Sex vs. vztahy

 
Dotaz

Je mi 26 let a poměrně dlouhou dobu mám štěstí, respektive smůlu na samé ženaté či zadané muže se závazky. Svobodní a nezadaní muži se mi velkým obloukem vyhýbají. Když opomenu některé běžné vztahy (se ženáči), které jsem překonala,
je tady jeden jediný, který mě stále trápí. Jedná se o velmi hodného, sympatického, úžasného člověka, který mě, nevím z jakého důvodu, nechce. Abych to upřesnila, znám jej čtyři roky a z toho dva jsme se intimně scházeli. I když jsem ze začátku věděla, že má přítelkyni, přesto jsem souhlasila, že se budeme stýkat a v hloubi duše si přála, abych to byla já, koho si nakonec vybere. Někdy jen tak mimochodem naznačoval, že přítelkyně vždy nahrazují milenky a já hlupák tomu věřila. Před rokem nastal zvrat, kdy jej přítelkyně podvedla, začala chodit s jiným, ale on ji i přesto miloval a na čas se rozešli. I když tvrdil, že když jej přítelkyně podvede je definitivní konec, bohužel mezi námi se nic nového nekonalo. Vše bylo ve starých kolejích a tak jsem se s ním (ovšem jen na čas) přestala vídat. Obávám se, že jemu to bylo stejně jedno, jelikož stále miloval svou bývalou a teď opět nynější. Vždy jsem pro něj měla slabost a jakmile mě chtěl, opět jsem nadšeně souhlasila. Nedávno se mi stala taková nepříjemná situace, kdy jsme šli do sauny a on vzal sebou ještě našeho kamaráda. Bylo mi to dost nepříjemné, když jsme po sauně zašli do wirpoolky a tam se po mě začal sápat i s kamarádem. Nechtěla jsem být za netykavku, proto jsem to naoko brala jako velkou legraci, ale tím jsem s nimi definitivně skončila, připadala jsem si jako věc, kterou použije, odloží nebo půjčí dál. Když jsem tomu úžasnému člověku řekla, že s ním definitivně končím, tak jen řekl, že ho to moc mrzí a věřím, že už si na mě ani nevzpomene, no a to je důvod kvůli kterému vám píši. Já na něj nemůžu zapomenout. Miluju jej od první chvíle a i když mi hodně ublížil, stále ho miluji. Myslíte, že se ke mě vrátí anebo jsem zabitý případ, kterých je určitě více? Já bych si to moooc přála. Doufám, že vám to nepřijde tak úsměvné a trapné, jako mě, když si to po sobě čtu. Doufám, že na mě nezapomenete a už teď se moooc těším na vaši odpověď.

