Sex vs. vztahy

 
Dotaz
 
Mám ráda vaši rubriku a ráda bych se též svěřila se svým trápením. Rozešla jsem se s přítelem poté, co mě fyzicky napadl. Od té doby mi neustále  vyhrožuje, že mě zažaluje, že si na mě něco vymyslí. Před 14 dny mi napsal, že už chce mít klid, ale včera se opět ozval a znovu začal vyhrožovat. Nevím, co mám dělat. Mezitím jsem měla jednoho přítele, ale pouze jsme spolu spali. Zamilovala jsem se do něj, ale on se mi začal vyhýbat, ani mě nechtěl vidět. Teď jsem poznala jiného člověka, ale mám strach, že to bude stejné, že chodím pořád dokola. Mám pocit, že dělám něco špatně a nevím jak dál. Prosím poraďte.

Odpověď

Tvůj problém je v tom, že se snadno necháš zastrašit a lidská společnost, ač to většinou slyší nerada, funguje úplně stejně jako zbytek živočišné říše. Je plná predátorů a jejich obětí. Lidé se v podstatě chovají stejně jako zvířata, takže, když z tebe vycítí strach, tak zaútočí. V živočišné říši mívá nejeden skromný, milý a nejedovatý, čili i snadno jedlý živočich mimikry, které imitují jedovatost, velikost nebo sílu a jak zkušenost ukazuje, je to dobrá strategická zbraň. Když si vyholíš hlavu a začneš nosit tričko s lebkami a okované náramky, budeš svému okolí dávat najevo, že si jen tak něco líbit nenecháš. Mnohem důležitější jsou ale vnitřní mimikry, jinými slovy musíš v sobě odbourat strach z lidí, i když víš, že mnozí z nich dokáží zaútočit na citlivá místa a když mají příležitost nebo si myslí, že ji mají, tak to udělají.
Osud ti stejně bude stále dokola naznačovat, že sílu je třeba hledat v sobě. I když to zní skoro primitivně, jako jedna z mnoha pseudoesoterních pouček, je to základ skoro všeho.
Když jakákoliv výměna názorů dospěje k fyzickému napadení, musíš se bránit. Musíš se postavit nejen svému strachu, ale i tomu, kdo tě fyzicky napadl. Buď mu to vrátíš, nebo zavoláš policii, obrana je ale vždy důležitá. Jakmile se necháš utlačovat, začnou na tebe útočit i ostatní. Změníš ale v tomto smyslu svůj pohled na svět a nakonec se změní i svět kolem tebe.
Dříve se pravidelně prováděly přechodové rituály, kterými procházeli dospívající do světa dospělých. Přechodový rituál je chvilka, kdy člověk musí čelit často i velmi nepříjemné bolesti a vlastnímu strachu. Teprve potom v něm zakotví poznání, že je schopen bojovat. Uvědomí si, že je stejně silná osobnost, jako ostatní, že je dospělý. Jestli si na mě někdo troufne, tak mu to vrátím. Občas je dobré si tuto větu v duchu opakovat jako mantru. V naší společnosti jsme si museli zvyknout na to, že všechno za nás někdo vyřeší. Na ulici mě někdo přepadne, praští mě po hlavě a sebere peněženku, ale já zachovám klid, protože vím, že si mohu, až na to bude čas, postěžovat svému zvolenému zástupci. Nebo ombudsmanovi. Už vidím, jak se všichni smějete. Ano, v naší společnosti platí, že čím je kdo hodnější, tím hůř skončí. Dokazují to i příběhy Kristů, Buddhů, rodiny Gándhí či Martinů Lutherů Kingů nebo celé generace hippies. Pokud si člověk chce zachovat dobré a sloužící zdraví do vysokého věku, musí se naučit chovat razantně a dominantně (dávkování podle potřeby). Jak říká jeden můj dobrý známý – seřezat, postřílet a zbytek umlátit pažbou!
Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš razantní a dominantní staford s hodným a podle posledního vyšetření i mírně zvětšeným srdcem.
Jack: "Pitbulové a stafordi jsou věrní a oddaní psi, kteří chrání svého páníčka nebo paničku a proto, bohužel, mívají často tragické osudy. Když jim někdo páníčka sebere, tak se velmi těžko adaptují na novou situaci, ale není pravda, že jsou to odjištěné zbraně v rukou namyšlených majitelů. Rotvajleři a němečtí ovčáci mají v tlamách stejně mohutný nebo i větší skus a stisk a možná jsou i záludnější. Takže - Bella gerant alii, jiní ať si vedou boj!"

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/