - prostě ho bacil šutrem do hlavy a rozhodně to nebylo pro jeho dobro. Podíváte se do "zpráv" a tam se dočtete, že skupina Nizozemců málem ubila k smrti číšníka. Jako kdyby násilníci neměli jména a jako kdyby byla důležitá jejich příslušnost k nějaké skupině. Skupina skinů napadla Nizozemce. Nadržený Slovák umlátil k smrti Filipínce. Není jednodušší napsat, Alois Novák praštil Fero Jukotiče do hlavy kamenem? Motivy jeho činu nejsou rasové, ani politické, nic takového neexistuje. Motiv je ten, že Alois Novák nebo pan Kajínek, popřípadě pan steroidy napěchovaný Slovák je člověk, nejnebezpečnější predátor na světě a shodou okolností mu na určitém místě a v určitém čase ruplo v mozku (často je na vině takzvaná motivace) a zaútočil. Pozor, to se může stát každému z nás, protože jsme lidé. Proto musíte počítat s tím, že útok, který může mít tisíce různých forem a často až zábavných nuancí, zažijete i v partnerství, od svého nejmilejšího miláčka a možná právě ve chvíli, kdy to ani nebudete čekat.
Proto ještě jednou zdůrazňuji, že každé partnerství je boj o dominantní postavení a tento boj probíhá na vědomé i podvědomé rovině. Často si ani neuvědomujeme, proč jsme najednou depresivní nebo kam se nám ztratila dobrá nálada ze včerejška - je to proto, že druhá strana zrovna vítězí. Pokud se nerozhodneme k sebedestrukci, máme jedinou možnost - bojovat a snažit se vyhrát. Jiná cesta není.
Kontrolní otázka - je lepší vláda mužů nebo vláda žen? Myslíte si, že byl matriarchát na vyšší úrovni než patriarchát?
Než odpovíte, zkuste se ještě jednou zhluboka zamyslet. Tady je chyba v té stranickosti, když se ptáme, jestli je lepší vláda mužů nebo žen, židů nebo černochů, bílých nebo plešatých, ptáme se zcestně. Nejlepší je zřejmě vláda lidí, protože kdyby nám vládly opice, nebylo by to asi ono. Struktura vlády by neodpovídala struktuře ovládané skupiny. Stejné je to ale u jakékoliv jiné stranické vlády. Vláda mužů ovládá stát, kde ale nežijí jen muži, ale také ženy a děti a transsexuálové a koneckonců i ty opice. Vyměnit nevyhovující jednostrannost za jinou jednostrannost, která se zákonitě opět ukáže jako nevyhovující, není řešení.
Ve vztahu se samozřejmě v naší kultuře podle politického vzoru dlouho prosazovala vláda muže. Muž je živitel, žena je udržovatelka rodu. Muž odchází do práce (lovit), žena dřepí doma v kuchyni u okna a pokud nevaří, tak zírá ven nebo do televize. A myslí na blbosti. Muž někdy odchází lovit jiné ženy a jeho manželka stále dřepí doma v kuchyni u okna, ztrácí osobnost, nerozumí světu, přestává vidět realitu, prohrává svůj život. Všechno jen kvůli tomu, že muž se ve své hierarchii prohlásil za prvního po bohu. Nicméně, pokud se zamyslíme, jestli je možné tuto situace změnit, například bojem žen za rovnoprávnost nebo unisexovou módou, či stejnou odměnou za stejnou práci, tak... hm, hm... nevím, nevím. Pořád mi to připadá, jako kdyby architekt dostal úkol upravit garsonku, velikosti 18 metrů čtverečních se záchodem na pavlači na dvougenerační byt pro osm lidí. Jinými slovy, průšvih je v tom, že je nás na světě moc a že máme ty vrozené predátorské sklony, což se s velkou pravděpodobností nějakým papundeklovým přepažením bytové jednotky nebo odhlasováním nového zákona na téma "všichni jsme si rovni" nespraví.
Znovu tedy dospíváme k závěru, že boj je nevyhnutelný, my se můžeme pouze rozhodnout, jestli zaútočíme primitivně (rozčilování, řev, fyzické násilí) nebo elegantně (útok zpočátku není ani patrný, ale o to drtivější je dopad).
Pokud moderní psychologie v partnerských šarvátkách selhává (a to si pište, že selhává - kolik najdete lidí, kterým současní psychologové trvale pomohli?), tak proč nezkusit magii?

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/