Sex vs. vztahy - dnes tak trochu o rakovině a o logice

Na rakovinu se dívám jako na projev nezvládnutí vlastní agrese. Nastane životní fáze, v níž člověk ztratí svou identitu natolik, že začne zastávat názory, se kterými původně vůbec nesouhlasil. Sebedestruktivní agrese oznamuje: "Vypadám slabě a neduživě, ale jsem ještě tak silný, že mohu zaútočit sám proti sobě."
Každý člověk se rodí s určitým charakterem, který se během života nemění. Charakter se více než astrologickými znameními řídí geny. Když někdo začne svůj charakter v sobě znásilňovat (ovlivňovat, pěstovat), nestane se pánem svého charakteru, ani svého osudu, ale může sám sebe poškodit, zničit, zdevastovat. Onemocnět. Změnit svůj charakter je stejně nemožné jako změnit svoji sexuální orientaci. Můžete si to vyzkoušet sami na sobě. Příbuzní a známí člověka, který trpí rakovinou se často ptají, za co ho pánbůh trestá? Vždyť nikomu nic zlého neudělal…  Dotyčného ale netrestá žádný pánbůh, on trestá sám sebe.
Dostáváme se zpátky k otázce, co se dá dělat s vrozenou agresivitou, která se projevuje nejenom přímočaře, ale i v různých paradoxních formách? Máme se rádi a přitom bychom se nejraději zabili. V běžném ekonomickém životě se to projevuje tím, že většina rozhodnutí, která činíme, jsou prokazatelně špatná. Ať už z hlediska našeho zdraví, spokojenosti, prospěchu nebo dlouhověkosti. Utrácíme peníze za hlouposti, uzavíráme smlouvy, které nás ničí, nedokážeme říct „ne“ lidem, kteří z nás chtějí vymáčknout nějaké debilní rozhodnutí a jediným jejich argumentem je pouze to, že se v tu chvíli projevují agresivněji než my. Jde o psychologický komplex podléhání síle King-Konga, neboli stockholmský syndrom v praxi. Zeptejte se kohokoliv, kolik věcí by udělal jinak, kdyby se mohl vrátit do minulosti. Začne vás z toho bolet hlava. Není pravda, že zkušenostmi se člověk učí a že moudrý člověk neopakuje ty samé chyby. Většina z nás má hlavu omlácenou o to samé futro a ve stejné situaci opakujeme stejnou chybu stále dokola, je to něco jako tuhá obsese, program, který se mění jen těžko a s extrémním vypětím všech sil. Jediná možnost, jak pozitivním způsobem změnit svůj život, je porozumět vrozené lidské agresivitě a naučit se s ní žít. Nemá sebemenší cenu ztrácet svůj čas postáváním na ulici v blízkosti bezcitných prodejců vánočních kaprů s transparentem, že kapr je stejná živá, cítící a vnímající bytost jako člověk, že se může také dožít třeba si padesáti, šedesáti let a že když slavíme Krvavé Vánoce, jsme necivilizovaní, suroví barbaři. I když jsou argumenty z obou stran barikády stále stejné, je to spor, který na našem území plane od dob první republiky, možná už od dob Rakouska-Uherska, dokonce i ty filosofické brožurky o životě zvířat jsou stále stejné. Mezitím byly potupným způsobem zavražděny a utraceny milióny živých tvorů, které mohly jen kolektivně litovat, že se narodily v dosahu lidské společnosti. Člověk je prostě šelma, univerzální zloděj a zabiják, který si dokáže s psychopatickou bezcitností sám před sebou omluvit jakýkoliv svůj čin.
Nauka o pozitivním myšlení je nesmysl. Učit se pozitivně myslet znamená znásilňovat svoji mysl, znásilňovat sám sebe. Lhát si do kapsy. Nedokázal jsem se patřičně pomstít, teď mě to sere, tak si budu lhát do kapsy, že jsem právě proto lepší, než ostatní, kterým se podařilo pomstít se za svá příkoří nebo se alespoň nebáli dát najevo, co si o těch, kdo jim ubližovali, myslí.
Máme tedy dát volný průběh všem svým agresivním projevům, třeba i v rámci zákona, aby nás ostatní agresivní jedinci, kteří mají zase moc nad námi, nezavřeli do kriminálu nebo se máme učit projevy agrese potlačovat? V tomto případě zní odpověď, že je lepší naučit se agresivitu zvládat, než jí dávat volný průběh. Nadávají člověk, mlátící pěstí do mobilu je ostatním pro smích.
