Sex vs. vztahy

Je to taková historka, kterou často dávám k dobru, protože je veselá. Přišel k nám na návštěvu mladý jogín, posadil se do jogínského lotosového sedu, zatvářil se zamyšleně a pronesl památnou větu: "Co je vlastně na tom sexu tak zajímavého, že o něm lidi pořád mluví?"
Nu, co k tomu dodat? Během svého života i ten největší mudrc přijde na to, že hezkých pár věcí, které se týkají života a lidské existence se dá přijmout nebo konstatovat, ale bohužel se nedají vysvětlit, ani pochopit. Nikdo neví, v čem spočívá nepatrný rozdíl mezi živou hmotou a hmotou bez života, čím je nejvíce významný okamžik konec umírání a začátek smrti. Nikdo neví, jak vznikají emoce a co je to láska. Člověk to pozná citem, pocitem, buď se mu něco líbí nebo ne, ale neumí vysvětlit proč se mu něco líbí a něco ne, to prostě nejde. Nejde vysvětlit ani dokázat axiom. Všichni víme, že a+b je to samé, jako b+a, alespoň co se týká výsledné velikosti, ale neumíme to matematicky dokázat, protože nic jednoduššího už neexistuje. Ale nemusíme si dělat starosti z toho, že něco neumíme vysvětlit, my vlastně neumíme vysvětlit vůbec nic, ale daleko horší je, že spoustu věcí odmítáme vidět. Ne, že je nevidíme nebo že je nemůžeme vidět, ale my je nevnímáme nebo nechceme vnímat, přestože je vidíme. Někdo mluví o nekonečné lidské blbosti, jiný o přenosovém myšlení, výsledek je stejný. Mladý muž se "zamyslí" a pronese výše uvedenou větu.
Každý žijící člověk potřebuje k tomu, aby ve svém životě ještě nějakou dobu pokračoval, zdraví, vzduch, potravu a sex. Lidské myšlení je sexuální (jiným slovy polární, všechno automaticky rozdělujeme na plus a mínus, na levou a pravou stranu rovnice). Jsme do velké míry ovládáni pudem sebezáchovy, nikomu, kdo je relativně zdravý, zdravě průměrný a průměrně drzý, se nechce umírat, bylo by to nenormální. Když se mluví o jídle a o pití, tak s vámi bude každý souhlasit, že obé patří k základním lidským potřebám, ale jakmile se začne mluvit o sexu, názory se různí. Je jich celá škála, od přirozených a zdravých názorů (člověk je tvor sexuální, projevuje se sexuálně už před narozením, v dětství, před pubertou, v pubertě, po pubertě, v dospělosti, ve stáří, prostě tak, jak musí celý život dýchat, jíst a pít a také udržovat rovnováhu mezi zdravím a smrtí, musí se vyrovnávat s vrozenou potřebou sexu), až po názory zrůdné a patologické (sexualita je projev slabosti a zhýralosti, sex byl bohem stvořený za účelem plození, duchovní páry musí svou sexualitu transformovat ve vyšší energie, sexuální půst, či pohlavní abstinence vyživují ducha a jsou zdravé).
Zvláště američtí psychoterapeuté a poradci ve věcech partnerství jsou často v otázkách, týkajících se sexuality bezradní. Plýtvají košatými frázemi o všechápající lásce a produševnělé sexualitě, která je součástí cesty k bohu, ale když se mají vyjádřit k naprosto běžnému problému, jakým je například frigidita žen středního věku, jsou v koncích. Otázky jako například, jestli sex musí nutně patřit do ideálního partnerství nebo jestli je nezbytné slučovat v partnerství lásku a sex, jsou pro ně zcestné. O co jiného by šlo v partnerství a ve věcech lásky, než o sex? To, co dva lidi k sobě nepřekonatelnou silou táhne ve chvílích, kdy k sobě cítí lásku, je sex, nic jiného. Není to přátelství, ani společné zájmy (divadlo, cyklistika, fitko), je to sex. Zvláštní pocit, který zná každý, ale většinou jej máme spojený s pocitem viny nebo studu. Vynálezci církví byli na sex právem naštvaní, protože sex je natolik individuální záležitost, že jim kazil a stále kazí jakýkoliv církevní řád, díky němuž mohou se svou vírou vstupovat do politiky. O tantře se někdy mluví jako o náboženství sexu, ale tantra právě proto, že je o sexu, nemůže být náboženství. Sex nepotřebuje žádné zprostředkovatele, vzrušení a orgasmus si může prožít každý sám za sebe, kněz jako prostředník ke spojení s nevyšší silou je na poli sexuality zbytečný. V tantře se mohly uplatnit fyzicky krásné kněžky, které svými nahými tanci rozněcovaly erotickou vášeň, což je opět z hlediska náboženství smutné, protože hierarchie je zde dána přírodou, fyzickou krásou a fyzickými schopnostmi. Nahý starý muž je v magii sexu postavou spíše komickou, než aby vzbuzoval úctu, obdiv, či uznání. Je prostě celá řada důvodů, proč patriarchální, mužské církve sex absolutně nesnášely. Bohužel se jejich předpisy a doktríny stále ještě dotýkají dnešní výchovy a vnášejí do partnerství správně hustý chaos. Není nijak neobvyklé, když se v partnerských poradnách a u sexuologů objevují mladé a středně staré páry, s takzvaným jednostranným problémem: žena je frigidní a muž je závislý na sexu. Skutečnost je taková, že nikdo nemůže být závislý na sexu, rozhodně ne víc, než je závislý na vzduchu a na potravě, ale tady nějak není zvykem mluvit o závislosti. Muž je tedy naprosto normální, což můžeme poznat i podle toho, že nikomu jeho vlastní "závislost na sexu" nevadí. Když má dost sexu, je spokojený. Rozhodně tedy není "závislost na sexu" nějak nepříjemná, či bolestná, jako například podebraná pata, ani nebezpečná, jako třeba rakovina nebo alzheimer. Je prostě hloupost mluvit o nějaké "závislosti na sexu" nebo považovat závislost na sexu za nemoc nebo úchylku. Samozřejmě, když budu impotentní a budu sousedovi závidět jeho potenci, mohu o něm s pohrdáním mluvit jako o člověku, který je závislý na sexu. To je pochopitelné.