Odpověď

Teď si bohužel nevzpomínám přesně, jak se tomu říká, když se intimně stýkáte se ženatými muži, ale rozhodně to není štěstí, ani smůla. Kdyby to bylo pouze s jedním mužem (třeba i ženatým) a rozhořela by se mezi vámi prudká, vášnivá láska, něco by vás k sobě oboustranně táhlo natolik, že byste utekli od rodin, přestěhovali se do společného holobytu nebo garsonky o dvanácti metrech čtverečních bez WC a bez koupelny a tam byste hladoví, bez prostředků, bez práce a bez peněz, ale šťastní, že jste spolu, dýchali jeden pro druhého, dalo by se to eventuálně ještě omluvit. Rozverná Amorova lukostřelba si může najít nejrůznější cíle, ale v případě, který popisujete, mi naprosto není jasné, čím vám ten hodný, sympatický a úžasný člověk vlastně učaroval. Podle mě se choval a chová jak debil. Čtyři roky podvádí svou partnerku, ale sám po ní vyžaduje věrnost. Vám dává najevo, že pro něho nic neznamenáte a ještě se vytahuje před kamarádem, že si s vámi může dělat, co chce. Proč se nepředvedl se svou přítelkyní? Určitě by se na ni jeho nadržený kamarád sápal se stejným nadšením a určitě by to byla pro všechny zúčastněné obrovská legrace. Prostě debil.
V každé společnosti se člověk musí chovat podle určitých pravidel. Pokud ovšem nechce mít problémy. My žijeme v patriarchální společnosti, musíme se tedy chovat podle androkratických pravidel (androkracie = nadvláda mužů). Můžeme s tím samozřejmě nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co můžeme. Prostí lidé často nechápou rozdíl mezi patriarchátem a matriarchátem, domnívají se, že matriarchát je nadvláda žen. Ženy rozkazují, chlapi poslouchají. To je blbost. Co by se asi změnilo, kdybychom se dohodli, že na baterkách budeme označovat místo plus mínus a naopak? Nezměnilo by se nic. Kvalitativně i kvantitativně by všechno fungovalo přesně tak, jako předtím. Abychom správně porozuměli matriarchátu, který jsme nikdy nezažili a neznáme jej ani z vyprávění nebo z archivních zápisů, připomeneme si typické matriarchální společenství, například mravence. Všichni víme, jak vypadá mraveniště, všichni víme, jak vypadá mravenec. Nyní si položme otázku, čím se liší nejsilnější mravenec z celého mraveniště od ostatních mravenců? Správná odpověď je - udělá víc práce. Možná se u toho víc unaví a víc toho sežere, ale to je všechno. Nemá žádný fan klub, nemá větší zisky, ani nemá větší úspory nebo vyšší honoráře, nemá svůj pořad v televizi, nepíší o něm v novinách, nikdo neví, jak se jmenuje, pravděpodobně se ani nijak nejmenuje, nezakládá hnutí, ani se nestává pro ostatní symbolem mučedníka, když ho třeba člověk zašlápne, nesnaží se být vůdcem, nechce založit sektu nebo charitu, nebude chtít svrhnout královnu, nestane se z něho revolucionář, ani rebel bez příčiny, nebude stavět svou budoucnost na své vyjímečnosti, nebude stávkovat, ani sabotovat snahu ostatních, nebude se snažit jehličí z mraveniště nenápadně použít při stavbě své chaty, ani nebude šikanovat ostatní a dokazovat jim, že je silnější. To je matriarchát. Společnost bez umělých autorit, kde každý dělá všechno pro přežití celé společnosti, aniž by si ulejval pro sebe něco stranou. Je to demokracie, řízená zespodu, což znamená, že se řeší aktuální úkoly, které je nutno z hlediska přežití celku vyřešit. Tady by už čínu na Opatově měli dávno vyřešenou, asi by už neexistovala. Neřeší se etické, náboženské, ekonomické nebo politické/mocenské pseudoproblémy. Kdysi dávno, v dobách třeskuté totality se komunismus definoval podle hesla Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh. Jak už možná správně tušíte, jde o logický nesmysl, protože první část hesla, Každý podle svých schopností, patří do matriarchální společnosti, zatímco druhá část hesla, Každému podle jeho zásluh, je jak vystřižená ze žhavého patriarchátu.
A nyní zpátky k vašemu dotazu. Vaše chování vůči muži, který vás zaujal, bylo obětavé, ženské, čili matriarchální, zatímco jeho chování vůči vám bylo androkratické, patriarchální. Každý z vás se choval podle určitého vzoru a chyba byla v tom, že jste se snažila dva nekompatibilní vzory chování sloučit pod jednu střechu. To je kámen úrazu, který se nedá žádným jednoduchým způsobem odstranit.
Co by na to asi řekl Jack? Jack byl náš staford, který se uměl rychlým couvnutím uvolnit z nekompatibilního vodítka a už běžel do světa vnucovat všem nevěřícím psům své vlastní představy o svobodě a rovnosti pro všechny.
Jack: "Ze všech stran jen samá kritika! Nemo repente fuit turpissimus, velký lump se z nikoho nestane naráz!"

 

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/raven.argoni

https://www.facebook.com/Raven-Argoni-449685995157461/

Další důležité informace najdete zde (stačí kliknout)

Dále vaší pozornosti doporučuji

http://www.blesk.cz/tag/raven-argoni/1

www.tarotgroup.cz

www.monicastar.cz

www.mcmag.cz

http://www.dobrakartarka.cz/