Konečné a nejlepší řešení, i když pro mnohé zřejmě doživotně nepochopitelné a neproveditelné, je naučit se logicky myslet. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Člověk, který se naučí myslet logicky dokáže svou vlastní agresivitu zvládnout do té míry, že se vyhne celé řadě nepříjemností, které souvisí s projevy autoagrese a sebepoškozování. Současně se dovede lépe vyhnout zničujícím účinkům agresivity ostatních. Když se někdo dožije stodeseti let, tak jej navštěvují redaktoři časopisů a televizní moderátoři a ptají se, jaký máte návod na dlouhověkost? Co byste doporučil ostatním, aby se také dožili tak vysokého věku? A dlouhověký se směje a říká různé nesmysly, jako, nikdy v životě jsem nekouřil, ale pil jsem kafe a vždycky po obědě jsem si dal šlofíka, celý život jsem jedl střídmě a vyhýbal se alkoholu, chce to hodně pít, chce to málo pít, každé ráno si dejte ledovou sprchu, stačí každý den rozkousat stroužek česneku, dávejte si k snídani kvasnice, stačí jíst od všeho polovinu, rozhodující je dostatek vitaminu C, občas si dejte silnou kuřecí polévku, cvičte jógu, každé ráno vypijte pět vaječných bílků, smíchaných s vanilkovým kypřicím práškem do pečiva, chce to hodně ovocných šťáv… ale většinou musíme rozverné řeči dlouhověkých považovat pouze za nezávazný projev jejich specifického smyslu pro humor (pozor, i ten bývá často hodně agresivní!)
Jediná správná odpověď je o mnoho jednodušší, nečekaná a pro mnohé bohužel až bolestivě neproveditelná – naučte se logicky myslet!
Nahlédněte do starých filozofických škol – Sokrates, Platón, Diogénes, Pythagoras… a nekonečná řada dalších, to všechno byli lidé, myslitelé, kteří se snažili správně myslet, aby to mohli učit i ostatní – a jejich myšlením byla logika. Proto jsou jejich výroky tak strhující – jsou logické. Diogénes, zakladatel slavné kynické (logické až cynické) školy, vyslovil moudro, které by mohlo vést nejenom k poznání, ale i ke zhroucení současné společnosti: „Stále dokola s údivem zjišťuji, kolik je na světě věcí, které ke svému životu vůbec nepotřebuji,“ a podle toho také žil do více než 90 let. Aniž by každý den pil pět vaječných bílků. Pokud bychom Diogéna chápali jako odpůrce neekologické a zbytečné civilizace, zřejmě bychom nebyli daleko od pravdy, zvláště kdybychom pod pojmem "věci, které ke svému životu nepotřebuji" chápali všechny zbytečné výrobky, čili veškerou (hlavně asi čínskou) produkci směřující pouze ke zvyšování entropie, chaosu a nepořádku na zemi. Sokrates byl se svým axiomaticky logickým myšlením svým soukmenovcům natolik nepříjemný, že jej přinutili k sebevraždě –  což je zajímavý příklad destruktivního projevu agresivního myšlení nelogicky myslících či spíše nemyslících ťulpasů. Agresivitu si můžeme představit jako nevraživou bytost, která se realizuje destrukcí a sebedestrukcí. Pokud je logické myšlení součástí cesty k dlouhověkosti, možná i nesmrtelnosti, je jasnější než tisíc sluncí, že mezi agresivitou a logikou bude panovat nesmiřitelná nenávist. A když se rozhlédnete kolem sebe a zapojíte do hry mozkové závity, zjistíte, že tomu tak skutečně je.

Nikdy jsem si o nikom nemyslel, že by mohl být z Kutné Hory. Přitom můj nejlepší kamarád byl koudelníkův syn.

Když člověka nic nebolí, nepomáhají ani nejlepší léky.

21. březen je den rovnodennosti, rovnodennost symbolizuje rovnováhu a podle schopnosti popisovat rovnováhu se dá definovat lidská inteligence. 21. březen by mohl být mezinárodním dnem lidské inteligence.

Jistě není náhodou, že 21. březen je výchozí den pro popis lidské psychiky pomocí astrologie. Studovat psychologii pomocí astrologie je nesmírně těžké. Rozhodně neplatí primitivní rozdělení charakterových vlastností podle jednotlivých znamení zvěrokruhu. Rak je hodný, ale dovede se naštvat. A v jakém znamení se rodí zloději? Nebo sérioví vrazi? To zatím nikdo neodhalil. Z jednoho prostého důvodu, že je to blbost.

 
 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/