Frigidita u žen probíhá podle schématu, který jsme si v podstatě už popsali. Samozřejmě se odehrává v rámci boje o moc v partnerství, nedá se tedy posuzovat jako nemoc. Když má někdo nádor, má ho doma i v práci, pořád si ho nosí s sebou, neodloží ho ani na chvilku, což je u nemoci celkem pochopitelné. Žena, která je doma s manželem frigidní, ale může být na dovolené s milencem hezky vášnivá, jako kdyby frigiditu nechala doma, pověšenou na věšáku u dveří.
Ovšem pozor, projev frigidity, neboli nechuti k sexu probíhá na podvědomé úrovni. Cílem je zvednout svou důležitost, přinutit toho druhého k poslušnosti, sex přece může být i za odměnu, může být součástí výchovy typu cukr a bič.
Pokud je muž nešťastný nebo nespokojený, kvůli tomu, že najednou nemá sex s milovanou bytostí, ukáže se frigidita jako účinná zbraň. A současně se tím posiluje, podobně jako se stálým cvičením posiluje sval kulturistův. Průšvih ovšem nastane, když muž o sex nejeví zájem. Mnohokrát se stalo, že žena, která nejevila zájem o sex se dala dohromady s mužem, který byl buď bisexuálně zaměřený nebo byl potenciální gay, ale ještě si to plně neuvědomoval a žena, kterou si vzal, to vůbec netušila. Ve vztahu nebyl žádný sex, ženě to zpočátku vyhovovalo, respektive to vyhovovalo jejímu podvědomí, protože došlo k mylné kalkulaci, s tím, že muž se zřejmě musí silou vůle ovládat, je tedy jen otázkou času, kdy se jeho vyčerpaná vůle zlomí a začne žadonit o svůj příděl cukru. Jenomže muž se nezlomil, stále byl veselý, milý a společenský a o sex nejevil vůbec žádný zájem. Sexuální pud se ale nenechá nadlouho obalamutit ani rafinovaným podvědomím. To, co se zpočátku zdálo být jako legrace, se začalo měnit v muka. Nakonec to byla žena, která se zlomila a žebrala o pohlavní styk a když muž nadále s úsměvem odmítal, musela se uchýlit k masturbaci. Což samozřejmě byla totální prohra, protože to mělo dopadnout naopak. Výsledkem nebyla jen frigidita, ale i migréna, úporné bolesti hlavy, které se dostavily hned poté, když žena dosáhla manuálně orgasmu. Houževnatý bojovník se ovšem jen tak lehce nevzdává, proto se na scéně u dotyčné dvojice brzy objevily nám už známé jevy - obsedantní uklízení, nakupování a pojídání silných léčiv.
Vztah je založený na sexu a pokud se dva, kteří do vztahu vstupují nebo již vstoupili mohou bez větších potíží domluvit v oblasti sexuality, je všechno nebo téměř všechno v pořádku. Pokud se v oblasti sexuality nemohou domluvit, například nastane výše zmíněný jev - jednostranný problém, jeden sex chce, druhý ho odmítá - je konec vztahu. S tím se musíte smířit, všechno má svůj začátek i konec, každá hostina i sebevětší pitka jednou skončí, stejně tak jednou skončí téměř každý vztah. Jistě se mohou vyskytovat výjimky, vztahy, které sexuálně fungují třeba patnáct, dvacet let, proč ne, ale stále platí pravidlo, nespokojenost se sexem v partnerství = nespokojenost s partnerstvím. Většinou je lepší odejít a hledat štěstí jinde. Až budete kalkulovat na smrtelné posteli, že jste přece jen měli asi raději odejít a zkusit své štěstí jinde, bude už pozdě.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/